5 dôvodov prečo vlastniť pergolu

hlinikova pergola

Aktualizované

Pergoly sú v súčasnosti veľmi populárnym prvkom záhrady a vonkajšieho priestoru rodinného domu. Tento prídavný kúsok na terase môže byť skvelým miestom na relaxáciu a stretávanie sa s rodinou a priateľmi. Ak si stále nie ste istí, či si chcete do svojej záhrady zahrnúť pergolu, tu je 5 dôvodov, prečo by ste to mali urobiť.

Sem vložte text nadpisu

Pergoly sú obľúbeným doplnkom záhrad a terás, ktoré prinášajú nielen estetickú hodnotu, ale aj praktické výhody pre váš vonkajší priestor. Existuje mnoho dôvodov, prečo by ste mali zvážiť vlastniť pergolu, a v tomto blogovom príspevku sa pozrieme na päť z nich.

Od zlepšenia vzhľadu vašej záhrady až po rozšírenie obytného priestoru – pergoly ponúkajú širokú škálu výhod, ktoré z nich robia skvelú investíciu do vášho domova. Pridajte sa k nám pri objavovaní piatich hlavných dôvodov, prečo by ste mali uvažovať o vlastnení pergoly.

Chcete zväčšiť svoj vonkajší priestor? Chcete obohatiť svoj pohľad na záhradu? Chcete urobiť svoj majetok esteticky príjemný a zhodnotiť jeho cenu? Všetky tieto veci môžete urobiť len pridaním pergoly. Áno, je to veľmi nákladovo efektívna a účelná možnosť pridať hodnotu vášmu domu a skrášliť váš vonkajší priestor.

Pergola má nespočetné množstvo výhod, ale v tomto článku si preberieme 5 hlavných dôvodov prečo musíte vlastniť Pergolu.

1. Pridaná hodnota pergoly

Podľa popredných odborníkov v odvetví nehnuteľností môže atraktívna vonkajsia úprava vašej záhrady pridať až 25% dodatočnej hodnoty. Pergoly poskytujú vynikajúcu príležitosť na zvýšenie hodnoty vášho domu, pretože nie sú veľmi drahé. Pergoly Gazebo vám môžu pomôcť pri výbere tej správnej pergoly aj pri inštalácii.

Drevená pergola taktiež dodáva vyváženosť a jemnosť vášmu vonkajšiemu priestoru, čo robí vašu nehnuteľnosť atraktívnejšou a atraktívnejšou pre kupujúceho. Môžete ďalej zdokonaliť krásu zavesením závesov, rôznych starožitnosti alebo svetlíkov, čo dodá výzoru väčší šmrnc. Nízke náklady a veľa výhod skutočne robí z pergoly cenný prínos v prípade, ak chcete predať svoj dom.

2. Rozšíri váš priestor

Pergoly môžu pridať nový look a pestrosť vášmu dvoru. Môžete jednoducho vytvoriť nový jedálenský priestor alebo salónik, najmä ak váš dom nemá terasu alebo vstupnú halu. Aj keď váš dom má terasu alebo vstupnú halu, pridaním pergoly môžete jednoducho zväčšiť obytný priestor.

3. Prináša ochranu

Ak radi trávite svoj čas v prírode alebo na záhrade, dobre navrhnutá pergola vám môže poskytnúť bližší kontakt s vonkajším priestorom.

Najmä v letných mesiacoch, kedy môžu byt slnečné lúče naozaj silné, poskytuje tieň a ochranu, a vďaka tomuto môžete tráviť príjemne chvíle s rodinou či priateľmi a nebáť sa prípadného spálenia od slnka. Do pergoly môžete taktiež pridať rôzne závesy alebo rolety pre väčšie súkromie.

Navyše môžeme ešte nainštalovať zasúvateľnú kryciu plachtu, takže aj počas daždivého počasia si môžete vychutnať šálku čaju na záhrade. V ponuke sú aj pergoly, ktoré majú takú klenbu, ktorú možno otvoriť a zatvoriť podľa potreby.

4. Prirodzený vzhľad

Pergoly prinášajú prirodzenú krásu pre váš obytný priestor. Pergoly majú veľa využití a je už na vás, ktoré si vyberiete a čo sa vám bude najviac páčiť. Pre prirodzenejší vzhľad si môžete zavesiť rastliny a kvety na dosky a vytvoriť si tak peknú, vzdušnú záhradu. Najvhodnejšie rastliny pre pergoly sú zimolez, wisteria a clematis, pretože majú tendenciu rásť od základov a slúžia ako prirodzený doplnok ku vašej pergoly.

