Montáž hliníkovej bioklimatickej pergoly

Hlinikova bioklimaticka pergola

Aktualizované

Hliníková bioklimatická pergola je inovatívne riešenie

Kombinuje výhody tradičných pergol s modernými technológiami a materiálmi. Tento typ pergoly ponúka nielen estetický vzhľad, ale tiež praktickú funkčnosť, ktorá umožňuje reguláciu teploty a vlhkosti pod ňou. V nasledujúcich dvoch odsekoch sa pozrieme na výhody hliníkovej bioklimatickej pergoly a na niektoré faktory, ktoré je potrebné zohľadniť pri jej montáži.

Hlavná obvodová hliníková konštrukcia bioklimatickej pergoly sa na mieste skompletuje. Zapracuje sa neviditelne v hliníkovej konštrukcii kabeláž. V prípade, že pergola obsahuje ako doplnkovú výbavu tieniace clony čelné, bočné alebo LED osvetlenie.

Skopmpletizovaný obvodový rám hliníkovej bioklimatickej pergoly sa vydvihne do požadovanej výšky a osadia sa stĺpy.Počet stĺpov záleží od veľkosti hliníkovej bioklimatickej pergoly a záleží aj na tom či má byť pergola samonosná alebo z časti kotvená o dom.

Do postavenej konštrukcie sa vkladajú hliníkové lamely.Lamely  u bioklimatickej pergoly sa vyrábajú v troch veľkostiach  záleží od veľkosti hliníkovej pergoly šírka x hĺbka. Každá lamela má na čelnej hrane osadené EPDM exteriérové tesnenie pre dokonalejšie utesnenie lamiel pri silnejšom daždi.

Lamely hliníkovej bioklimatickej pergoly sa do seba pri zaklopení uzatvoria tak, aby pri daždi odvádzali dažďovú vodu do integrovaného neviditelného zvodu po vnútornom obvode konštrukcie. Dažďová voda je potom v stĺpe vyvedená dolu von. Smer naklápania hliníkových lamiel si určí zákazník priobjednaní hliníkovej pergoly. Počet led pásom zapustených do lamely hliníkovej pergoly si môže zákazník navoliť pri objednaní hliníkovej pergoly

V prípade montáže čelného alebo bočného tienenie sa namontujú na stĺpy vodiace kolajnice, v ktorých sa pohybuje tieniaca látka. Tienenie je neviditelne integrované do hliníkovej konštrukcie ešte vo výrobe. Na mieste montáže sa doladia už len spodné a vrchné koncové  dorazy látky.

Bioklimatické pergoly sú moderným trendom v záhradnej architektúre

Umožňujú využívanie záhradného priestoru počas celého roka. Ich montáž je však náročnejšia ako pri bežnej drevenej pergole.

Pri realizácii bioklimatickej pergoly je dôležité zohľadniť požiadavky zákazníka a prispôsobiť ju konkrétnemu miestu v záhrade. Konštrukcia by mala byť čo najkvalitnejšia a odolná voči dažďu, vetru a slnku. Na výber sú rôzne druhy materiálov, medzi ktorými je najobľúbenejšie hliníkové prevedenie.

Výhodou bioklimatickej pergoly je systém otočných lamel, ktoré umožňujú reguláciu množstva slnečného žiarenia a vstupu vzduchu do priestoru pod pergolou. Pri montáži je dôležité venovať pozornosť aj odvodneniu a odťahu dažďovej vody, aby nedochádzalo k zaťaženiu konštrukcie.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Na výrobu bioklimatických pergol sa často používa hliník, ktorý je odolný voči poveternostným vplyvom a má dlhú životnosť.

Množstvo slnečného žiarenia sa reguluje pomocou otočných lamel, ktoré umožňujú ich otáčanie a tým reguláciu prúdenia vzduchu.

Áno, montáž bioklimatickej pergoly je náročnejšia, avšak výhody, ktoré ponúka, stoja za to. Je dôležité venovať pozornosť kvalite konštrukcie a odvodneniu dažďovej vody.

