Drevené pergoly

Pri dome, aj ako záhradná pergola

Do záhrady, k domu alebo ako samostatný prístrešok na auto… Drevené pergoly majú široké využitie a vďaka svojmu prírodnému vzhľadu sú medzi zákazníkmi mimoriadne obľúbené.

Drevo je prírodný materiál, ktorý pôsobí moderne, no zároveň prirodzene. A lahodí oku. Drevenú pergolu jednoducho prispôsobíte k akémukoľvek typu stavby. Či už k staršiemu rodinnému domu alebo k modernej novostavbe.D

Drevené pergoly – klasika, ktorá neomrzí

Pre všetkých milovníkov prírodných materiálov ponúkame krásne drevené pergoly. Čisté línie, kvalitné prevedenie a perfektný dizajn. To sú drevené pergoly z našej dielne, ktoré si zamilujete.

Dodacia doba pre drevené pergoly

Aj dodacia doba drevenej pergoly sa odvíja od typu, prípadne veľkosti pergoly. Ak máte záujem o bližšie informácie ohľadom doby dodania pergoly, prípadne o akékoľvek iné informácie, neváhajte nás kontaktovať.
Pred Po

Cena drevenej pergoly

Drevené pergoly patria k tým cenovo náročnejším je to také naše rodinné striebro. Samozrejme, cena každej drevenej pergoly sa odvíja od typu pergoly, ktorú si zvolíte, aj od jej veľkosti.

Vlastnosti našich drevených pergol

Využitie produktov z našej dielne je naozaj široké. Kde všade ich môžete umiestniť a akým spôsobom môžete drevené pergoly užívať?

DREVENÁ PERGOLA PRI DOME

Na terasu

Poslúži ako ochrana vašej terasy. Vytvorí príjemný tieň s dostatkom slnečného svetla. Na terasu sa hodí v prípade, že chcete byť vonku aj počas upršaných dní. To vám zabezpečia naše drevené pergoly so strešnou krytinou.

ZÁHRADNÁ PERGOLA

Dominantnou zahrady

Ktorá poslúži ako dekoratívny prvok, dominanta záhrady, ale aj ako pergola na popínavé rastliny.

MODERNÝ DIZAJN

Unikátne vlastnosti

Vynikajú naozaj moderným a nadčasovým dizajnom. Nemusíte sa báť, že vás po istom čase jej vzhľad omrzí.

Prirodný vzhľad

Prirodný vzhľad

Klasika, ktorá sa vďaka svojmu prírodnému vzhľadu hodí ku každej stavbe. To sú drevené pergoly. Čo je na nich azda najúžasnejšie?

Často kladené otázky

Potrebujete pomôcť s drevenou pergolou?

Výroba pergoly predtým, ako sa finálny produkt dostane k zákazníkovi, prebieha tým najmodernejším spôsobom. Pozdĺžne narezané drevené pláty sa na seba navrstvujú do požadovaného rozmeru a zalisujú sa. Tento spôsob výroby zaručuje tvarovú stálosť a vysokú nosnosť každej našej drevenej pergoly.

Mimoriadnou kvalitou sa vyznačujú aj všetky spájacie prvky drevených pergol, ktoré sú takmer neviditeľné. Nekazia tak celkový dojem z vašej pergoly. Môžete si byť istí, že vaša nová drevená pergola bude doslova dizajnovým skvostom. Pokiaľ ide o strešnú krytinu, u drevených pergol máte naozaj veľký výber. A to polykarbonát alebo sklo, v rôznych farebných odtieňoch. Ideálnym riešením je mliečny polykarbonát, prípadne mliečne sklo.

Nielenže vytvorí príjemný tieň, ale zároveň prepúšťa aj slnečné svetlo.

Pozrite sa, ako sme montovali drevenú pergolu Miláno. Dostatok svetla zaručuje aj takzvaná „svetlá výška“ pod pergolou. Ide o čistý rozmer od podlahy, po najnižšiu spodnú hranu konštrukcie. U drevených pergol je ideálna svetlá výška od 210 do 250 cm v závislosti od možnosti, či bude v budúcnosti použité čelné tienenie. Samotná montáž drevenej pergoly u zákazníka je pomerne nenáročná záležitosť. Stavba pergoly nepotrvá dlhšie ako dva dni. Pri montáži pergoly vám vieme ponúknuť aj ďalšie zaujímavé doplnkové služby.

Túžite po zapracovanom LED osvetlení? Aj pri drevenej pergole ho dokážeme zapracovať tak, že na konštrukcii pergoly nebude viditeľná žiadna kabeláž k svetlám. Stačí, aby ste nám predostreli svoje požiadavky a my postavíme drevenú pergolu presne podľa vašich predstáv!

Mnohí naši klienti sa obávajú, že drevená pergola im nevydrží dostatočne dlho a po určitej dobe už nebude taká pekná, ako na začiatku. Je pravda, že o drevené pergoly sa treba starať. No ich údržba naozaj nie je náročná. Stačí, ak pergolu raz za 8-10 rokov ošetríte špeciálnym ochranným náterom. Vďaka takejto starostlivosti vydrží drevená pergola niekoľko generácií. A bude stále rovnako pekná a samozrejme aj funkčná.
Na stavbu pergoly sa zvyčajne používajú cédrové, červené smrekové a tlakovo ošetrené borovicové drevo. Cédre a červený smrek sú známe svojou prirodzenou odolnosťou proti hnilobe a hmyzu, zatiaľ čo tlakovo ošetrená borovica je ošetrená chemikáliami, aby bola odolnejšia voči hnilobe a hmyzu.
Správna údržba a starostlivosť o drevenú pergolu zahŕňajú pravidelné čistenie, náter alebo maľovanie a udržiavanie dreva suchého, aby sa predišlo poškodeniu vlhkom. Je tiež dôležité kontrolovať príznaky hniloby alebo infestácie hmyzom a riešiť ich okamžite.