Je však mimoriadne dôležité, pre ťahavé rastliny, aby dizajn vašej pergoly bol robustný a odolný, pretože niektoré z nich sú samorastúce, iné si vyžadujú pripojenie k štruktúre pergoly.

5. Priestor pre zábavu a oslavy

Ak občas robíte párty alebo oslavy a máte radi najmä vonkajšie párty, pergoly vám môžu poskytnúť fantastický priestor pre zábavu v akomkoľvek počasí a stále sa budete cítiť ako keby ste boli na záhradnej oslave. Existuje desiatky spôsobov, ako si vyzdobiť pergolu podľa toho na akú príležitost.

Napríklad, môžete pridať Halloween výzdobu pri hosťovaní Halloween party vo vašom dome alebo pridať disco svetlá a využiť pergolu ako tanečný priestor. Možnosti sú nekonečné. Zväčšenie priestoru pridaním pergoly vam umožní hostiť aj väčšie oslavy alebo posedenia s priateľmi.

Ako sme už hovorili, pergoly sú skvelou voľbou pre vaše vonkajšie ale aj vnútorne priestory. Máme na výber veľa možnosti a vieme ich dodať v rôznych štýloch a materiáloch, ktorými najbežnejšie sú drevo, oceľ a hliník. Preto si môžete vytvoriť taký priestor, ktorý vyhovuje vášmu rozpočtu, štýlu a vkusu.

Gazebo Pergoly maju exkluzívnu kolekciu kvalitných pergol a altánkov za veľmi prijateľnú cenu. V sekcii pred a po si môžete pozrieť našu hotovú prácu čo vám dá lepšiu predstavu o rozdieloch pergoly a o tom čo vám naviac vyhovuje. A ak si nie ste istý, stačí sa nám ozvať a my vám určite poradíme.

6. Poskytuje tienenie

Jedným z hlavných dôvodov, prečo si zákazníci vyberajú pergoly, je zabezpečenie príjemného tienenia na terase. Tento typ prístrešku vám umožní vychutnať si vonkajší priestor aj v horúcich letných mesiacoch, bez toho, aby ste sa museli obávať spálenia na slnku.

7. Vytvára príjemnú atmosféru

Pergola môže vytvoriť príjemnú atmosféru a prispieť k zvýšeniu estetickej hodnoty vašej záhrady. Môžete si vybrať rôzne materiály, ako napríklad drevo, hliník, či oceľ, aby ste si prispôsobili pergolu vašim osobným preferenciám a štýlu.

8. Je ideálnou voľbou pre rodinné oslavy

Ak ste typ človeka, ktorý rád organizuje rodinné oslavy alebo grilovačky, pergola je skvelou voľbou pre vás. Môžete ju použiť ako miesto na obed alebo večeru a vytvoriť tak príjemné prostredie pre vašich hostí.

9. Poskytuje ochranu pred dažďom

Pergoly s vodotesnou strechou sú ideálnym riešením pre zabezpečenie ochrany pred dažďom. Vďaka tomu sa nemusíte obávať nepriaznivého počasia a môžete sa aj v daždivých dňoch vychutnať vonkajší priestor.

10. Pergola zvyšuje hodnotu nehnuteľnosti

Pridanie pergoly do vášho domu môže zvýšiť celkovú hodnotu nehnuteľnosti. Ak sa rozhodnete pre dobrého dodávateľa, ktorý vám zabezpečí kvalitnú pergolu, zvyšuje to atraktivitu vášho domu.

Inštalácia pergoly závisí od mnohých faktorov, ako sú veľkosť a dizajn konštrukcie, typ materiálu, ako aj terén a príprava miesta. Avšak priemerná doba inštalácie by mala byť medzi 1 až 3 dňami. Je dôležité zabezpečiť, aby bola inštalácia vykonaná odborníkmi, ktorí budú mať potrebné skúsenosti a vybavenie.

Najčastejšie používané materiály pri výrobe pergol sú hliník, drevo, oceľ a PVC. Každý materiál má svoje výhody a nevýhody. Hliník a oceľ sú trvanlivé a odolné proti poveternostným podmienkam, zatiaľ čo drevo dodáva prírodný a klasický vzhľad. PVC je ideálny pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupné riešenie, ktoré vyžaduje minimálnu údržbu.

