Podľa čoho si vybrať hliníkovú pergolu?

hlinikova pergola

Aktualizované

Hliníkové pergoly sú stále obľúbenejšou voľbou pre vlastníkov domov, ktorí hľadajú elegantné, moderné a trvanlivé riešenia pre svoje záhrady a terasy. Pri výbere správnej hliníkovej pergoly je však dôležité zvážiť niekoľko faktorov.

Materiály pre hlinikovú perolu

Jednou z najdôležitejších vecí pri výbere hliníkovej pergoly je materiál. Hliník je materiál, ktorý má výbornú odolnosť proti poveternostným vplyvom a je odolný voči korózii. Kombinácia hliníka s inými materiálmi, ako je drevo alebo sklo, môže poskytnúť esteticky príjemné riešenie.

Hliníkova pergola do tieňa

Hliníkové pergoly môžu poskytovať efektívne tienenie pred slnkom a zároveň chrániť záhradu pred dažďom. Je však dôležité zvážiť, ako často budete používať svoju pergolu, a zvoliť odpowiedni typ tienenia.

Životnosť pergol

Hliníkové pergoly sú známe svojou dlhou životnosťou a minimálnou údržbou. V závislosti od kvality a starostlivosti môžu byť hliníkové pergoly vo vašej záhrade alebo na terase až niekoľko desaťročí.

Pri výbere hliníkovej pergoly je dôležité zvážiť všetky možnosti a nájsť riešenie, ktoré najlepšie vyhovuje vašej záhrade a potrebám.

Hliníková pergola je skvelým doplnkom do vašej záhrady, ktorý ponúka trvácnosť, nízku údržbu a moderný dizajn. Pri výbere hliníkovej pergoly je dôležité zohľadniť niekoľko aspektov, ako sú veľkosť, tvar, strop a materiál, aby ste zabezpečili, že váš nový prístrešok bude plne vyhovovať vašim potrebám a estetickým predstavám.

V tomto blogovom príspevku sa pozrieme na hlavné faktory, ktoré je potrebné zvážiť pri výbere hliníkovej pergoly, a poskytneme užitočné tipy, ktoré vám pomôžu urobiť správne rozhodnutie.

Hliníková pergola je terasa alebo prístrešok s kovovou nosnou konštrukciou. Kryt, ktorý chráni pred slnkom alebo dažďom, môže byť textília, sklo, polykarbonát alebo hliník.

Aplikácia

Tieto konštrukcie sú voľne stojace alebo čiastočne podporované budovou –  pri dome alebo inej budove či susednej pri terase. Nachádzajú sa aj v súkromných bytoch alebo  v reštauráciách, hoteloch a iných verejných terasách.

Technológie

Hliník je široko používaný na vonkajšie konštrukčné súčasti. Je ľahký, ale napriek tomu robustný, odolný voči korózii a vyžaduje si minimálnu údržbu. Je tiež veľmi jednoduché s ním pracovať a môže byť recyklovateľný.

Podľa čoho si vybrať hliníkovú pergolu

Voľba závisí od veľkosti oblasti, ktorá má byť chránená. Mikro-perforovaná tkanina je dobrou voľbou, keď je potrebné iba tieniť. Pevný a priehľadný kryt (napríklad polykarbonát) ponúka úkryt pred dažďom, ale tiež umožňuje slnku osvetliť terasu. Kryt môže byť odnímateľný alebo skladateľný.

Výhody

  • Svetlo
  • Odoláva korózii
  • Jednoduchá údržba

Hogyan válasszuk ki az alumínium pergola

Hliníkové pergoly so závesom sú také fajn, že ich budete chcieť nechať vo vašej záhrade po celý rok.

No vystavenie extrémnym poveternostným podmienkam môže viesť k poškodeniu vonkajšej vrstvy. Preto odporúčame, aby sa altánok dával dole pri veterných podmienkach a pred zimou.

Do takéhoto druhu pergoly taktiež môžete umiestniť svoj záhradný nábytok

Záclony môžu byť ľahko spojené dohromady zipsom. Tento štýl je veľmi obľúbený, pretože je jednoduchý a praktický.

Hliníkové pergoly niekedy zahŕňajú ostne, ktoré pergolu robia veľmi ľahko udržateľnú v zemi a ktorá sa dá jednoducho zložiť.

Štruktúra hliníka poskytuje maximálnu flexibilitu dizajnu a vizuálne vynikne jej  architektonicky príjemný profil. Možností hliníkovej pergoly je veľa, patria k nej krivky, oceľové nosníky, oblúky, všetko záleží len na vašej fantázii.

Všetky naše hliníkové pergoly sú vyrobené podľa vašich požiadaviek. Sme radi, keď  nám predložíte váš návrh, keď môžeme pracovať s vami alebo prísť s dizajnom, ktorý spĺňa vaše potreby. Ceny už navrhnutých hliníkových pergol si pozrite na našej stránke.

Vlastnosti a špecifikácie

  • K dispozícii sú voľne stojace alebo štruktúrne pripojené modely
  • Zákazková výroba podľa vašich požiadaviek
  • Jednoduchá inštalácia s poskytnutými inštrukciami
  • Nízke nároky na údržbu
  • Presne vyrobené podľa daných pokynov
  • Vyrobené s ozdobnými zváranými koncami
  • Zahŕňa tiež pergoly z nerezovej ocele

Každá pergola z hliníka je vyrobená ručne, z prvotriednych konštrukčných prvkov, s cieľom zabezpečiť trvalú kvalitu.

