Hliníkové pergoly

Pri dome, aj ako záhradná pergola

Ak hľadáte šikovné zastrešenie pre vašu terasu, poslúži vám hliníková pergola pri dome. V takom prípade sa časť pergoly opiera o stenu domu.

To však nie je jediná možnosť jej umiestnenia. Dá sa totiž použiť aj ako záhradná pergola. Vtedy je pergola samonosná. To znamená, že sa nemusí opierať o stenu domu a stojí v exteriéri samostatne. Poslúžiť môže napríklad ako prístrešok pre auto. O tom, kde a ako svoju pergolu umiestnite, rozhodujete len vy.

Výhody našich pergol

Majú široké využitie, dlhú životnosť, vyzerajú moderne a štýlovo a sú prakticky bezúdržbové. To sú! Využijete ich nielen ako okrasný prvok terasy alebo záhrady, ale tiež ako šikovné prestrešenie terasy.

Dodacia doba pre hliníkové pergoly

Dodacia doba u pergoly sa spravidla pohybuje v intervale od 30 do 45 dní. Prevažná väčšina pergol je však dodaná do 30 dní.

Pred Po

Cena hliníkovej pergoly

Hliníkové pergoly sú určené pre náročnejších zákazníkov, ktorí majú záujem o naozaj kvalitný a dizajnový produkt. Od toho sa odvíja aj ich cena. Tá je v porovnaní s drevenými pergolami lacnejšia. No za kvalitu sa predsa oplatí čosi priplatiť.

Vlastnosti našich hliníkových pergol

O tom, že sú naše pergoly naozaj výnimočné, vás presvedčia najmä tieto ich vlastnosti

Vysoká kvalita

Vysoká kvalita našich pergol

Hliník je materiál, ktorý je v podstate nezničiteľný. Nepodlieha korózii, je tvarovo stály, odolný voči úderom. Ak teda uvažujete, aký materiál zvoliť na skutočne trvácnu a kvalitnú pergolu, jednoznačne voľte hliník pre hliníkové pergoly.

Moderný dizajn

Moderý dizajn a spracovanie

Každá hliníková pergola z našej dielne vyniká naozaj moderným a nadčasovým dizajnom. Nemusíte sa báť, že vás po istom čase jej vzhľad omrzí.

Dlhá životnosť

Dlhá životnosť hliníkových pergol

Vďaka unikátnym vlastnostiam hliníka vám hliníková pergola z našej dielne vydrží skutočne dlhé roky. A to bez vzhľadových, či funkčných zmien.

Minimálna údržba

Minimálna údržba hliníkových pergol

Alebo skôr žiadna údržba! Hliníkové pergoly stačí jednoducho umyť, ak sa ušpinia. Netreba ich natierať, brúsiť, či nejako inak sa o ne starať.

Často kladené otázky

Potrebujete pomôcť s pergolou, altánkom, alebo zimnou záhradou?

V prvom rade vás chceme ubezpečiť, že sa nejedná o časovo náročnú záležitosť. Montáž nám potrvá približne 1-2 dni, a to v závislosti od veľkosti a typu pergoly. Samotná montáž začína vybetónovaním základov, ktoré slúžia na ukotvenie pergoly.

To znamená, že ak nemáte terasu vybetónovanú, prípadne bude pergola samostatne stáť na pozemku, kde nie je betón, je potrebné pod stĺpy na ukotvenie pergoly vybetónovať základ. Ak zákazník nemá možnosť takto miesto na pergolu pripraviť, radi sa o to postaráme. Následná stavba pergoly nie je náročná. Zákazníkov však zaujímajú aj ďalšie detaily, týkajúce sa stavby a doplnkov k hliníkovým pergolám. Ak si vyberiete hliníkovú pergolu so sklenenou strechou, možné je vyriešiť aj strešné tienenie pergoly.

Naša hliníková pergola ponúka tieniacu clonu, ktorá funguje na dômyselnom systéme nerezových kladiek. Clona sa napína tým viac, čím viac vychádza z boxu. Strešné, rovnako ako aj čelné tienenie pergoly, je možné domontovať aj po určitom čase, ak si uvedomíte, že ho potrebujete.
Životnosť tieniacej clony je dlhodobá. Jedná sa totiž o pogumovanú perforovanú látkovinu, ktorá je odolná voči vode, mrazu, slnku, aj vetru. Po desiatich rokoch používania si uchová 90% svojich vlastností.
Mimoriadnou pevnosťou sa vyznačuje aj sklenená strecha pre naše hliníkové pergoly. Ide o lepené bezpečnostné sklo s hrúbkou 10 mm, po ktorom je možné aj stúpať. Pri montáži niektorých typov hliníkových pergol je nutné vyriešiť tiež sklon strechy pergoly. Ten je spravidla 8 stupňov, čo predstavuje 14cm/m. Za určitých podmienok je však možný aj sklon 4 stupne, teda 7cm/m.

Všetky naše hliníkové pergoly majú tiež integrovaný žľab na vodu, ktorá je v stĺpe vyvádzaná von. To znamená, že nie je potrebné riešiť žiadne odvádzanie dažďovej vody zo strechy pergoly. Zákazníkov pri montáži pergoly s lamelami alebo so sklenenou strechou, upozorňujeme na niektoré dôležité detaily. Dôležité je vedieť napríklad to, že na konštrukciu hliníkovej pergoly sa nesmie upínať hojdacia sieť.

Konštrukcie pergol totiž nie sú stavané na pravidelný kmitavý pohyb. Ak však chcete na hliníkovú pergolu umiestniť ľahké okrasné kvetináče, na tento účel je možné vŕtať do konštrukcie hliníkovej pergoly. S týmto vám takisto radi pomôžeme. Na vami vybrané miesto v konštrukcii pre hliníkové pergoly zalisujeme nitovacie matice so závitom. Na tie potom stačí nakrútiť háčik na zavesenie.

