5 hlavných dôvodov, prečo sa rozhodnúť pre bioklimatickú pergolu

hlinikova bioklimaticka pergola

Aktualizované

Ak sa rozhodujete pre nové posedenie na terase alebo v záhrade, mali by ste zvážiť bioklimatickú pergolu. Moderné bioklimatické pergoly sú skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú maximálne využiť priestor na terase alebo v záhrade, ktorý je chránený pred nepriaznivým počasím. V tomto článku vám predstavíme 5 dôvodov, prečo si zaobstarať bioklimatickú pergolu.

Bioklimatické pergoly sú inovatívne riešenie, ktoré vám umožní vytvoriť jedinečný vonkajší priestor prispôsobený vašim potrebám. V tomto článku vám predstavíme 5 hlavných dôvodov, prečo by ste mali zvážiť inštaláciu bioklimatickej pergoly vo vašej záhrade, a aké výhody vám prináša.

Relatívnou novinkou vo svete pergol je takzvaná bioklimatická pergola. Teší sa čoraz väčšej obľube. A niet divu. Bioklimatická pergola má totiž množstvo výhod, ktoré posúvajú relax v tieni pergoly na úplne inú úroveň! Uvažujete o bioklimatickej pergole? V porovnaní s klasickou má tieto prednosti.

Bioklimatické pergoly sú navrhnuté tak, aby vytvárali moderný a elegantný vonkajší priestor. S ich širokou škálou farieb, materiálov a štýlov sa dajú ľahko prispôsobiť dizajnu vášho domu a záhrady. Okrem toho, bioklimatická pergola môže zvýšiť atraktivitu vašej nehnuteľnosti a pridať hodnotu vášmu domovu.

Bioklimatická pergola umožňuje maximálne využitie priestoru

Bioklimatická pergola umožňuje maximálne využitie priestoru v záhrade alebo na terase. Vďaka regulovateľným lamielam môžete prispôsobiť osvetlenie a teplotu podľa svojich potrieb a počasia. Bioklimatická pergola teda umožňuje tráviť čas vonku počas celého roka a zároveň poskytuje ochranu pred slnkom, vetrom a snehom.

Bioklimatické pergolý sú vyrobené z kvalitných materiálov

Bioklimatické pergoly sú vyrobené z kvalitných materiálov, ktoré zabezpečujú dlhú životnosť a minimálnu údržbu. Kombinácia dreva a hliníka robí bioklimatické pergoly odolné voči nepriaznivým klimatickým podmienkam a zároveň dodáva moderný a elegantný vzhľad.

Tienienie bioklimatickej pergoly

Bočné tienenie pergoly poskytuje ešte väčšiu ochranu pred slnkom a vetrom. Táto funkcia umožňuje regulovať množstvo svetla a tepla, ktoré vstupuje do pergoly, a zároveň zabezpečuje súkromie. Bioklimatické pergoly s bočným tienením sú ideálne pre tých, ktorí si chcú užívať vonkajší priestor v súkromí a pohodlí.

  1. Je určená do každého počasia a každého ročného obdobia. Kým pod klasickou pergolou si v zime asi neposedíte, pod bioklimatickou pergolou je to možné. Zabezpečí to nielen lamelové zastrešenie, ale aj možnosť čelného tienenia v podobe posuvných panelov, skla alebo roliet. Bioklimatická pergola je navrhnutá tak, aby vám ponúkla maximálny komfort za rôznych poveternostných podmienok. S jej nastaviteľnými lamelami môžete jednoducho regulovať prietok vzduchu a množstvo slnečného svetla podľa vašich potrieb. V horúcich letných dňoch tak môžete vytvoriť príjemný chládok, zatiaľ čo počas dažďa zostane priestor pod pergolou suchý.
  2. Umožňuje prúdenie vzduchu. Čo oceníte najmä za horúceho slnečného počasia. Bioklimatická pergola je totiž charakteristická tým, že jej strešné lamely sú naklápacie a môžete ich vyklopiť do rôznych polôh (buď automaticky alebo manuálne kľukou). Ak sú lamely pootvorené, vzduch pomedzi nich prirodzene cirkuluje a vnútorný priestor pergoly sa neprehrieva.
  3. Chráni pred dažďom a vetrom. Stačí lamely zavrieť a ste ochránení nielen pred silným slnkom, ale aj pred dažďovými a snehovými zrážkami. Integrovaný odvod vody zabezpečí, že dažďová voda a roztopený sneh budú pekne zvedené po stĺpoch pergoly. Okrem toho existujú možnosti uzatvorenia bočných stien bioklimatických pergol. A tak si užijete pergolu naozaj za každého počasia.
  4. Reguluje slnečné žiarenie. Ak máte na klasickej pergole zastrešenie, intenzitu slnečných lúčov si vybrať nemôžete. U bioklimatickej pergoly je to však všetko len na vás. Ak chcete viac slnka, lamely pootvoríte. Ak si slnko neželáte, zavriete ich a užívate si tieň.
  5. Je vhodná kdekoľvek a má mnoho využití. Bioklimatickú pergolu využijete nielen pri dome, ale aj ako samostatne stojaci objekt. Poslúži napríklad aj ako krytá terasa reštaurácie alebo kaviarne. Ak sa navyše rozhodnete pre bioklimatickú pergolu s bočným a čelným tienením, získate obytný priestor navyše. Ten môžete využiť napríklad ako príjemnú zimnú záhradu. Možností využitia je naozaj veľa.

