Viete, čo je bioklimatická pergola? Predstavíme vám ju!

hlinikova bioklimaticka pergola

Aktualizované

Čo je bioklimatická pergola?

Bioklimatické pergoly sú moderné pergoly s otočnými lamelami, ktoré sa dajú používať celoročne. Tieto pergoly sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú spojenie moderného dizajnu a praktických vlastností. V tomto článku vám predstavíme, čo je bioklimatická pergola, aké sú jej výhody a prečo by ste mali zvážiť jej kúpu.

Bioklimatická pergola je špeciálny typ pergoly, ktorý bol navrhnutý tak, aby vytváral komfortný vonkajší priestor prispôsobený rôznym poveternostným podmienkam a zlepšoval energetickú efektívnosť vášho domova. Tento inovatívny koncept vychádza z princípov bioklimatickej architektúry, ktorá sa zameriava na vytvorenie životného prostredia v súlade s prírodnými podmienkami a zohľadňuje potreby obyvateľov.

Hlavnou vlastnosťou bioklimatickej pergoly sú jej nastaviteľné lamely, ktoré vám umožňujú regulovať množstvo slnečného svetla a prietok vzduchu v závislosti od vašich potrieb a aktuálneho počasia. Vďaka tejto flexibilite môžete v horúcich letných dňoch vytvoriť príjemný chládok, zatiaľ čo v daždivom období zostane priestor pod pergolou suchý. Navyše, bioklimatická pergola je často vybavená integrovaným osvetlením a závesnými zásterami, ktoré vám poskytnú maximálny komfort a súkromie.

Aké sú výhody bioklimatickej pergoly?

Jednou z najväčších výhod bioklimatickej pergoly je možnosť použitia celoročne. Hliníkové lamely poskytujú reguláciu svetla a teploty, takže vám umožňujú využívať pergolu počas každého ročného obdobia. Okrem toho, moderný dizajn bioklimatickej pergoly ju robí atraktívnou voľbou pre každého, kto chce ozvláštniť svoju terasu alebo záhradu.

Ďalšou výhodou bioklimatickej pergoly sú jej praktické vlastnosti. Hliníkové lamely možno ovládať diaľkovým ovládačom, čo umožňuje rýchlu a jednoduchú reguláciu svetla a teploty. Bioklimatické pergoly tiež chránia pred nežiaducim počasím, ako sú dážď a sneh, čo umožňuje používať terasu alebo záhradu aj v nepriaznivých klimatických podmienkach.

Okrem toho, bioklimatická pergola prispieva k udržateľnosti vášho domova tým, že využíva prirodzenú energiu slnka a vetra na reguláciu teploty a vlhkosti v priestore. Týmto spôsobom môže znížiť spotrebu energie na chladenie alebo vykurovanie a zároveň zlepšiť mikroklímu vo vašej záhrade. Svojím moderným dizajnom a širokou škálou materiálov a farieb sa bioklimatická pergola stáva elegantným a funkčným riešením pre každý vonkajší priestor.

Pergola ideálna do každého počasia. Asi tak by sa v stručnosti dala charakterizovať bioklimatická pergola. Je v nej však omnoho viac. Prekvapí vás, čo všetko bioklimatická pergola dokáže a ako vám môže poslúžiť v lete, aj v zime. Vlastne v každom ročnom období!

Základné vlastnosti bioklimatickej pergoly

Poďme sa s ňou zoznámiť. Ako bioklimatická pergola vyzerá? Základný znak, ktorým sa odlišuje od iných pergol, sú vrchné naklápacie lamely. Tie sa dokážu naklopiť, čiže zmeniť polohu, čím buď odrazia slnečné lúče alebo vytvoria strešnú konštrukciu, ktorá chráni pred snehom a dažďom.

Akým spôsobom je možné lamely ovládať, teda vyklápať do rôznej polohy? Buď manuálne, kedy sa použije napríklad kľuka. Jej jednoduchým otáčaním lamely zavriete, otvoríte alebo nastavíte na polohu, ktorá vám vyhovuje.

Druhou možnosťou je diaľkové ovládanie lamiel, kedy sú lamely motorizované. Takéto ovládanie je veľmi pohodlné. Existujú však aj bioklimatické pergoly, ktorých lamely sú pevné, teda v jednej polohe. Ich úlohou je najmä chrániť pred slnečným žiarením.

Takže či už praží slnko, fúka silnejší vietor alebo padá dážď a sneh, pod bioklimatickou pergolou budete v bezpečí. Ochráni vás (a samozrejme aj váš záhradný nábytok) pred vplyvmi akéhokoľvek počasia. Pretože bioklimatická pergola má tieto vlastnosti, respektíve funkcie:

  1. Chráni. Ak sú lamely v uzatvorenej polohe, ochránia nielen pred slnkom, ale navyše aj pred dažďom a snehom.
  2. Reguluje slnečné žiarenie. Ak chcete mať pod pergolou väčší tieň, lamely jednoducho sklopíte. Ak chcete slnečné žiarenie, otvoríte ich.
  3. Lamely majú (oproti uzatvorenej streche pergoly), jednu výhodu navyše. A tou je prúdenie vzduchu. Vzduch prirodzene cirkuluje pomedzi lamely. Priestor vnútri pergoly sa tak menej zohrieva.

