Nábytok pod pergolu a do altánku. Aký vybrať?

drevena pergola milano

Aktualizované

Dokonalý záhradný altánok alebo nová pergola si určite zaslúžia ten správny záhradný nábytok. Váhate pri jeho výbere? Priblížime vám, aké máte možnosti a aké sú výhody a nevýhody jednotlivých typov záhradného nábytku.

Pri výbere nábytku do vášho altánku alebo pergoly je dôležité zohľadniť viacero faktorov. Okrem estetického vzhľadu je potrebné venovať pozornosť aj materiálu, ktorý bude odolný voči poveternostným vplyvom a bude vyhovovať vašim požiadavkám na pohodlie a údržbu.

Jedným z najpopulárnejších materiálov na záhradný nábytok sú kov a hliník. Kovový záhradný nábytok je vyrobený z kovových rúrok a plechov, ktoré sú zvyčajne pokryté náterom, aby boli odolné voči poveternostným vplyvom. Tento typ nábytku je ideálny pre tých, ktorí hľadajú moderný a atraktívny dizajn.

Pred výberom záhradného nábytku

V prvom rade si musíte ujasniť, čo od nábytku očakávate. Ide len o funkčnosť? Alebo skôr o dizajn? Máte záujem o ten najlacnejší záhradný nábytok, ktorý po čase budete musieť vymeniť? Alebo si vyberáte nábytok do altánku alebo pod pergolu na dlhé roky?

Záhradný nábytok pod pergoly

Hliníková pergola vyžaduje nábytok vyrobený z odolných materiálov, ktoré sú schopné odolávať vonkajším podmienkam. Jedným z najlepších materiálov je umelý ratan, ktorý je vyrobený z plastu alebo iných umelých materiálov. Tento typ nábytku je ideálny pre tých, ktorí hľadajú pohodlný a esteticky príjemný nábytok.

Drevený záhradný nábytok je klasickou voľbou pre tých, ktorí preferujú tradičný vzhľad a chcú mať nábytok vyrobený z prírodného materiálu. Drevo je veľmi odolné voči poveternostným vplyvom a s pravidelnou údržbou môže poskytnúť roky príjemného posedenia na vašej terase alebo záhrade.

Pri výbere nábytku do vašej pergoly alebo altánku je potrebné venovať pozornosť aj jeho praktickým vlastnostiam, ako sú rozmery a kompatibilita s priestorom. Napríklad stoly a sedacie súpravy by mali byť dostatočne veľké a pohodlné, aby ste mohli tráviť čas s rodinou a priateľmi vonku.

Výhody a typy ako si vybrať záhradný nábytok

Záhradné zostavy

 • Záhradné stoly a stoličky v rôznych veľkostiach a materiáloch
 • Sedacie súpravy pre pohodlné poseďenie vonku
 • Kompletné zostavy obsahujúce stôl a sedacie súpravy

Záhradné sedenie

 • Lehátka na opaľovanie
 • Kreslá a pohovky pre pohodlné sedenie na terase alebo v záhrade
 • Houpacie kreslá a lavice pre romantickú atmosféru

Slnečníky

 • Klasické slnečníky na stojane alebo prepinacie slnečníky pre ochranu pred slnkom
 • Závesné slnečníky pre unikátny vzhľad a účinnú ochranu
 • Slnečníky s LED osvetlením pre večerné grilovačky a posezónne večery

Kovový záhradný nábytok

 • Kovové stoly a stoličky pre trvanlivé a kvalitné záhradné zariadenia
 • Kovové sedacie súpravy s výrazným designom pre moderný vzhľad
 • Kovové doplnky ako svietniky a kvetináče pre dokonalé zladené doplnenie záhrady

Dôležité je tiež ujasniť si, či budete nábytok na zimu a počas nepriaznivého počasia odkladať alebo ho budete nechávať na mieste. Keď si odpoviete na tieto otázky, výber záhradného nábytku bude pre vás jednoduchší. Tak aké sú možnosti?

Pri výbere nábytku do altánku alebo pod pergolu je potrebné zohľadniť niekoľko kritérií, ktoré vám pomôžu vytvoriť príjemný, komfortný a funkčný vonkajší priestor. V prvom rade je dôležité zvoliť správny materiál, ktorý bude odolný voči poveternostným vplyvom a zároveň bude esteticky ladiť s okolitým prostredím. Ďalej je potrebné zvážiť veľkosť a rozloženie nábytku, aby ste využili dostupný priestor čo najefektívnejšie.

Materiály pre nábytok do altánku alebo pod pergolu sa môžu líšiť v závislosti od vašich preferencií a požiadaviek. Medzi najobľúbenejšie materiály patria drevo, hliník, ratan a plast. Drevo je klasickou voľbou, ktorá dodáva vonkajšiemu priestoru teplý a prírodný vzhľad. Ak sa rozhodnete pre drevený nábytok, uprednostnite tvrdé dreviny ako teak, eukalyptus alebo akácia, ktoré sú odolnejšie voči vlhkosti a škodcom. Hliníkový nábytok je ľahký, pevný a nerezavý, čo ho robí ideálnym pre vonkajšie použitie.

Ratanový nábytok, najmä syntetický ratan, je tiež veľmi populárny vďaka svojej pevnosti, ľahkosti a variabilite tvarov. Plastový nábytok je cenovo dostupný a ľahko udržiavateľný, ale môže byť menej odolný voči poveternostným vplyvom.

