5 hlavných dôvodov, prečo sa rozhodnúť pre bioklimatickú pergolu

hlinikova bioklimaticka pergola

Relatívnou novinkou vo svete pergol je takzvaná bioklimatická pergola. Teší sa čoraz väčšej obľube. A niet divu. Bioklimatická pergola má totiž množstvo výhod, ktoré posúvajú relax v tieni pergoly na úplne inú úroveň! Uvažujete o bioklimatickej pergole? V porovnaní s klasickou má tieto prednosti.

  1. Je určená do každého počasia a každého ročného obdobia. Kým pod klasickou pergolou si v zime asi neposedíte, pod bioklimatickou pergolou je to možné. Zabezpečí to nielen lamelové zastrešenie, ale aj možnosť čelného tienenia v podobe posuvných panelov, skla alebo roliet.
  2. Umožňuje prúdenie vzduchu. Čo oceníte najmä za horúceho slnečného počasia. Bioklimatická pergola je totiž charakteristická tým, že jej strešné lamely sú naklápacie a môžete ich vyklopiť do rôznych polôh (buď automaticky alebo manuálne kľukou). Ak sú lamely pootvorené, vzduch pomedzi nich prirodzene cirkuluje a vnútorný priestor pergoly sa neprehrieva.
  3. Chráni pred dažďom a vetrom. Stačí lamely zavrieť a ste ochránení nielen pred silným slnkom, ale aj pred dažďovými a snehovými zrážkami. Integrovaný odvod vody zabezpečí, že dažďová voda a roztopený sneh budú pekne zvedené po stĺpoch pergoly. Okrem toho existujú možnosti uzatvorenia bočných stien bioklimatických pergol. A tak si užijete pergolu naozaj za každého počasia.
  4. Reguluje slnečné žiarenie. Ak máte na klasickej pergole zastrešenie, intenzitu slnečných lúčov si vybrať nemôžete. U bioklimatickej pergoly je to však všetko len na vás. Ak chcete viac slnka, lamely pootvoríte. Ak si slnko neželáte, zavriete ich a užívate si tieň.
  5. Je vhodná kdekoľvek a má mnoho využití. Bioklimatickú pergolu využijete nielen pri dome, ale aj ako samostatne stojaci objekt. Poslúži napríklad aj ako krytá terasa reštaurácie alebo kaviarne. Ak sa navyše rozhodnete pre bioklimatickú pergolu s bočným a čelným tienením, získate obytný priestor navyše. Ten môžete využiť napríklad ako príjemnú zimnú záhradu. Možností využitia je naozaj veľa.

Dokonalá ochrana v každom ročnom období a v akúkoľvek dennú alebo nočnú hodinu. To vám poskytne len bioklimatická pergola. O tom, že vyzerá luxusne a je plusom, čo sa týka zhodnotenia a zvýšenia ceny nehnuteľnosti, snáď ani nemusíme hovoriť. Vyberte si z množstva farebných prevedení a typov bioklimatických pergol a nechajte si ju u nás vyrobiť na mieru. S luxusom a pohodlím, ktoré vám bioklimatická pergola prinesie, budete nadmieru spokojní.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Podobné príspevky

drevena pergola a ako ozivit vasu pergolu a zahradu
Hliníkové Pergoly
Fero

Ako oživiť staršiu pergolu?

Záhradná pergola je neustále vystavovaná nepriazni počasia. Či už je to mráz, dážď, sneh, slnečné žiarenie. Niet divu, že sa to po čase podpíše na

Čítaj Viac »
historia altankov
Altánky
Fero

Z histórie altánkov

Altánky nepochybne patria k najrozšírenejším stavbám v záhradách. A spolu s pergolami sú čoraz obľúbenejšie. Bolo to tak aj v minulosti? Aké boli prvé altánky Altánky boli pomerne bežné už

Čítaj Viac »
Scroll to Top