Najlepšie materiály pre vašu pergolu

hlinikova pergola economic class

Aktualizované

Hľadáte materiály na výrobu svojej novej pergoly? Je to veľká investícia do vášho domova, takže je dôležité, aby ste vedeli, aké sú najlepšie materiály pre vašu pergolu.

Drevo je tradičný materiál pre pergoly. Jeho prirodzený vzhľad a teplo dodávajú každému dvoru príjemnú atmosféru. Avšak, ak chcete, aby vaša pergola vydržala dlhú dobu, drevo si vyžaduje pravidelnú údržbu a ochranu pred počasím. Hliníkové pergoly sú moderným a trvanlivým riešením. Sú odolné voči počasiu a vyžadujú minimálnu údržbu, takže sú ideálne pre tých, ktorí nemajú čas alebo chuť na pravidelnú starostlivosť o drevo.

Pri výbere materiálu pre vašu pergolu je potrebné zohľadniť rôzne faktory, ako sú odolnosť voči poveternostným podmienkam, údržba, cena a estetika. Výber správneho materiálu je kľúčový pre dlhodobú spokojnosť a trvanlivosť vášho prístrešku. V tomto blogovom príspevku vám predstavíme niektoré z najlepších materiálov, ktoré sú vhodné pre pergoly, a porovnáme ich výhody a nevýhody.

Tieto informácie vám pomôžu pri rozhodovaní o tom, ktorý materiál je najlepší pre vašu záhradnú pergolu a bude spĺňať vaše očakávania a potreby.

Konštrukcia pergoly

Konštrukcia je ďalší dôležitý faktor pri výbere materiálov pre vašu pergolu. Hliník je ľahký a pevný materiál, ktorý umožňuje jednoduchšiu montáž a presunutie pergoly, ak je potrebné. Drevené konštrukcie sú ťažšie a vyžadujú viac práce pri montáži, ale poskytujú tradičnejší a rustikálnejší vzhľad.

Ak hľadáte zastrešenie, máte niekoľko možností. Drevené pergoly môžu byť pokryté prírodnými materiálmi ako sú ratan alebo bambus. Hliníkové pergoly sú zvyčajne kryté rovnakým materiálom ako strešné krytiny, ktoré sú odolné voči počasiu a poskytujú účinnú ochranu pred slnkom a dažďom.

Pri výbere materiálov pre vašu pergolu si treba uvedomiť, že každý materiál má svoje výhody a nevýhody. Musíte zvážiť, aké sú vaše požiadavky a potreby a vybrať si ten, ktorý najlepšie vyhovuje vašim konkrétnym situáciám.

Pergoly sú vynikajúcou voľbou pre definovanie vášho vonkajšieho priestoru. Nielenže pôsobia ako dekoratívny prvok vašej záhrady, ale poskytujú aj vonkajší priestor na rôzne aktivity. Existuje niekoľko ďalších výhod vlastniť pergolu. Prinášajú väčšiu hodnotu vášmu domu, poskytujú rozšírený priestor a ponúkajú ochranu pred horúčavou, dažďom alebo snehom.

Výber správneho druhu z niekoľkých pergolových materiálov môže byť dosť náročný. Dobrá pergola dopĺňa vašu terasu a vedie k úžasnému vylepšeniu vonkajšiemu priestoru. Priedušné kryty sa dodávajú v niekoľkých štýloch a materiáloch, každý má svoje vlastné odlišné vlastnosti, ktoré je potrebné zvážiť. Avšak, toto všetko si treba vybrať podľa vašich osobných preferencií a čo je vhodnejšou voľbou pre vašu záhradu.

Vykonali sme komplexný prieskum o týchto materiáloch pre pergoly, aby sme vás informovali o ich vlastnostiach, ktoré vám môžu pomôcť pri lepšom rozhodovaní. Poďme sa teda bližšie pozrieť na tieto druhy!