Ak sa rozhodnete pre bioklimatickú pergolu z našej ponuky, môžete si vybrať hneď z niekoľkých farebných prevedení. Samozrejmosťou je predĺžená záruka na 2 roky a tiež záručný a pozáručný servis.

A ak si navyše ku bioklimatickej pergole zvolíte aj bočné čelné tienenie, o dokonalý komfort a ochranu máte postarané. Naozaj aj v tom najmenej príjemnom počasí! Doprajte si ten najvyšší luxus a užívajte si pohodlie pod pergolou po celý rok.

Bioklimatické pergoly s hliníkovými lamelami majú vysokú životnosť a sú odolné proti poveternostným vplyvom. Ak sa o pergolu správne staráte a pravidelne ju udržiavate, môže vám slúžiť mnoho rokov.

Hliníkové lamely na bioklimatickej pergole sú pohyblivé a umožňujú regulovať množstvo slnečného svetla a tepla, ktoré prechádza cez pergolu. Lamely sa otáčajú, takže si môžete nastaviť optimálnu polohu pre rôzne počasie a ročné obdobia.

Áno, bioklimatické pergoly sú k dispozícii v rôznych farbách a dizajnoch, aby sa prispôsobili vašim osobným preferenciám a štýlu vášho domova. Môžete si vybrať z rôznych materiálov a doplnkov, aby ste si vytvorili pergolu, ktorá bude perfektne zapadať do vašej záhrady alebo terasy.

Som majiteľom firmy Gazebo s.r.o, ktorá sa špecializuje na návrh a výstavbu exkluzívnych altánkov a pergol. Roky skúseností a práce s drevom som postupne nadobudol v zahraničí. Vďaka čomu som si po návrate na Slovensko priviezlol veľa nápadov a technologických postupov používaných pri výrobe, ktoré tu ešte neboli.
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Podobné príspevky

drevena pergola a ako ozivit vasu pergolu a zahradu
Hliníkové Pergoly

Ako oživiť staršiu pergolu?

Pergoly sú ideálnym miestom na relax a oddych v záhrade. Ako však pergoly zostávajú dlhodobo vystavené klimatickým vplyvom, často strácajú svoj pôvodný vzhľad a potrebujú

Čítaj Viac »

Sledujte nás na Facebooku a Instagrame

Hliníková pergola Economic class #hliníková pergola #pergola #hliníkový prístrešok
9 0
Obvodové zasklenie na hliníkovú pergolu #hliníková pergola #hliníkový prístrešok #prístrešok
5 0
Hliníková pergola Economic class #pergola #hliníková pergola #hliníkový prístrešok #prístrešok
8 0
Hliníková pergola Economic class #hliníková pergola #pergola #hliníkový prístrešok
5 0
Hliníková pergola s čelným tienením #hliníková pergola #pergola #hliníkový prístrešok
6 0
Hliníková pergola Top class s prestrešením lepené bezpečnostné sklo + strešné tienenie. www.gazebo-altanky.sk #hliníkové pergoly #prístrešky #hliníkové prístrešky
17 0
Hliníková pergola Economic class #pergola#hliníková pergola #hliníkový prístrešok #prístrešok
9 0
Hkliníková pergola Economic class #hliníková pergola #pergola #hliníkový prístrešok
7 0
Drevená pergola Miláno #drevená pergola #pergola #drevený prístrešok
13 0
Hliníková pergola Economic class viac na www.gazebo-altanky.sk #hliníkové pergoly #pergoly#hliníkové prístrešky
7 0
Hliníková pergola Economic class #hliníková pergola #pergola #hliníkový prístrešok #prístrešok
10 0
Hliníková pergola Economic class www.gazebo-altanky.sk #pergola #hliníková pergola #hliníkové pergoly
11 0
Hliníkové pergoly Economic class #hliníková pergola #hliníkové pergoly #pergola
9 0
Drevená pergola Miláno s čelným tienením. #drevená pergola #pergola
7 0
Hliníková pergola Economic class #vchodová pergola #hliníková pergola #pergola #prístrešok #hliníkový prístrešok
11 0
Drevená pergola Miláno s led osvetlením. #drevená pergola #pergola #drevené prístrešky #prístrešky
9 1

S výberom Vám ochotne poradíme

Bezplatná konzultácia

Kliknutím alebo potiahnutím súborov do tejto oblasti nahrajte súbory. You can upload up to 5 files.
Čítal som o podmienkach pravidiel ochrany osobných údajov
5/5

Čo o nás hovoria zákazníci

Často kladené otázky

To záleží od viacero kritérií ako je veľkosť, typ altánku a dostupnosť materiálov, z ktorých je vyrobený. V štandardných veľkostiach, ktoré sú 400 x 400 cm, sa dodacia doba pohybuje okolo 5 – 6 týždňov.

V cene altánku a pergoly je finálna povrchová úprava, kompletná montáž u zákazníka na kľúč s dovozom.
Montáž hliníkovej záhradnej pergoly trvá 1-2 dni, záleží od veľkosti.
Ceny altánkov patria k tým vyšším. Vždy záleží od doplnkovej výbavy altánku. Každý je umelecké dielo s výnimočným dizajnom a kvalitou spracovania.
Scroll to Top