Hliníkové pergoly

Pri dome, aj ako záhradná pergola

Ak hľadáte šikovné zastrešenie pre vašu terasu, poslúži vám hliníková pergola pri dome. V takom prípade sa časť pergoly opiera o stenu domu.

To však nie je jediná možnosť jej umiestnenia. Dá sa totiž použiť aj ako záhradná pergola. Vtedy je pergola samonosná. To znamená, že sa nemusí opierať o stenu domu a stojí v exteriéri samostatne. Poslúžiť môže napríklad ako prístrešok pre auto. O tom, kde a ako svoju pergolu umiestnite, rozhodujete len vy.

PRODUKTY

Galéria

Hliníkové Pergoly

Výhody

Čím sú hliníkové pergoly výnimočné?

Dodacia doba hliníkovej pergoly

Preto si môžete byť istí, že ak sa rozhodnete pre hliníkovú pergolu, budete spokojní!

O tom, že sú hliníkové pergoly naozaj výnimočné, vás presvedčia najmä tieto ich vlastnosti:

Vysoká kvalita

Hliník je materiál, ktorý je v podstate nezničiteľný. Nepodlieha korózii, je tvarovo stály, odolný voči úderom. Ak teda uvažujete, aký materiál zvoliť na skutočne trvácnu a kvalitnú pergolu, jednoznačne voľte alumínium.

Moderný dizajn

Každá hliníková pergola z našej dielne vyniká naozaj moderným a nadčasovým dizajnom. Nemusíte sa báť, že vás po istom čase jej vzhľad omrzí.

Dlhá životnosť

Vďaka unikátnym vlastnostiam hliníka vám hliníková pergola z našej dielne vydrží skutočne dlhé roky. A to bez vzhľadových, či funkčných zmien.

Minimálna údržba

Alebo skôr žiadna údržba! Hliníkové pergoly stačí jednoducho umyť, ak sa ušpinia. Netreba ich natierať, brúsiť, či nejako inak sa o ne starať.

PONUKA

Cena

Cena hliníkovej pergoly

Hliníkové pergoly sú určené pre náročnejších zákazníkov, ktorí majú záujem o naozaj kvalitný a dizajnový produkt. Od toho sa odvíja aj ich cena. Tá je v porovnaní s drevenými pergolami  lacnejšia. No za kvalitu sa predsa oplatí čosi priplatiť.

AKO PRACUJEME

Montáž

Montáž hliníkovej pergoly​

Ako prebieha montáž hliníkovej pergoly u zákazníka? V prvom rade vás chceme ubezpečiť, že sa nejedná o časovo náročnú záležitosť. Montáž nám potrvá približne 1-2 dni, a to v závislosti od veľkosti a typu pergoly. Samotná montáž začína vybetónovaním základov, ktoré slúžia na ukotvenie pergoly.

To znamená, že ak nemáte terasu vybetónovanú, prípadne bude pergola samostatne stáť na pozemku, kde nie je betón, je potrebné pod stĺpy na ukotvenie pergoly vybetónovať základ. Ak zákazník nemá možnosť takto miesto na pergolu pripraviť, radi sa o to postaráme. Následná stavba pergoly nie je náročná. Zákazníkov však zaujímajú aj ďalšie detaily, týkajúce sa stavby a doplnkov k hliníkovým pergolám. Ak si vyberiete hliníkovú pergolu so sklenenou strechou, možné je vyriešiť aj strešné tienenie pergoly.

Na tento účel ponúkame tieniacu clonu, ktorá funguje na dômyselnom systéme nerezových kladiek. Clona sa napína tým viac, čím viac vychádza z boxu. Strešné, rovnako ako aj čelné tienenie pergoly, je možné domontovať aj po určitom čase, ak si uvedomíte, že ho potrebujete. Životnosť tieniacej clony je dlhodobá. Jedná sa totiž o pogumovanú perforovanú látkovinu, ktorá je odolná voči vode, mrazu, slnku, aj vetru. Po desiatich rokoch používania si uchová 90% svojich vlastností.

Mimoriadnou pevnosťou sa vyznačuje aj sklenená strecha hliníkovej pergoly. Ide o lepené bezpečnostné sklo s hrúbkou 10 mm, po ktorom je možné aj stúpať. Pri montáži niektorých typov hliníkových pergol je nutné vyriešiť tiež sklon strechy pergoly. Ten je spravidla 8 stupňov, čo predstavuje 14cm/m. Za určitých podmienok je však možný aj sklon 4 stupne, teda 7cm/m.

Ďaľšie Výhody

Integrovaný žľab a údržba

Integrovaný žľab na vodu

Všetky naše hliníkové pergoly majú tiež integrovaný žľab na vodu, ktorá je v stĺpe vyvádzaná von. To znamená, že nie je potrebné riešiť žiadne odvádzanie dažďovej vody zo strechy pergoly. Zákazníkov pri montáži pergoly s lamelami alebo so sklenenou strechou, upozorňujeme na niektoré dôležité detaily. Dôležité je vedieť napríklad to, že na konštrukciu hliníkovej pergoly sa nesmie upínať hojdacia sieť. Konštrukcie pergol totiž nie sú stavané na pravidelný kmitavý pohyb. Ak však chcete na hliníkovú pergolu umiestniť ľahké okrasné kvetináče, na tento účel je možné vŕtať do konštrukcie hliníkovej pergoly. S týmto vám takisto radi pomôžeme. Na vami vybrané miesto v konštrukcii hliníkovej pergoly zalisujeme nitovacie matice so závitom. Na tie potom stačí nakrútiť háčik na zavesenie.

Ak uvažujete o LED osvetlení hliníkovej pergoly, musíte sa rozhodnúť vopred. Káble LED osvetlenia sú totiž zapracované priamo v hliníkovej konštrukcii.

Údržba hliníkovej pergoly

Toto je jeden z hlavných dôvodov, prečo je hliníková pergola taká obľúbená. Je totiž prakticky bezúdržbová a nie je nutné sa o ňu nejako špeciálne starať. V prípade ušpinenia ju stačí pretrieť vlhkou handrou. Navyše, hliníková pergola nepodlieha korózii. To znamená, že ani po rokoch nezmení svoj vzhľad a nie je nutné na jej údržbu používať žiadne ochranné nátery.

Scroll to Top