Časté otázky

Montáž, dodanie, údržba

Áno, záhradný altánok sme schopní postaviť kdekoľvek v EÚ. Samozrejme, každá zákazka mimo SR je podľa individuálneho dohovoru.

To záleží od viacero kritérií ako je veľkosť, typ altánku a dostupnosť materiálov, z ktorých je vyrobený. V štandardných veľkostiach, ktoré sú 400 x 400 cm, sa dodacia doba pohybuje okolo 5 – 6 týždňov.

Ak bude mať váš altánok strešnú krytinu z pálených škridiel, vaša strecha je prakticky generačná. Čo sa týka drevenej časti záhradného altánku, tam veľmi záleží od povrchovej úpravy. My používame tie najkvalitnejšie nátery od renomovaných výrobcov. Samozrejme, ich cena je mnohonásobne vyššia, ako u bežných komerčných náterov, ale oplatí sa. Odporúča sa raz za 6 rokov pretrieť ho špeciálnym náterom. Behom tohto času váš náter nestráca žiadnu stálu farebnosť a schopnosť chrániť drevo. Bez kvalitného náteru sa rokmi z dreva stráca lignum, t.j látka, ktorá drží pevnosť a štruktúru dreva. Kvalitný lak ju uchováva v dreve.

Je to v prvom rade dizajn, kvalita použitých materiálov a kvalita spracovania. To je vec, na ktorej si naša firma veľmi zakladá. Niekedy finálna povrchová úprava trvá rovnako dlho ako výroba. Všetky spoje sú veľmi presne osadené a začapované.
Najčastejšie pracujeme s  bankirai, cédrom a teakom. Najmä céder je veľmi vhodný na stavbu altánku, je odolný voči hubám, plesniam, škodcom a má minimálnu krútivosť. Cédrové drevo odporúčame aj na stavbu japonskej pagody.
Tá zahŕňa vykopanie základov, zabetónovanie úchytov na altánok, stavbu drevenej konštrukcie, ktorá je už vo finálnej povrchovej úprave a položenie strešnej krytiny.
Ceny altánkov patria k tým vyšším. Vždy záleží od doplnkovej výbavy altánku. Každý je umelecké dielo s výnimočným dizajnom a kvalitou spracovania.
Uchytenie plachtovej strechy na altánok Oasis je navrhnuté tak, aby bola či už montáž alebo demontáž čo najjednoduchšia. Celé upevnenie plachty je dobré robiť vo dvojici, potom by montáž/demontáž nemala presiahnuť 30 min.
Pred každým čistením treba poťah prekartáčovať jemnou kefkou, aby sa špina neusadila medzi vlákna a vystriekať čistou vodou. Na väčšinu fľakov stačí vlažná jarová voda. Po čistení nechať voľne vysušiť.
Bočné operadlá sú navrhnuté tak, že sa jednoduchým nadvihnutím oddelia od konštrukcie a uskladnia sa v suchej miestnosti.
Áno, je to možné, ale vzhľadom k váhe si to vyžaduje aspoň štyroch ľudí. Aj nohy altánku Oasis sú navrhované tak, aby v prípade presúvania pri bazéne nepoškriabali vašu dlažbu.
Áno, je to možné. V prípade strechy je tam až 14 farebných odtieňov a u čalúnených častí je výber mnohonásobne vyšší.
Altánok Victoria patrí najmä kvôli bridlicovej streche k tým náročnejším prácam. Dodacia doba sa spravidla pohybuje okolo 8 týždňov.
V cene altánku je finálna povrchová úprava, kompletná montáž u zákazníka na kľúč s dovozom.
Áno, každého zákazníka máme uloženého v databáze a po 4-5 rokoch mu zavoláme a ponúkneme možnosť kontroly stavu altánku a nanesieme aj nový ochranný náter na altánok.
Montáž záhradnej pergoly by nemala presiahnuť viac než 2 dni.
Životnosť bambusových tyčí je veľmi vysoká, odpudzuje plesne a vďaka svojej tvrdosti, ktorá je o 30% vyššia ako tvrdosť dubu, je prakticky celé roky bezúdržbový. Tvrdosť bambusu sa blíži vlastnostiam ocele. V Ázii je bambus často využívaný ako armatúra do betónu, náhrada ocele.
Vzhľadom ku komplikovanej streche záhradného altánku Victoria a precíznej montáži sa doba pohybuje okolo 10 dní.
Posteľový záhradný altánok Oasis má veľkosť strechy 340 x 360 cm a veľkosť matracu je 160 x 200 cm.
Záhradný altánok Hinode je vyrobený buď zo smrekového dreva pevnostnej triedy I, II alebo zo západného červeného cédru.
Priemer záhradného altánku Victoria je 320 cm.
Áno, záhradnú pergolu Acapulco sme schopní vyrobiť podľa vašich požiadaviek.
Osadenie proti slnečných lát je pomerne náročná záležitosť. Na celej záhradnej pergole Acapulco ich je 240 kusov.
Ponúkame dve varianty zastrešenia. 1.varianta je z číreho polykarbonátu a 2.varianta je elektricky rolovacia plachtová strecha od renomovaného talianskeho výrobcu, ktorá je odolná voči poveternostným vplyvom s 10-ročnou zárukou.