Drevené Pergoly

Drevené pergoly poskytujú prirodzený a sofistikovaný vzhľad vášho dvora. Pridávajú hodnotu k celkovej hodnote nehnuteľnosti a poskytujú chladnejšie prostredie ako ostatné alternatívy. Drevené pergoly sú náročnejšie na inštaláciu, keďže dbáme na to, aby všetky spoje do seba presne zapadli navzdory nerovnostiam podlahy alebo steny domu.

Navyše, rezivo je tiež nákladovo efektívne, najmä odolné voči hnilobe a tlakom ošetrené varianty, ktoré sú odolnejšie a silnejšie. Najvhodnejšie sú pre prostredie s vysokým tlakom vetra, pretože majú tendenciu zostať robustné viac ako hliníkové konštrukcie.

Pozrite si náš návod na výber drevených pergol.

Hliníkové Pergoly

Hliníková pergola je najlepšia varianta pokiaľ ide o výber materiálu pre vonkajšiu budovu a pre tých ktorí majú viaceré požiadavky. Hlavným dôvodom je, že nehrdzavie, preto vyžaduje minimálnu údržbu, čo z neho robí ideálny materiál pergoly pre ľudí, ktorí uprednostňujú bezúdržbovosť.

Hliník je tiež mimoriadne odolný voči prírodným prvkom, takže ak žijete v pobrežných oblastiach alebo na kopcoch, kde fúka je pravdepodobne najlepšou voľbou materiálu pre vašu pergolu. Ďalším kľúčovým bodom, ktorý robí hliník lákavou voľbou pre pergoly je to, že si ju môžete povrchovo upraviť akýmkoľvek RAL farebným odtieňom. To je užitočné najmä pri inštalovaní pripevnenej pergoly, pretože sa bezproblémovo spája so štruktúrou vášho domu.

Pozrite sa na náš komplexný návod na výber hliníkových pergol.

Záverom všetky tieto pergoly, materiály ponúkajú rôzne výhody a výber toho, ktorý typ materiálu je pre vašu pergolu najlepší úplne závisí od vašich osobných preferencií, ako sme už spomenuli. Faktory, o ktorých sme diskutovali vyššie, vám môžu pomôcť lepšie sa rozhodnúť.

Gazebo Pergoly majú exkluzívnu kolekciu kvalitných pergol a altánkov za veľmi prijateľnú cenu. Môžete si pozrieť sekciu pred a po, ktorá vám dá lepšiu predstavu o rozdielnych pergolách a ako môžu oživiť vašu záhradu.

Drevo je tradičný materiál používaný na stavbu pergol. Jeho prírodná krása a šarm dodávajú záhrade jedinečnú atmosféru. Drevo tiež umožňuje ľahkú úpravu a personalizáciu pergoly podľa vašich požiadaviek. Navyše, drevo je celkovo odolné a môže mať dlhú životnosť, ak sa staráte o jeho ochranu a údržbu.

Hliník je moderný materiál, ktorý sa stáva stále populárnejším pre stavbu pergol. Jeho výhody zahŕňajú ľahkú váhu a vysokú odolnosť voči poveternostným podmienkam. Hliník tiež umožňuje vytvoriť pergolu v rôznych moderných dizajnoch, ktoré môžu byť ideálne pre váš dom alebo záhradu.

Aj keď montáž pergoly môže byť samozrejme vykonaná s vlastnými rukami, odborník s odbornými znalosťami a skúsenosťami v stavbe pergol môže zabezpečiť, že vaša pergola bude mať pevnú a stabilnú konštrukciu, ktorá bude dlhodobo odolná voči poveternostným podmienkam. Okrem toho, odborník môže byť užitočným zdrojom pre nápady a návrhy na to, ako najlepšie využiť priestor vo vašej záhrade s pergolou.