Dokonalá ochrana v každom ročnom období a v akúkoľvek dennú alebo nočnú hodinu. To vám poskytne len bioklimatická pergola. O tom, že vyzerá luxusne a je plusom, čo sa týka zhodnotenia a zvýšenia ceny nehnuteľnosti, snáď ani nemusíme hovoriť. Vyberte si z množstva farebných prevedení a typov bioklimatických pergol a nechajte si ju u nás vyrobiť na mieru. S luxusom a pohodlím, ktoré vám bioklimatická pergola prinesie, budete nadmieru spokojní.

Áno, bioklimatická pergola je vhodná pre každý typ záhrady alebo terasy. Vďaka rôznym veľkostiam a možnostiam prispôsobenia si pergoly si môžete vybrať takú, ktorá sa dokonale hodí k vašej záhrade alebo terase. Bioklimatické pergoly sú k dispozícii v rôznych farbách a materiáloch, takže si môžete vybrať takú, ktorá bude najlepšie vyhovovať vášmu štýlu a vkusu.

Rozdiel medzi bioklimatickou pergolou a klasickou pergolou spočíva v regulovateľných lamielach, ktoré majú bioklimatické pergoly. Tieto lamiely umožňujú regulovať množstvo svetla a tepla, ktoré vstupuje do pergoly, a zároveň poskytujú ochranu pred slnkom, vetrom a dažďom. Klasická pergola je zvyčajne vyrobená z dreva a neumožňuje regulovanie množstva svetla a tepla.

Povolenie na stavbu bioklimatickej pergoly závisí od miesta, kde sa nachádza váš dom a záhrada. V niektorých prípadoch môže byť potrebné získať povolenie od miestnych úradov. Pred začatím stavby by ste mali kontaktovať odborníkov, ktorí vám pomôžu zistiť, či potrebujete povolenie na stavbu a aké sú požiadavky na konštrukciu a materiály.

Som majiteľom firmy Gazebo s.r.o, ktorá sa špecializuje na návrh a výstavbu exkluzívnych altánkov a pergol. Roky skúseností a práce s drevom som postupne nadobudol v zahraničí. Vďaka čomu som si po návrate na Slovensko priviezlol veľa nápadov a technologických postupov používaných pri výrobe, ktoré tu ešte neboli.
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Podobné príspevky

Sledujte nás na Facebooku a Instagrame

Drevená pergola Miláno s prestrešením lepené bezpečnostné sklo. #drevená pergola#prístrešok#drevený prístrešok
8 0
Drevená pergola Rio Grande 2013 #drevená pergola #pergola #drevený prístrešok
10 0
Sme hrdí na to, že ako jediná firma sme mali možnosť inštalovať najexkluzívnejšiu Bioklimatickú pergolu na Slovensku. Pergolu pre najúspešnejšiu spoločnosť na svete McDonalds. Spoločnosť, ktorá je lídrom vo svojom obore a dlhodobo určuje trend nielen v stravovaní, ale aj špičkovým dizajnovým prevedením každej svojej prevádzky. Najnovšie a najkvalitnejšie materiály vždy ako prvá zapracuje do svojich interiérov po celom svete. Ďakujem ešte raz za príležitosť prispieť týmto exkluzívnym výrobkom v exteriéry McDonalds a pridať tejto výnimočnej spoločnosti pomyselnú čerešničku na torte.
Ďakujeme a želáme veľa úspechov a krásnych exteriérov
24 0
Drevená pergola Miláno #drevená pergola #prístrešok #samonosná pergola
9 0
Drevená pergola Miláno viac na www.gazebo-altanky.sk #drevená pergola #drevený prístrešok #pergola
9 0
zimná záhrada Top class #zimná záhrada #hliníková pergola #prístrešok
15 0
Drevená pergola Kartágo #drevená pergola #pergola #drevený prístrešok
12 0
Drevená pergola Kartágo #drevená pergola #prístrešok drevený
16 0
Drevená pergola Santorini #drevená pergola #drevený prístrešok #pergola
11 0
Zimná záhrada s obvodovým zasklením #zimná záhrada #drevená pergola #prístrešok
15 1
Drevená pergola Miláno #pergola drevená #prístrešok
8 0
Hliníková pergola s bočným tienením #hliníkový prístrešok #pergola
16 0
Hliníková pergola Basic class #pergola #hliníková pergola #prístrešok
11 0
Hliníková pergola Top class #hliníkový prístrešok #hliníková pergola #pergola
10 0
drevená pergola Kartágo #drevená pergola #pergola #drevený prístrešok
10 0
Samonosná hliníková pergola Economic class #hliníková pergola #pergola #hliníkový prístrešok
6 0

S výberom Vám ochotne poradíme

Bezplatná konzultácia

Click or drag files to this area to upload. You can upload up to 5 files.
Čítal som o podmienkach pravidiel ochrany osobných údajov
5/5

Čo o nás hovoria zákazníci

Často kladené otázky

To záleží od viacero kritérií ako je veľkosť, typ altánku a dostupnosť materiálov, z ktorých je vyrobený. V štandardných veľkostiach, ktoré sú 400 x 400 cm, sa dodacia doba pohybuje okolo 5 – 6 týždňov.

V cene altánku a pergoly je finálna povrchová úprava, kompletná montáž u zákazníka na kľúč s dovozom.
Montáž hliníkovej záhradnej pergoly trvá 1-2 dni, záleží od veľkosti.
Ceny altánkov patria k tým vyšším. Vždy záleží od doplnkovej výbavy altánku. Každý je umelecké dielo s výnimočným dizajnom a kvalitou spracovania.
Návrat hore