Hliníkové pergoly

Montáž pergoly Acapulco trvá 1-2 dni, záleží od veľkosti.
Áno, pokiaľ nie je vybetónovaná terasa, tak sa musia vybetónovať základy pod stĺpy.
Ak zákazník nemá možnosť prípravy základov pod stĺpy hliníkovej pergoly, tak sme schopní ich pripraviť.
Záhradná hliníková pergola Economic Class je navrhnutá tak, aby polykarbonát mal možnosť diletácie pri zmene teploty. Polykarbonát na hliníkovej pergole Economic Class je úplne tichý a nijako vás neruší.
Máme tieniacu clonu, ktorá sa používa najčastejšie z vrchnej časti. Je to dômyselný systém nerezových kladiek, čím viac vychádza z boxu clona, tým viac sa napína.
Je to pogumovaná perforovaná látkovina odolná slnku, vode, mrazu a vetru. Po desiatich rokoch užívania sa zachová 90% vlastností materiálu.
Áno, vrchná krytina u hliníkových pergol a prístreškov je lepené bezpečnostné sklo  s hrúbkou 10mm.
Áno, u týchto typov hliníkových pergol je to možné kedykoľvek, aj po rokoch pergolu doplniť o obvodové zasklenie.
Nie, ak  je dodržaný montážny postup a sú použité všetky potrebné komponenty. To čo vnímame ako špinu, sú v skutočnosti riasy, ktoré sa tam vytvoria zlým montážným postupom.
Hliníkovú pergolu Economic class je možné dodať až do hĺbky 6 metrov. V hĺbke nad 4m sa používajú zosilnené nosné krokvy rovnako ako u hliníkovej pergoly Top class.
Nie, LED osvetlenie musí byť dodané už s hliníkovou pergolou. Všetky káble sú totiž zapracované v hliníkovej konštrukcii.
Áno, veľa zákazníkov si najprv nechá postaviť pergolu a podľa potreby si nechajú domontovať aj čelné tienenie.
Áno, v prípade nejakého mechanického poškodenia sa polykarbonátové dosky u hliníkovej pergoly Basic a Economic class dajú pomerne rýchlo vymeniť.
Nie, tieto konštrukcie hliníkových pergol nie su stavané na tento pravidelný kmitavý pohyb.
Áno, hliníkové pergoly majú neviditeľný integrovaný žľab na vodu, ktorá je v stĺpe vyvedená von.
Sklon strechy u hliníkových pergol a prístreškom je 8 stupňov, čo je 14cm/m.
Áno, je za určitých podmienok možné mať sklon u hliníkových pergol 4 stupne, čo je 7cm/m.
Nie, hliník je materiál, ktorý nekoroduje.
Áno, je to možné, u hliníkových pergol Economic a Top class.
Pergoly montujeme na kompletnú dokončenú fasádu na dome. Máme na to špeciálny certifikovaný kotviaci systém.
Vo väčšine prípadov je možné namontovať pergolu alebo prístrešok aj na drevodom, máme na to vhodný montážny systém.
Výhoda je pri správnom zvolení prestrešenia z polykarbonátu u hliníkovej pergoly. To znamená, že mliečny polykarbonát vám bude robiť tieň a nie je pod ním tma. Číry zas prepúšťa slnečné lúče a montuje sa najčastejšie na severnú stranu.
Áno, toto sme vám schopní urobiť aj my v deň montáže pergoly. Máme nitovacie matice zo závitom, ktoré vám zalisujeme na vami vybrané miesto na hliníkovej konštrukcii. Stačí už len nakrútiť háčik na zavesenie.
Svetlá výška, to znamená čistý rozmer od podlahy po najnižšiu spodnú hranu konštrukcie, sa pohybuje od 210 do 250 cm záleží od možnosti,  či sa v budúcnosti použije čelné tienenie.
Pri pravidelnej údržbe raz za 8-10 rokov je životnosť drevených pergol generačná.
Áno, dokážeme aj u drevených pergol zapracovať neviditeľné led osvetlenie tak, že nie je nikde vidieť žiadna kabeláž k svetlám na konštrukcii pergoly.
Dodacia doba u hliníkových pergol je do 45 dní. Zo skúseností sa najčastejšia doba dodania pohybuje do 30 dní. Záleží aj od počasia a či je montáž v sezóne alebo po sezóne.
Hliníkové pergoly sú prakticky bezúdržbové. Môžete ich čistiť jarovou vodou na odstránenie najväčšej špiny na konštrukcii pergoly a čističom na okná ju zasa vyleštíte.
Šírkou pergol sme jedine omedzení u modelovej rady hliníkových pergol Basic class do 7 metrov. U hliníkových pergol Economic a Top class je šírka neomedzená.
Naše pergoly vynikajú tým, že sú bezúdržbové s moderným dizajnom a sú tvarovo stále. Vďaka kvalitným exteriérovým komponentom a premysleným odvodom dažďovej vody sú naše pergoly bez reklamácií.
Áno, treba však stúpať u hliníkových pergol so strešnou krytinou z polykarbonátu čo najbližšie k nosným krokvám.
Šírka medzi stĺpami u hliníkových pergol Economic class može byť až 5 metrov. Samozrejme, toto sa musí posudzovať individuálne u každého rozmeru pergoly.
Váha pergoly sa pohybuje najčastejšie od 60 do 150 kg, samozrejme to záleží od rozmeru pergoly.
Áno, máme možnosť montáže aj samonosných hliníkových pergol.