Ceny altánkov patria k tým vyšším. Vždy záleží od doplnkovej výbavy altánku. Každý je umelecké dielo s výnimočným dizajnom a kvalitou spracovania.
Som majiteľom firmy Gazebo s.r.o, ktorá sa špecializuje na návrh a výstavbu exkluzívnych altánkov a pergol. Roky skúseností a práce s drevom som postupne nadobudol v zahraničí. Vďaka čomu som si po návrate na Slovensko priviezlol veľa nápadov a technologických postupov používaných pri výrobe, ktoré tu ešte neboli.
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Podobné príspevky

Sledujte nás na Facebooku a Instagrame

Drevená pergola Miláno s prestrešením lepené bezpečnostné sklo. #drevená pergola#prístrešok#drevený prístrešok
8 0
Drevená pergola Rio Grande 2013 #drevená pergola #pergola #drevený prístrešok
11 0
Sme hrdí na to, že ako jediná firma sme mali možnosť inštalovať najexkluzívnejšiu Bioklimatickú pergolu na Slovensku. Pergolu pre najúspešnejšiu spoločnosť na svete McDonalds. Spoločnosť, ktorá je lídrom vo svojom obore a dlhodobo určuje trend nielen v stravovaní, ale aj špičkovým dizajnovým prevedením každej svojej prevádzky. Najnovšie a najkvalitnejšie materiály vždy ako prvá zapracuje do svojich interiérov po celom svete. Ďakujem ešte raz za príležitosť prispieť týmto exkluzívnym výrobkom v exteriéry McDonalds a pridať tejto výnimočnej spoločnosti pomyselnú čerešničku na torte.
Ďakujeme a želáme veľa úspechov a krásnych exteriérov
24 0
Drevená pergola Miláno #drevená pergola #prístrešok #samonosná pergola
10 0
Drevená pergola Miláno viac na www.gazebo-altanky.sk #drevená pergola #drevený prístrešok #pergola
9 0
zimná záhrada Top class #zimná záhrada #hliníková pergola #prístrešok
16 0
Drevená pergola Kartágo #drevená pergola #pergola #drevený prístrešok
12 0
Drevená pergola Kartágo #drevená pergola #prístrešok drevený
16 0
Drevená pergola Santorini #drevená pergola #drevený prístrešok #pergola
11 0
Zimná záhrada s obvodovým zasklením #zimná záhrada #drevená pergola #prístrešok
15 1
Drevená pergola Miláno #pergola drevená #prístrešok
8 0
Hliníková pergola s bočným tienením #hliníkový prístrešok #pergola
16 0
Hliníková pergola Basic class #pergola #hliníková pergola #prístrešok
11 0
Hliníková pergola Top class #hliníkový prístrešok #hliníková pergola #pergola
10 0
drevená pergola Kartágo #drevená pergola #pergola #drevený prístrešok
10 0
Samonosná hliníková pergola Economic class #hliníková pergola #pergola #hliníkový prístrešok
6 0

S výberom Vám ochotne poradíme

Bezplatná konzultácia

Kliknutím alebo potiahnutím súborov do tejto oblasti nahrajte súbory. You can upload up to 5 files.
Čítal som o podmienkach pravidiel ochrany osobných údajov
5/5

Čo o nás hovoria zákazníci

Často kladené otázky

To záleží od viacero kritérií ako je veľkosť, typ altánku a dostupnosť materiálov, z ktorých je vyrobený. V štandardných veľkostiach, ktoré sú 400 x 400 cm, sa dodacia doba pohybuje okolo 5 – 6 týždňov.

V cene altánku a pergoly je finálna povrchová úprava, kompletná montáž u zákazníka na kľúč s dovozom.
Montáž hliníkovej záhradnej pergoly trvá 1-2 dni, záleží od veľkosti.
Ceny altánkov patria k tým vyšším. Vždy záleží od doplnkovej výbavy altánku. Každý je umelecké dielo s výnimočným dizajnom a kvalitou spracovania.
Návrat hore