5 hlavných dôvodov, prečo sa rozhodnúť pre bioklimatickú pergolu

Relatívnou novinkou vo svete pergol je takzvaná bioklimatická pergola. Teší sa čoraz väčšej obľube. A niet divu. Bioklimatická pergola má totiž množstvo výhod, ktoré posúvajú relax v tieni pergoly na úplne inú úroveň! Uvažujete o bioklimatickej pergole? V porovnaní s klasickou má tieto prednosti.

  1. Je určená do každého počasia a každého ročného obdobia. Kým pod klasickou pergolou si v zime asi neposedíte, pod bioklimatickou pergolou je to možné. Zabezpečí to nielen lamelové zastrešenie, ale aj možnosť čelného tienenia v podobe posuvných panelov, skla alebo roliet.
  2. Umožňuje prúdenie vzduchu. Čo oceníte najmä za horúceho slnečného počasia. Bioklimatická pergola je totiž charakteristická tým, že jej strešné lamely sú naklápacie a môžete ich vyklopiť do rôznych polôh (buď automaticky alebo manuálne kľukou). Ak sú lamely pootvorené, vzduch pomedzi nich prirodzene cirkuluje a vnútorný priestor pergoly sa neprehrieva.
  3. Chráni pred dažďom a vetrom. Stačí lamely zavrieť a ste ochránení nielen pred silným slnkom, ale aj pred dažďovými a snehovými zrážkami. Integrovaný odvod vody zabezpečí, že dažďová voda a roztopený sneh budú pekne zvedené po stĺpoch pergoly. Okrem toho existujú možnosti uzatvorenia bočných stien bioklimatických pergol. A tak si užijete pergolu naozaj za každého počasia.
  4. Reguluje slnečné žiarenie. Ak máte na klasickej pergole zastrešenie, intenzitu slnečných lúčov si vybrať nemôžete. U bioklimatickej pergoly je to však všetko len na vás. Ak chcete viac slnka, lamely pootvoríte. Ak si slnko neželáte, zavriete ich a užívate si tieň.
  5. Je vhodná kdekoľvek a má mnoho využití. Bioklimatickú pergolu využijete nielen pri dome, ale aj ako samostatne stojaci objekt. Poslúži napríklad aj ako krytá terasa reštaurácie alebo kaviarne. Ak sa navyše rozhodnete pre bioklimatickú pergolu s bočným a čelným tienením, získate obytný priestor navyše. Ten môžete využiť napríklad ako príjemnú zimnú záhradu. Možností využitia je naozaj veľa.

Dokonalá ochrana v každom ročnom období a v akúkoľvek dennú alebo nočnú hodinu. To vám poskytne len bioklimatická pergola. O tom, že vyzerá luxusne a je plusom, čo sa týka zhodnotenia a zvýšenia ceny nehnuteľnosti, snáď ani nemusíme hovoriť. Vyberte si z množstva farebných prevedení a typov bioklimatických pergol a nechajte si ju u nás vyrobiť na mieru. S luxusom a pohodlím, ktoré vám bioklimatická pergola prinesie, budete nadmieru spokojní.

Scroll to Top