Som majiteľom firmy Gazebo s.r.o, ktorá sa špecializuje na návrh a výstavbu exkluzívnych altánkov a pergol. Roky skúseností a práce s drevom som postupne nadobudol v zahraničí. Vďaka čomu som si po návrate na Slovensko priviezlol veľa nápadov a technologických postupov používaných pri výrobe, ktoré tu ešte neboli.
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Podobné príspevky

Sledujte nás na Facebooku a Instagrame

Drevená pergola Miláno s prestrešením lepené bezpečnostné sklo. #drevená pergola#prístrešok#drevený prístrešok
8 0
Drevená pergola Rio Grande 2013 #drevená pergola #pergola #drevený prístrešok
11 0
Sme hrdí na to, že ako jediná firma sme mali možnosť inštalovať najexkluzívnejšiu Bioklimatickú pergolu na Slovensku. Pergolu pre najúspešnejšiu spoločnosť na svete McDonalds. Spoločnosť, ktorá je lídrom vo svojom obore a dlhodobo určuje trend nielen v stravovaní, ale aj špičkovým dizajnovým prevedením každej svojej prevádzky. Najnovšie a najkvalitnejšie materiály vždy ako prvá zapracuje do svojich interiérov po celom svete. Ďakujem ešte raz za príležitosť prispieť týmto exkluzívnym výrobkom v exteriéry McDonalds a pridať tejto výnimočnej spoločnosti pomyselnú čerešničku na torte.
Ďakujeme a želáme veľa úspechov a krásnych exteriérov
24 0
Drevená pergola Miláno #drevená pergola #prístrešok #samonosná pergola
10 0
Drevená pergola Miláno viac na www.gazebo-altanky.sk #drevená pergola #drevený prístrešok #pergola
9 0
zimná záhrada Top class #zimná záhrada #hliníková pergola #prístrešok
16 0
Drevená pergola Kartágo #drevená pergola #pergola #drevený prístrešok
12 0
Drevená pergola Kartágo #drevená pergola #prístrešok drevený
16 0
Drevená pergola Santorini #drevená pergola #drevený prístrešok #pergola
11 0
Zimná záhrada s obvodovým zasklením #zimná záhrada #drevená pergola #prístrešok
15 1
Drevená pergola Miláno #pergola drevená #prístrešok
8 0
Hliníková pergola s bočným tienením #hliníkový prístrešok #pergola
16 0
Hliníková pergola Basic class #pergola #hliníková pergola #prístrešok
11 0
Hliníková pergola Top class #hliníkový prístrešok #hliníková pergola #pergola
10 0
drevená pergola Kartágo #drevená pergola #pergola #drevený prístrešok
10 0
Samonosná hliníková pergola Economic class #hliníková pergola #pergola #hliníkový prístrešok
6 0

S výberom Vám ochotne poradíme

Bezplatná konzultácia

Kliknutím alebo potiahnutím súborov do tejto oblasti nahrajte súbory. You can upload up to 5 files.
Čítal som o podmienkach pravidiel ochrany osobných údajov
5/5

Čo o nás hovoria zákazníci

Často kladené otázky

To záleží od viacero kritérií ako je veľkosť, typ altánku a dostupnosť materiálov, z ktorých je vyrobený. V štandardných veľkostiach, ktoré sú 400 x 400 cm, sa dodacia doba pohybuje okolo 5 – 6 týždňov.

V cene altánku a pergoly je finálna povrchová úprava, kompletná montáž u zákazníka na kľúč s dovozom.
Montáž hliníkovej záhradnej pergoly trvá 1-2 dni, záleží od veľkosti.
Ceny altánkov patria k tým vyšším. Vždy záleží od doplnkovej výbavy altánku. Každý je umelecké dielo s výnimočným dizajnom a kvalitou spracovania.
Návrat hore