Sledujte nás na Facebooku a Instagrame

Hliníková pergola Economic class #hliníková pergola #pergola #hliníkový prístrešok
9 0
Obvodové zasklenie na hliníkovú pergolu #hliníková pergola #hliníkový prístrešok #prístrešok
5 0
Hliníková pergola Economic class #pergola #hliníková pergola #hliníkový prístrešok #prístrešok
8 0
Hliníková pergola Economic class #hliníková pergola #pergola #hliníkový prístrešok
5 0
Hliníková pergola s čelným tienením #hliníková pergola #pergola #hliníkový prístrešok
6 0
Hliníková pergola Top class s prestrešením lepené bezpečnostné sklo + strešné tienenie. www.gazebo-altanky.sk #hliníkové pergoly #prístrešky #hliníkové prístrešky
17 0
Hliníková pergola Economic class #pergola#hliníková pergola #hliníkový prístrešok #prístrešok
9 0
Hkliníková pergola Economic class #hliníková pergola #pergola #hliníkový prístrešok
7 0
Drevená pergola Miláno #drevená pergola #pergola #drevený prístrešok
13 0
Hliníková pergola Economic class viac na www.gazebo-altanky.sk #hliníkové pergoly #pergoly#hliníkové prístrešky
7 0
Hliníková pergola Economic class #hliníková pergola #pergola #hliníkový prístrešok #prístrešok
10 0
Hliníková pergola Economic class www.gazebo-altanky.sk #pergola #hliníková pergola #hliníkové pergoly
11 0
Hliníkové pergoly Economic class #hliníková pergola #hliníkové pergoly #pergola
9 0
Drevená pergola Miláno s čelným tienením. #drevená pergola #pergola
7 0
Hliníková pergola Economic class #vchodová pergola #hliníková pergola #pergola #prístrešok #hliníkový prístrešok
11 0
Drevená pergola Miláno s led osvetlením. #drevená pergola #pergola #drevené prístrešky #prístrešky
9 1

S výberom Vám ochotne poradíme

Bezplatná konzultácia

Kliknutím alebo potiahnutím súborov do tejto oblasti nahrajte súbory. You can upload up to 5 files.
Čítal som o podmienkach pravidiel ochrany osobných údajov
5/5

Čo o nás hovoria zákazníci

Často kladené otázky

To záleží od viacero kritérií ako je veľkosť, typ altánku a dostupnosť materiálov, z ktorých je vyrobený. V štandardných veľkostiach, ktoré sú 400 x 400 cm, sa dodacia doba pohybuje okolo 5 – 6 týždňov.

V cene altánku a pergoly je finálna povrchová úprava, kompletná montáž u zákazníka na kľúč s dovozom.
Montáž hliníkovej záhradnej pergoly trvá 1-2 dni, záleží od veľkosti.
Ceny altánkov patria k tým vyšším. Vždy záleží od doplnkovej výbavy altánku. Každý je umelecké dielo s výnimočným dizajnom a kvalitou spracovania.
Scroll to Top