Áno, dá prispôsobiť konkrétnym potrebám a preferenciám dizajnu. Môžete si zvoliť typ dreva, farbu a povrchovú úpravu, aby sa hodila k vašej vonkajšej výzdobe. Môžete tiež zvoliť veľkosť, tvar a štýl pergoly, aby sa hodila k dizajnu a rozloženiu vášho vonkajšieho obývacieho priestoru.

Potreba stavebného povolenia pred stavbou drevenej pergoly na vašom pozemku sa líši v závislosti od miesta. Najlepšie je skontrolovať požiadavky vo vašej oblasti u miestneho stavebného úradu.
Niektoré možnosti dizajnu pre zahrnutie drevenej pergoly do vášho vonkajšieho obývacieho priestoru zahŕňajú pridanie popínavých rastlín alebo viničov, zavesenie vonkajších závesov pre zvýšenú súkromie a inštaláciu vonkajšieho osvetlenia pre vylepšenie atmosféry.

Naše drevené pergoly a prístrešky sú vyrobené z kvalitných materiálov a poskytujú ochranu pred nepriazňou počasia pre váš dom alebo záhradu. Môžete si vybrať z rôznych výrobkov a možnosti vlastného zamerania. Naša konštrukcia umožňuje vytvoriť variantu úplne na mieru pre každý priestor a terasu. Drevo je veľmi odolné voči vlhkosti, nepraská a poskytne vám maximálnu ochranu a využitie priestoru.

Drevené prístrešky a pergoly sú vhodné pre každú záhradu a terasu. Naše produkty sú vyrobené z kvalitných materiálov a dokážu poskytnúť ochranu voči vetru, dažďu a slnečnému žiareniu. Smrekové drevo je veľmi odolné a poskytuje vysokú ochranu a využitie priestoru. Naša konštrukcia umožňuje vytvoriť variantu úplne na mieru, aby ste mohli využiť maximálne rozmerov pre vaše záhradné posedenie a vytvoriť si prístrešok alebo pergolu presne podľa vašich potrieb.

Sledujte nás na Facebooku a Instagrame

Drevená pergola Miláno s prestrešením lepené bezpečnostné sklo. #drevená pergola#prístrešok#drevený prístrešok
8 0
Drevená pergola Rio Grande 2013 #drevená pergola #pergola #drevený prístrešok
11 0
Sme hrdí na to, že ako jediná firma sme mali možnosť inštalovať najexkluzívnejšiu Bioklimatickú pergolu na Slovensku. Pergolu pre najúspešnejšiu spoločnosť na svete McDonalds. Spoločnosť, ktorá je lídrom vo svojom obore a dlhodobo určuje trend nielen v stravovaní, ale aj špičkovým dizajnovým prevedením každej svojej prevádzky. Najnovšie a najkvalitnejšie materiály vždy ako prvá zapracuje do svojich interiérov po celom svete. Ďakujem ešte raz za príležitosť prispieť týmto exkluzívnym výrobkom v exteriéry McDonalds a pridať tejto výnimočnej spoločnosti pomyselnú čerešničku na torte.
Ďakujeme a želáme veľa úspechov a krásnych exteriérov
24 0
Drevená pergola Miláno #drevená pergola #prístrešok #samonosná pergola
10 0
Drevená pergola Miláno viac na www.gazebo-altanky.sk #drevená pergola #drevený prístrešok #pergola
9 0
zimná záhrada Top class #zimná záhrada #hliníková pergola #prístrešok
16 0
Drevená pergola Kartágo #drevená pergola #pergola #drevený prístrešok
12 0
Drevená pergola Kartágo #drevená pergola #prístrešok drevený
16 0
Drevená pergola Santorini #drevená pergola #drevený prístrešok #pergola
11 0
Zimná záhrada s obvodovým zasklením #zimná záhrada #drevená pergola #prístrešok
15 1
Drevená pergola Miláno #pergola drevená #prístrešok
8 0
Hliníková pergola s bočným tienením #hliníkový prístrešok #pergola
16 0
Hliníková pergola Basic class #pergola #hliníková pergola #prístrešok
11 0
Hliníková pergola Top class #hliníkový prístrešok #hliníková pergola #pergola
10 0
drevená pergola Kartágo #drevená pergola #pergola #drevený prístrešok
10 0
Samonosná hliníková pergola Economic class #hliníková pergola #pergola #hliníkový prístrešok
6 0

S výberom Vám ochotne poradíme

Bezplatná konzultácia

Kliknutím alebo potiahnutím súborov do tejto oblasti nahrajte súbory. You can upload up to 5 files.
Čítal som o podmienkach pravidiel ochrany osobných údajov
5/5

Čo o nás hovoria zákazníci

Často kladené otázky

To záleží od viacero kritérií ako je veľkosť, typ altánku a dostupnosť materiálov, z ktorých je vyrobený. V štandardných veľkostiach, ktoré sú 400 x 400 cm, sa dodacia doba pohybuje okolo 5 – 6 týždňov.

V cene altánku a pergoly je finálna povrchová úprava, kompletná montáž u zákazníka na kľúč s dovozom.
Montáž hliníkovej záhradnej pergoly trvá 1-2 dni, záleží od veľkosti.
Ceny altánkov patria k tým vyšším. Vždy záleží od doplnkovej výbavy altánku. Každý je umelecké dielo s výnimočným dizajnom a kvalitou spracovania.
Návrat hore