Áno, pergolu možno inštalovať aj na stenu domu. To vám umožní vytvoriť príjemný priestor na posedenie a relaxáciu, ktorý bude chránený pred slnkom a dažďom. Je dôležité zabezpečiť, aby bola pergola pevne pripevnená k stene domu a bola dostatočne odolná proti poveternostným podmienkam. Je tiež potrebné zvážiť vhodné umiestnenie a orientáciu pergoly na stene domu, aby sa zabezpečilo optimálne využitie priestoru.

Som majiteľom firmy Gazebo s.r.o, ktorá sa špecializuje na návrh a výstavbu exkluzívnych altánkov a pergol. Roky skúseností a práce s drevom som postupne nadobudol v zahraničí. Vďaka čomu som si po návrate na Slovensko priviezlol veľa nápadov a technologických postupov používaných pri výrobe, ktoré tu ešte neboli.
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Podobné príspevky

Sledujte nás na Facebooku a Instagrame

Bioklimatická pergola s čiastočným zasklením #hliníková pergola#bioklimatická pergola #pergola #lamelová pergola www.gazebo-altanky.sk
13 0
Drevená pergola Miláno s prestrešením lepené bezpečnostné sklo. #drevená pergola#prístrešok#drevený prístrešok
9 0
Drevená pergola Rio Grande 2013 #drevená pergola #pergola #drevený prístrešok
12 0
Sme hrdí na to, že ako jediná firma sme mali možnosť inštalovať najexkluzívnejšiu Bioklimatickú pergolu na Slovensku. Pergolu pre najúspešnejšiu spoločnosť na svete McDonalds. Spoločnosť, ktorá je lídrom vo svojom obore a dlhodobo určuje trend nielen v stravovaní, ale aj špičkovým dizajnovým prevedením každej svojej prevádzky. Najnovšie a najkvalitnejšie materiály vždy ako prvá zapracuje do svojich interiérov po celom svete. Ďakujem ešte raz za príležitosť prispieť týmto exkluzívnym výrobkom v exteriéry McDonalds a pridať tejto výnimočnej spoločnosti pomyselnú čerešničku na torte.
Ďakujeme a želáme veľa úspechov a krásnych exteriérov
27 0
Drevená pergola Miláno #drevená pergola #prístrešok #samonosná pergola
11 0
Drevená pergola Miláno viac na www.gazebo-altanky.sk #drevená pergola #drevený prístrešok #pergola
10 0
zimná záhrada Top class #zimná záhrada #hliníková pergola #prístrešok
17 0
Drevená pergola Kartágo #drevená pergola #pergola #drevený prístrešok
12 0
Drevená pergola Kartágo #drevená pergola #prístrešok drevený
16 0
Drevená pergola Santorini #drevená pergola #drevený prístrešok #pergola
11 0
Zimná záhrada s obvodovým zasklením #zimná záhrada #drevená pergola #prístrešok
15 1
Drevená pergola Miláno #pergola drevená #prístrešok
8 0
Hliníková pergola s bočným tienením #hliníkový prístrešok #pergola
16 0
Hliníková pergola Basic class #pergola #hliníková pergola #prístrešok
11 0
Hliníková pergola Top class #hliníkový prístrešok #hliníková pergola #pergola
10 0
drevená pergola Kartágo #drevená pergola #pergola #drevený prístrešok
10 0

S výberom Vám ochotne poradíme

Bezplatná konzultácia

Kliknutím alebo potiahnutím súborov do tejto oblasti nahrajte súbory. You can upload up to 5 files.
Čítal som o podmienkach pravidiel ochrany osobných údajov
5/5

Čo o nás hovoria zákazníci

Často kladené otázky

To záleží od viacero kritérií ako je veľkosť, typ altánku a dostupnosť materiálov, z ktorých je vyrobený. V štandardných veľkostiach, ktoré sú 400 x 400 cm, sa dodacia doba pohybuje okolo 5 – 6 týždňov.

V cene altánku a pergoly je finálna povrchová úprava, kompletná montáž u zákazníka na kľúč s dovozom.
Montáž hliníkovej záhradnej pergoly trvá 1-2 dni, záleží od veľkosti.
Ceny altánkov patria k tým vyšším. Vždy záleží od doplnkovej výbavy altánku. Každý je umelecké dielo s výnimočným dizajnom a kvalitou spracovania.
Návrat hore