Ak uvažujete o LED osvetlení hliníkovej pergoly, musíte sa rozhodnúť vopred. Káble LED osvetlenia sú totiž zapracované priamo v hliníkovej konštrukcii.

Toto je jeden z hlavných dôvodov, prečo je hliníková pergola taká obľúbená. Je totiž prakticky bezúdržbová a nie je nutné sa o ňu nejako špeciálne starať. V prípade ušpinenia ju stačí pretrieť vlhkou handrou. Navyše, hliníková pergola nepodlieha korózii. To znamená, že ani po rokoch nezmení svoj vzhľad a nie je nutné na jej údržbu používať žiadne ochranné nátery.

Áno, ponúkame riešenia hliníkových pergol na mieru pre každý typ záhrady alebo terasy. S našimi modernými profilmi a systémom výroby dokážeme vytvoriť hliníkové pergoly s otočnými lamelami alebo prístrešky presne podľa vášho zamerania a mieru. Naša firma sa zameriava na výrobu kvalitných a odolných hliníkových pergol a prístreškov, ktoré poskytujú ochranu pred slnkom a dažďom.
Naše moderné hliníkové pergoly majú veľmi dobrú odolnosť proti vetru, snehu a dažďu. Sú vyrobené z kvalitných materiálov a vyrábajú sa v našej firme podľa najmodernejších technológií. Hliníkové lamely a profilové konštrukcie sú navrhnuté tak, aby vydržali aj náročné podmienky a poskytovali vám dlhodobú ochranu pred slnkom.
Naše hliníkové pergoly a prístrešky majú moderný vzhľad a sú vhodné pre každý priestor, kde potrebujete chrániť svoju terasu alebo záhradu pred slnkom a dažďom. Ponúkame dobrú cenu a hlavne bezúdržbovosť, pretože hliníkové pergoly a prístrešky nepotrebujú špeciálnu starostlivosť ani údržbu. Naše produkty sú skvelým riešením pre tých, ktorí chcú mať kvalitnú ochranu pred slnkom a dažďom a zároveň aj moderný vzhľad pre svoj dom. S našimi hliníkovými pergolami a prístreškami si môžete užívať svoju terasu aj v nepriaznivom počasí.

Sledujte nás na Facebooku a Instagrame

Bioklimatická pergola s čiastočným zasklením #hliníková pergola#bioklimatická pergola #pergola #lamelová pergola www.gazebo-altanky.sk
13 0
Drevená pergola Miláno s prestrešením lepené bezpečnostné sklo. #drevená pergola#prístrešok#drevený prístrešok
9 0
Drevená pergola Rio Grande 2013 #drevená pergola #pergola #drevený prístrešok
12 0
Sme hrdí na to, že ako jediná firma sme mali možnosť inštalovať najexkluzívnejšiu Bioklimatickú pergolu na Slovensku. Pergolu pre najúspešnejšiu spoločnosť na svete McDonalds. Spoločnosť, ktorá je lídrom vo svojom obore a dlhodobo určuje trend nielen v stravovaní, ale aj špičkovým dizajnovým prevedením každej svojej prevádzky. Najnovšie a najkvalitnejšie materiály vždy ako prvá zapracuje do svojich interiérov po celom svete. Ďakujem ešte raz za príležitosť prispieť týmto exkluzívnym výrobkom v exteriéry McDonalds a pridať tejto výnimočnej spoločnosti pomyselnú čerešničku na torte.
Ďakujeme a želáme veľa úspechov a krásnych exteriérov
27 0
Drevená pergola Miláno #drevená pergola #prístrešok #samonosná pergola
11 0
Drevená pergola Miláno viac na www.gazebo-altanky.sk #drevená pergola #drevený prístrešok #pergola
10 0
zimná záhrada Top class #zimná záhrada #hliníková pergola #prístrešok
17 0
Drevená pergola Kartágo #drevená pergola #pergola #drevený prístrešok
12 0
Drevená pergola Kartágo #drevená pergola #prístrešok drevený
16 0
Drevená pergola Santorini #drevená pergola #drevený prístrešok #pergola
11 0
Zimná záhrada s obvodovým zasklením #zimná záhrada #drevená pergola #prístrešok
15 1
Drevená pergola Miláno #pergola drevená #prístrešok
8 0
Hliníková pergola s bočným tienením #hliníkový prístrešok #pergola
16 0
Hliníková pergola Basic class #pergola #hliníková pergola #prístrešok
11 0
Hliníková pergola Top class #hliníkový prístrešok #hliníková pergola #pergola
10 0
drevená pergola Kartágo #drevená pergola #pergola #drevený prístrešok
10 0

S výberom Vám ochotne poradíme

Bezplatná konzultácia

Kliknutím alebo potiahnutím súborov do tejto oblasti nahrajte súbory. You can upload up to 5 files.
Čítal som o podmienkach pravidiel ochrany osobných údajov
5/5

Čo o nás hovoria zákazníci

Často kladené otázky

To záleží od viacero kritérií ako je veľkosť, typ altánku a dostupnosť materiálov, z ktorých je vyrobený. V štandardných veľkostiach, ktoré sú 400 x 400 cm, sa dodacia doba pohybuje okolo 5 – 6 týždňov.

V cene altánku a pergoly je finálna povrchová úprava, kompletná montáž u zákazníka na kľúč s dovozom.
Montáž hliníkovej záhradnej pergoly trvá 1-2 dni, záleží od veľkosti.
Ceny altánkov patria k tým vyšším. Vždy záleží od doplnkovej výbavy altánku. Každý je umelecké dielo s výnimočným dizajnom a kvalitou spracovania.
Návrat hore