Záhrada podľa feng šuej. Ako ju vybudovať?

Zahrada podla feng suej

Aktualizované

Feng shui je starodávne čínske umenie, ktoré sa zameriava na harmonizáciu energie v prostredí, aby sa dosiahla prosperita a pohoda. Pri uplatnení pravidiel feng shui v záhrade je dôležité dbať na rovnováhu medzi rôznymi prvokmi, ako sú voda, drevo, oheň, zem a kov. Vytvorenie záhrady podľa feng shui vám môže priniesť nielen estetické potešenie, ale aj podporu zdravia a emocionálnej rovnováhy.

Pri plánovaní záhrady podľa feng shui začnite výberom rastlín a prvkov, ktoré podporujú rovnováhu a harmonický tok energie. Pestujte rastliny rôznych farieb, tvarov a výšok, aby ste vytvorili vizuálne zaujímavý a energeticky vyvážený priestor. Zohľadnite tiež umiestnenie vodných prvkov, ako sú fontány alebo jazierka, ktoré prinášajú životodarnú energiu do vášho vonkajšieho priestoru. 

Umiestnite kamene a skalky tak, aby sa prirodzene zapadali do krajiny a poskytovali pevný základ pre váš feng shui dizajn. Nakoniec, nezabudnite na vytvorenie miest na relaxáciu a meditáciu, kde môžete načerpať pozitívnu energiu a užívať si pokoj vášho feng shui inšpirovaného vonkajšieho priestoru.

Fang Shui vo vašej záhrade

Feng šuej, ktorý pochádza z Číny, sa často používa v záhradnej architektúre. Ide o umenie umiestňovania prvkov v záhrade tak, aby podporovali prúdenie pozitívnej energie, tzv. čchi. Základom feng šuej v záhrade je správne umiestnenie stromov, kvetov a prvkov ako sú jazierka, kamene a sochy.

Podľa feng šuej symbolizuje drevo pozitívnu energiu a rastliny sú dôležité pre získanie a udržanie pozitívnej energie. Rastliny by mali byť umiestnené tak, aby sa vám pri pohľade na ne pozdvihlo náladu. Preto je dobré zvoliť rastliny s krásnymi kvetmi alebo lístiami, ktoré prinášajú radosť a zároveň symbolizujú životnú silu.

Kamene a energia

V prípade vodných prvkov ako jazierok alebo fontán by mali byť umiestnené na juhovýchodnej časti záhrady, aby prinášali prosperitu a úspech. Okrem toho sa odporúča umiestniť vstup do záhrady na juhovýchodnej strane, ktorá zodpovedá životnej ceste.

Hlavnou úlohou prvkov v záhrade podľa feng šuej je poskytovať pozitívnu energiu, ktorá podporuje šťastie a úspech. Preto je dôležité dodržiavať princípy feng šuej v záhrade, ktoré vám pomôžu dosiahnuť rovnováhu a harmóniu v záhrade.

Ako vytvoriť feng šuej záhradu

Z hľadiska feng šuej je dôležité, aby mala záhrada pravidelný tvar. Ak taká vaša záhrada nie je, jej tvar môžete upraviť napríklad výsadbou. Alebo ju môžete rozdeliť do niekoľkých častí pravidelných tvarov.

V žiadnej záhrade nechýbajú chodníky. Tie by však nemali byť priame. Energia tak bude prúdiť veľmi rýchlo. Budujte si kľukaté chodníčky, ideálne so zeleňou po ich okrajoch.

K čínskym záhradám bezpochyby patrí aj altánok alebo pergola. Do feng šuej záhrady sa budú dokonale hodiť. Ak sa rozhodnete pre altánok, umiestnite ho do severozápadnej časti záhrady. Toto miesto totiž praje rozvíjaniu priateľských vzťahov. A práve na tento účel môže altánok dokonale poslúžiť. Rozhodli ste sa pre pergolu? Ak bude slúžiť ako okrasná opora popínavým rastlinám, umiestnite ju do východnej časti záhrady. Je to časť, ktorá patrí drevu a preto sa tu hodí drevená pergola. V tejto oblasti by nemali chýbať ani bylinky.

Ak má byť estetický dojem z vašej záhrady podľa princípov feng šuej dokonalý, vyberte si aj altánok v tomto štýle. Gazebo vám vyrobí altánok alebo pergolu, ktoré do takej záhrady dokonale zapadnú.

Správne umiestnenie prvkov v záhrade podľa feng šuej môže viesť k zlepšeniu toku pozitívnej energie a ovplyvniť celkovú atmosféru a kvalitu života v domácnosti.

