Viete, čo je bioklimatická pergola? Predstavíme vám ju!

hlinikova bioklimaticka pergola

Pergola ideálna do každého počasia. Asi tak by sa v stručnosti dala charakterizovať bioklimatická pergola. Je v nej však omnoho viac. Prekvapí vás, čo všetko bioklimatická pergola dokáže a ako vám môže poslúžiť v lete, aj v zime. Vlastne v každom ročnom období!

Základné vlastnosti bioklimatickej pergoly

Poďme sa s ňou zoznámiť. Ako bioklimatická pergola vyzerá? Základný znak, ktorým sa odlišuje od iných pergol, sú vrchné naklápacie lamely. Tie sa dokážu naklopiť, čiže zmeniť polohu, čím buď odrazia slnečné lúče alebo vytvoria strešnú konštrukciu, ktorá chráni pred snehom a dažďom.

Akým spôsobom je možné lamely ovládať, teda vyklápať do rôznej polohy? Buď manuálne, kedy sa použije napríklad kľuka. Jej jednoduchým otáčaním lamely zavriete, otvoríte alebo nastavíte na polohu, ktorá vám vyhovuje.

Druhou možnosťou je diaľkové ovládanie lamiel, kedy sú lamely motorizované. Takéto ovládanie je veľmi pohodlné. Existujú však aj bioklimatické pergoly, ktorých lamely sú pevné, teda v jednej polohe. Ich úlohou je najmä chrániť pred slnečným žiarením.

Takže či už praží slnko, fúka silnejší vietor alebo padá dážď a sneh, pod bioklimatickou pergolou budete v bezpečí. Ochráni vás (a samozrejme aj váš záhradný nábytok) pred vplyvmi akéhokoľvek počasia. Pretože bioklimatická pergola má tieto vlastnosti, respektíve funkcie:

  1. Chráni. Ak sú lamely v uzatvorenej polohe, ochránia nielen pred slnkom, ale navyše aj pred dažďom a snehom.
  2. Reguluje slnečné žiarenie. Ak chcete mať pod pergolou väčší tieň, lamely jednoducho sklopíte. Ak chcete slnečné žiarenie, otvoríte ich.
  3. Lamely majú (oproti uzatvorenej streche pergoly), jednu výhodu navyše. A tou je prúdenie vzduchu. Vzduch prirodzene cirkuluje pomedzi lamely. Priestor vnútri pergoly sa tak menej zohrieva.

Ak sa rozhodnete pre bioklimatickú pergolu z našej ponuky, môžete si vybrať hneď z niekoľkých farebných prevedení. Samozrejmosťou je predĺžená záruka na 2 roky a tiež záručný a pozáručný servis.

A ak si navyše ku bioklimatickej pergole zvolíte aj bočné čelné tienenie, o dokonalý komfort a ochranu máte postarané. Naozaj aj v tom najmenej príjemnom počasí! Doprajte si ten najvyšší luxus a užívajte si pohodlie pod pergolou po celý rok.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Podobné príspevky

drevena pergola a ako ozivit vasu pergolu a zahradu
Hliníkové Pergoly
Fero

Ako oživiť staršiu pergolu?

Záhradná pergola je neustále vystavovaná nepriazni počasia. Či už je to mráz, dážď, sneh, slnečné žiarenie. Niet divu, že sa to po čase podpíše na

Čítaj Viac »
historia altankov
Altánky
Fero

Z histórie altánkov

Altánky nepochybne patria k najrozšírenejším stavbám v záhradách. A spolu s pergolami sú čoraz obľúbenejšie. Bolo to tak aj v minulosti? Aké boli prvé altánky Altánky boli pomerne bežné už

Čítaj Viac »
Scroll to Top