Ako sa starať o hliníkovú pergolu?

ako sa starat o hlinikovu pergolu

Uvažujete o hliníkovej pergole? V jej prospech určite hovorí moderný vzhľad, kvalita, pevnosť, odolnosť, dlhá životnosť a čo je nemenej dôležité, aj ľahká údržba a takmer žiadna potrebná starostlivosť.

Základom je kvalitná montáž

Aby vám hliníková pergola skutočne bez problémov slúžila dlhé roky, nutná je správna a kvalitná montáž. Montáž spočíva vo vybetónovaní základov, ktoré slúžia na ukotvenie pergoly. Naši šikovní pracovníci však majú s montážou hliníkových pergol skúsenosti. A tak sa o pevnosť vašej pergoly obávať nemusíte. Určite odolná aj nepriazni počasia a silnému vetru.

Veľkým pozitívom a predpokladom dlhej životnosti je samotná hliníková konštrukcia pergoly, teda hliníkové profily. Hliník je veľmi odolný, tvarovo stály a prakticky nezničiteľný materiál. A navyše, nevyžaduje takmer žiadnu údržbu. Čo stačí urobiť?

Pri starostlivosti o hliníkovú pergolu sa zameriavajte najmä na:

  • Konštrukciu – hliníkové profily
  • Strechu pergoly
  • Podlahu pergoly

Údržba konštrukcie hliníkovej pergoly

Ako sme spomenuli, hliníkové profily, z ktorých vyrábame naše hliníkové pergoly, sú mimoriadne kvalitné. Nevyžadujú si v podstate žiadnu údržbu. Nie je potrebné ich nijako natierať, lakovať, či inak sa o nich starať. Stačí, ak budete hliníkovú pergolu udržiavať čistú. Na čistenie používajte klasický saponát a vodu. Pozor, na čistenie nepoužívajte drôtené kefy, ani ostré predmety.

V prípade, že by došlo k poškodeniu náteru na pergole, kontaktujte nás. Farebný náter je možné obnoviť.

Pozor na nánosy snehu

Pokiaľ ide o zastrešenie hliníkovej pergoly, ani tu nie je potrebná žiadna výnimočná starostlivosť. Záleží na tom, aké zastrešenie si vyberiete. Ak to bude tieniaca clona, na zimu ju postačí zatiahnuť do boxu.

V prípade, že si ako zastrešenie vyberiete sklenenú strechu, opäť stačí len zbavovať ju nečistôt podľa potreby. Avšak v zime, v prípade výdatného sneženia, odporúčame opatrne odstraňovať zo strechy pergoly nánosy snehu. Prečítajte si, ako sa starať o pergolu v zime.

Starostlivosť o podlahu

V prípade podlahy starostlivosť závisí od toho, z akého je materiálu. Pri dlažbe alebo betóne sa opäť žiadna údržba nevyžaduje. Jednoduché zametanie a umývanie nečistôt vodou so saponátom postačí.

Ak si však zvolíte drevenú podlahu, údržba bude zložitejšia. Pravidelne ju budete musieť ošetrovať impregnačným náterom, olejom, či lazúrovacími prípravkami. Raz za niekoľko rokov ju budete musieť aj vybrúsiť.

Ako vidíte, hliníková pergola je na údržbu naozaj nenáročná. Aj bez starostlivosti vám bude slúžiť mnoho rokov v nezmenenom stave a bez zmeny jej funkčných vlastností!

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Podobné príspevky

drevena pergola a ako ozivit vasu pergolu a zahradu
Hliníkové Pergoly
Fero

Ako oživiť staršiu pergolu?

Záhradná pergola je neustále vystavovaná nepriazni počasia. Či už je to mráz, dážď, sneh, slnečné žiarenie. Niet divu, že sa to po čase podpíše na

Čítaj Viac »
historia altankov
Altánky
Fero

Z histórie altánkov

Altánky nepochybne patria k najrozšírenejším stavbám v záhradách. A spolu s pergolami sú čoraz obľúbenejšie. Bolo to tak aj v minulosti? Aké boli prvé altánky Altánky boli pomerne bežné už

Čítaj Viac »
Scroll to Top