Áno, prírodné prvky ako kamene alebo drevo sú dôležité pre feng šuej v záhrade a môžu prispieť k harmonickému prúdeniu čchi.

Zvoľte si rastliny s krásnymi kvetmi alebo lístiami, ktoré prinášajú radosť a zároveň symbolizujú životnú silu, napríklad kvety. Okrem správneho umiestnenia rastlín je dôležité aj správne umiestnenie iných prvkov záhrady, ako sú kamene, sochy, fontány alebo iné dekorácie. Tieto prvky by mali byť umiestnené v rovnakej rovine ako dom, aby zodpovedali princípom feng šuej. Ďalším dôležitým faktorom je umiestnenie vchodu do záhrady. Vchod by mal byť čo najbližšie k domu, aby sa energia mohla pohybovať voľne a harmonicky medzi vnútorným a vonkajším priestorom.

Som majiteľom firmy Gazebo s.r.o, ktorá sa špecializuje na návrh a výstavbu exkluzívnych altánkov a pergol. Roky skúseností a práce s drevom som postupne nadobudol v zahraničí. Vďaka čomu som si po návrate na Slovensko priviezlol veľa nápadov a technologických postupov používaných pri výrobe, ktoré tu ešte neboli.
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Podobné príspevky

Sledujte nás na Facebooku a Instagrame

Drevená pergola Miláno s prestrešením lepené bezpečnostné sklo. #drevená pergola#prístrešok#drevený prístrešok
8 0
Drevená pergola Rio Grande 2013 #drevená pergola #pergola #drevený prístrešok
11 0
Sme hrdí na to, že ako jediná firma sme mali možnosť inštalovať najexkluzívnejšiu Bioklimatickú pergolu na Slovensku. Pergolu pre najúspešnejšiu spoločnosť na svete McDonalds. Spoločnosť, ktorá je lídrom vo svojom obore a dlhodobo určuje trend nielen v stravovaní, ale aj špičkovým dizajnovým prevedením každej svojej prevádzky. Najnovšie a najkvalitnejšie materiály vždy ako prvá zapracuje do svojich interiérov po celom svete. Ďakujem ešte raz za príležitosť prispieť týmto exkluzívnym výrobkom v exteriéry McDonalds a pridať tejto výnimočnej spoločnosti pomyselnú čerešničku na torte.
Ďakujeme a želáme veľa úspechov a krásnych exteriérov
24 0
Drevená pergola Miláno #drevená pergola #prístrešok #samonosná pergola
10 0
Drevená pergola Miláno viac na www.gazebo-altanky.sk #drevená pergola #drevený prístrešok #pergola
9 0
zimná záhrada Top class #zimná záhrada #hliníková pergola #prístrešok
16 0
Drevená pergola Kartágo #drevená pergola #pergola #drevený prístrešok
12 0
Drevená pergola Kartágo #drevená pergola #prístrešok drevený
16 0
Drevená pergola Santorini #drevená pergola #drevený prístrešok #pergola
11 0
Zimná záhrada s obvodovým zasklením #zimná záhrada #drevená pergola #prístrešok
15 1
Drevená pergola Miláno #pergola drevená #prístrešok
8 0
Hliníková pergola s bočným tienením #hliníkový prístrešok #pergola
16 0
Hliníková pergola Basic class #pergola #hliníková pergola #prístrešok
11 0
Hliníková pergola Top class #hliníkový prístrešok #hliníková pergola #pergola
10 0
drevená pergola Kartágo #drevená pergola #pergola #drevený prístrešok
10 0
Samonosná hliníková pergola Economic class #hliníková pergola #pergola #hliníkový prístrešok
6 0

S výberom Vám ochotne poradíme

Bezplatná konzultácia

Kliknutím alebo potiahnutím súborov do tejto oblasti nahrajte súbory. You can upload up to 5 files.
Čítal som o podmienkach pravidiel ochrany osobných údajov
5/5

Čo o nás hovoria zákazníci

Často kladené otázky

To záleží od viacero kritérií ako je veľkosť, typ altánku a dostupnosť materiálov, z ktorých je vyrobený. V štandardných veľkostiach, ktoré sú 400 x 400 cm, sa dodacia doba pohybuje okolo 5 – 6 týždňov.

V cene altánku a pergoly je finálna povrchová úprava, kompletná montáž u zákazníka na kľúč s dovozom.
Montáž hliníkovej záhradnej pergoly trvá 1-2 dni, záleží od veľkosti.
Ceny altánkov patria k tým vyšším. Vždy záleží od doplnkovej výbavy altánku. Každý je umelecké dielo s výnimočným dizajnom a kvalitou spracovania.
Návrat hore