Pri výbere nábytku do altánku alebo pod pergolu nezabudnite zohľadniť aj jeho funkčnosť a pohodlie. Kreslá, stoličky a gauče by mali mať vhodné čalúnenie alebo vankúše, ktoré sú odolné voči vode a ľahko sa čistia.

Zároveň zvážte možnosti usporiadania nábytku tak, aby ste vytvorili útulné konverzačné zóny a dostatok miesta na prechod. Praktické doplnky, ako sú stolíky, slnečníky alebo vnútorné úložné priestory, vám pomôžu vytvoriť perfektný vonkajší priestor, kde si budete môcť užívať relaxačné chví

Umelý ratan je veľmi odolný voči poveternostným vplyvom a je ľahký na údržbu. Jeho estetický vzhľad a pohodlné vlastnosti robí z umelého ratanu ideálny materiál pre záhradný nábytok.

Kovový záhradný nábytok je vyrobený z kovových rúrok a plechov, ktoré sú zvyčajne pokryté náterom, aby boli odolné voči poveternostným vplyvom. Hliníkový záhradný nábytok je vyrobený z hliníkových rúrok a plechov, ktoré sú ľahké a odolné voči poveternostným vplyvom.

Cena záhradného nábytku závisí od viacerých faktorov, ako sú materiál, veľkosť, dizajn a kvalita. Zvyčajne sa dajú kúpiť lacnejšie varianty záhradného nábytku, ale tie nevydržia dlhšie ako nábytok z kvalitnejšieho materiálu, ktorý stojí viac. Preto je potrebné pri výbere zvážiť aj náklady na údržbu a výmenu nábytku v budúcnosti.

Som majiteľom firmy Gazebo s.r.o, ktorá sa špecializuje na návrh a výstavbu exkluzívnych altánkov a pergol. Roky skúseností a práce s drevom som postupne nadobudol v zahraničí. Vďaka čomu som si po návrate na Slovensko priviezlol veľa nápadov a technologických postupov používaných pri výrobe, ktoré tu ešte neboli.
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Podobné príspevky

drevena pergola a ako ozivit vasu pergolu a zahradu
Hliníkové Pergoly

Ako oživiť staršiu pergolu?

Pergoly sú ideálnym miestom na relax a oddych v záhrade. Ako však pergoly zostávajú dlhodobo vystavené klimatickým vplyvom, často strácajú svoj pôvodný vzhľad a potrebujú

Čítaj Viac »

Sledujte nás na Facebooku a Instagrame

Hliníková pergola Economic class #hliníková pergola #pergola #hliníkový prístrešok
9 0
Obvodové zasklenie na hliníkovú pergolu #hliníková pergola #hliníkový prístrešok #prístrešok
5 0
Hliníková pergola Economic class #pergola #hliníková pergola #hliníkový prístrešok #prístrešok
8 0
Hliníková pergola Economic class #hliníková pergola #pergola #hliníkový prístrešok
5 0
Hliníková pergola s čelným tienením #hliníková pergola #pergola #hliníkový prístrešok
6 0
Hliníková pergola Top class s prestrešením lepené bezpečnostné sklo + strešné tienenie. www.gazebo-altanky.sk #hliníkové pergoly #prístrešky #hliníkové prístrešky
17 0
Hliníková pergola Economic class #pergola#hliníková pergola #hliníkový prístrešok #prístrešok
9 0
Hkliníková pergola Economic class #hliníková pergola #pergola #hliníkový prístrešok
7 0
Drevená pergola Miláno #drevená pergola #pergola #drevený prístrešok
13 0
Hliníková pergola Economic class viac na www.gazebo-altanky.sk #hliníkové pergoly #pergoly#hliníkové prístrešky
7 0
Hliníková pergola Economic class #hliníková pergola #pergola #hliníkový prístrešok #prístrešok
10 0
Hliníková pergola Economic class www.gazebo-altanky.sk #pergola #hliníková pergola #hliníkové pergoly
11 0
Hliníkové pergoly Economic class #hliníková pergola #hliníkové pergoly #pergola
9 0
Drevená pergola Miláno s čelným tienením. #drevená pergola #pergola
7 0
Hliníková pergola Economic class #vchodová pergola #hliníková pergola #pergola #prístrešok #hliníkový prístrešok
11 0
Drevená pergola Miláno s led osvetlením. #drevená pergola #pergola #drevené prístrešky #prístrešky
9 1

S výberom Vám ochotne poradíme

Bezplatná konzultácia

Kliknutím alebo potiahnutím súborov do tejto oblasti nahrajte súbory. You can upload up to 5 files.
Čítal som o podmienkach pravidiel ochrany osobných údajov
5/5

Čo o nás hovoria zákazníci

Často kladené otázky

To záleží od viacero kritérií ako je veľkosť, typ altánku a dostupnosť materiálov, z ktorých je vyrobený. V štandardných veľkostiach, ktoré sú 400 x 400 cm, sa dodacia doba pohybuje okolo 5 – 6 týždňov.

V cene altánku a pergoly je finálna povrchová úprava, kompletná montáž u zákazníka na kľúč s dovozom.
Montáž hliníkovej záhradnej pergoly trvá 1-2 dni, záleží od veľkosti.
Ceny altánkov patria k tým vyšším. Vždy záleží od doplnkovej výbavy altánku. Každý je umelecké dielo s výnimočným dizajnom a kvalitou spracovania.
Scroll to Top