Economic-class-II-PO-1

Náš záväzok ku kvalite materiálov a zručnosti sa odráža v každom kúsku materiálu.

Riešenie pre každý dizajn & rozpočet

Máme toľko rôznych materiálov, že je z čoho vyberať, bez ohľadu na to, aké nápady máte. Gazebo vám pomôže zostaviť štruktúru, ktorá zodpovedá vášmu dizajnu a vášmu rozpočtu. Ponúkame produkty v širokom rozsahu cien a štýlov, aby sme uspokojili vaše potreby. Pozrite si na našej stránke sekciu produkty alebo nás kontaktujte a my vám poskytneme o materiáloch viacej informácií.

Všetky naše produkty môžete vidieť na stránke produktov. Môžete nás kontaktovať a my sa vám v ten deň ozveme.

Hliníkové pergoly sú odolné proti poveternostným vplyvom, majú dlhú životnosť a vyžadujú minimálnu údržbu. Okrem toho môžu poskytovať efektívne tienenie pred slnkom a chrániť záhradu pred dažďom.

Hliníkové pergoly môžu byť o niečo drahšie ako drevené pergoly, ale majú výhodu v ich dlhej životnosti a minimálnej údržbe.

Hliníkové pergoly sú zvyčajne odolné voči korózii a nevyžadujú veľa údržby. Je však dôležité pravidelne ich čistiť a skontrolovať ich stav, aby ste predišli problémom.

Som majiteľom firmy Gazebo s.r.o, ktorá sa špecializuje na návrh a výstavbu exkluzívnych altánkov a pergol. Roky skúseností a práce s drevom som postupne nadobudol v zahraničí. Vďaka čomu som si po návrate na Slovensko priviezlol veľa nápadov a technologických postupov používaných pri výrobe, ktoré tu ešte neboli.
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Podobné príspevky

Sledujte nás na Facebooku a Instagrame

Sme hrdí na to, že ako jediná firma sme mali možnosť inštalovať najexkluzívnejšiu Bioklimatickú pergolu na Slovensku. Pergolu pre najúspešnejšiu spoločnosť na svete McDonalds. Spoločnosť, ktorá je lídrom vo svojom obore a dlhodobo určuje trend nielen v stravovaní, ale aj špičkovým dizajnovým prevedením každej svojej prevádzky. Najnovšie a najkvalitnejšie materiály vždy ako prvá zapracuje do svojich interiérov po celom svete. Ďakujem ešte raz za príležitosť prispieť týmto exkluzívnym výrobkom v exteriéry McDonalds a pridať tejto výnimočnej spoločnosti pomyselnú čerešničku na torte.
Ďakujeme a želáme veľa úspechov a krásnych exteriérov
23 0
Drevená pergola Miláno #drevená pergola #prístrešok #samonosná pergola
9 0
Drevená pergola Miláno viac na www.gazebo-altanky.sk #drevená pergola #drevený prístrešok #pergola
9 0
zimná záhrada Top class #zimná záhrada #hliníková pergola #prístrešok
15 0
Drevená pergola Kartágo #drevená pergola #pergola #drevený prístrešok
12 0
Drevená pergola Kartágo #drevená pergola #prístrešok drevený
16 0
Drevená pergola Santorini #drevená pergola #drevený prístrešok #pergola
11 0
Zimná záhrada s obvodovým zasklením #zimná záhrada #drevená pergola #prístrešok
15 1
Drevená pergola Miláno #pergola drevená #prístrešok
8 0
Hliníková pergola s bočným tienením #hliníkový prístrešok #pergola
16 0
Hliníková pergola Basic class #pergola #hliníková pergola #prístrešok
11 0
Hliníková pergola Top class #hliníkový prístrešok #hliníková pergola #pergola
9 0
drevená pergola Kartágo #drevená pergola #pergola #drevený prístrešok
10 0
Samonosná hliníková pergola Economic class #hliníková pergola #pergola #hliníkový prístrešok
6 0
Drevená pergola Miláno #drevená pergola #drevený prístrešok #pergola
3 0
Hliníková pergola s čelným a bočným tienením. #hliníková pergola #pergola
9 0

S výberom Vám ochotne poradíme

Bezplatná konzultácia

Kliknutím alebo potiahnutím súborov do tejto oblasti nahrajte súbory. You can upload up to 5 files.
Čítal som o podmienkach pravidiel ochrany osobných údajov
5/5

Čo o nás hovoria zákazníci

Často kladené otázky

To záleží od viacero kritérií ako je veľkosť, typ altánku a dostupnosť materiálov, z ktorých je vyrobený. V štandardných veľkostiach, ktoré sú 400 x 400 cm, sa dodacia doba pohybuje okolo 5 – 6 týždňov.

V cene altánku a pergoly je finálna povrchová úprava, kompletná montáž u zákazníka na kľúč s dovozom.
Montáž hliníkovej záhradnej pergoly trvá 1-2 dni, záleží od veľkosti.
Ceny altánkov patria k tým vyšším. Vždy záleží od doplnkovej výbavy altánku. Každý je umelecké dielo s výnimočným dizajnom a kvalitou spracovania.
Návrat hore