Ktorá pergola je ideálna pre vašu záhradu?

Aktualizované

Vyberte si pergolu, ktorá najlepšie vyhovuje vašim potrebám a preferenciám, a vytvorte si tak dokonalé miesto na oddych v záhrade. Existuje niekoľko faktorov, ktoré treba zvážiť, aby ste získali správnu pergolu pre vašu záhradu.

Konštrukcia pergoly

Konštrukcia je dôležitým faktorom, ktorý treba zvážiť pri výbere pergoly pre vašu záhradu. Musíte zvážiť materiál, z ktorého je pergola vyrobená. Napríklad, drevená pergola bude vyžadovať viac údržby ako hliníková pergola. Hliníkové pergoly sú odolnejšie voči poveternostným podmienkam a vydržia dlhšie ako drevené pergoly.

Zastrešenie

Pergoly môžu mať rôzne typy zastrešenia, napríklad otvorené, čiastočne zastrešené alebo úplne zastrešené. Je dôležité zvážiť, koľko priestoru chcete mať chránené pred slnkom, vetrom a dažďom. Ak hľadáte väčšiu ochranu pred slnkom a dažďom, úplne zastrešená pergola bude pre vás lepšou voľbou.

Materiál pre pergolu

Materiál, z ktorého je pergola vyrobená, je tiež dôležitým faktorom, ktorý treba zvážiť. Hliníkové pergoly sú odolné voči poveternostným podmienkam a vydržia dlhšie ako drevené pergoly, ktoré vyžadujú viac údržby. Drevo má však príjemnejšiu atmosféru a môže byť vhodnejšie pre určité druhy záhrad.

Pri výbere ideálnej pergoly pre vašu záhradu je potrebné zvážiť rôzne aspekty, ktoré ovplyvnia jej praktickosť, vzhľad a celkovú hodnotu. Nasledujúce body vám pomôžu pri rozhodovaní o tom, ktorá pergola bude najlepšie vyhovovať vašim potrebám:

 1. Rozmery: Pred výberom pergoly zmerajte dostupný priestor vo vašej záhrade a zohľadnite veľkosť a tvar pergoly, ktorá sa najlepšie hodí na dané miesto.

 2. Materiál: Pergoly sú dostupné v rôznych materiáloch, ako sú drevo, hliník alebo železo. Zvážte, ktorý materiál najlepšie zapadne do dizajnu vašej záhrady a akú údržbu bude vyžadovať.

 3. Dizajn: Vyberte si dizajn pergoly, ktorý sa hodí k štýlu vašej záhrady a domu. Môžete sa rozhodnúť pre tradičný alebo moderný štýl, alebo zvoliť neštandardný tvar, ktorý zvýrazní vašu záhradu.

 4. Strop: Pergoly môžu mať pevný, polotuhý alebo otextilnený strop, ktorý poskytuje rôzne stupne ochrany pred slnkom a dažďom. Zohľadnite svoje potreby a preferencie pri výbere stropu.

 5. Rastliny: Ak máte v pláne vysadiť popínavé rastliny okolo pergoly, zvážte, či je konkrétny model vhodný pre podporu rastu rastlín a či dokáže uniesť ich váhu.

 6. Montáž: Uvažujte o tom, či chcete pergolu namontovať sami alebo radšej zveríte montáž odborníkom. To môže ovplyvniť váš výber pergoly, najmä pokiaľ ide o zložitosť montáže a náklady na inštaláciu.

 7. Rozpočet: Stanovte si rozpočet, ktorý ste ochotní investovať do pergoly, a zvážte, aké sú vaše možnosti v danom cenovom rozmedzí. Nezabúdajte zohľadniť aj náklady na prípadnú montáž a údržbu.

 8. Povolenia a regulácie: Skontrolujte, či potrebujete stavebné povolenie alebo či sú nejaké miestne regulácie týkajúce sa výstavby pergoly. To vám môže pomôcť pri výbere.

Domov je miesto, ktoré má odzrkadliť vašu osobnosť. Jedným zo spôsobov, ako váš domov vylepšiť, pridať k nemu viac pohodlia a priestoru, je postavenie pergoly. Pergola vám skrášli vonkajší priestor. Máte veľa možností, ako ju využiť. Poslúži v každom období, či už cez zimu, horúce leto alebo upršanú jeseň. Vaše deti alebo domáci miláčikovia s pergolou získajú pocit voľnosti a neobmedzených aktivít.

Pergolu môžete využiť na zábavu, pohostenie pre návštevu, taktiež ako priestor pre malé svadby, oslavy alebo ako relaxačný priestor pre celú rodinu. V dnešnej dobe pergoly nie sú určené len na záhradu, ale aj na prepojenie domu.

Vyberte si spomedzi týchto pergol

 1. Plochá pergola – Tento dizajn prináša veľkú flexibilitu. Môže byť lemovaná drevom, mať rôzne úrovne a rozostupy, dajú sa do nej začleniť elektrické led svetlá.
 2. Orientálna pergola – Otvorený vrch pergoly  je pre tých, ktorí chcú byť viac spojení s prírodou. Táto pergola sa dá vyzdobiť vinnou révou alebo ťahavými rastlinami. Je vzdušná a veľmi obľúbená.
 3. Hliníková pergola – tento dizajn je jeden z tých modernejších. Hliník je mimoriadne silný a ľahký v porovnaní s inými materiálmi. Takáto štruktúra je dlhotrvajúca a moderná.
 4. Plachtová pergola – Na trámy sú natiahnuté plachty, ktoré pôsobia ako strecha. Taktiež môžu vytvárať elegantný a moderný dizajn, ktorý premení vzhľad vášho domu alebo záhrady.
 5. Tradičná drevená pergola – tieto sú väčšinou drevené so stĺpmi, ktoré si môžete akokoľvek dozdobiť.

Môžete aj kombinovať a spájať viacero pergol, a tým dosiahnete prekrytie veľkých priestranstiev.

Čo sa týka vašej vysnívanej pergoly, uvoľnite uzdu vašim nápadom a nechajte sa inšpirovať ponukou našich pergol. Neexistujú pre nás žiadne limity a štýly, ktoré by sme nevedeli pre vás vyrobiť. Ak sa s nami spojíte, pomôžeme vám aj s vlastným inovatívnym dizajnom.

Naša kvalita a cena ponúka to najlepšie, čo môžete na trhu dostať. Neváhajte a kontaktujte nás.

Altánok má pevnú strechu, zatiaľ čo pergola má otvorené alebo čiastočne zastrešené zastrešenie. Pergoly sú často využívané ako záhradné prístrešky na terase alebo ako miesto na sedenie, zatiaľ čo altánky sú väčšinou určené na oddych v záhrade.

Pri konštrukcii pergol sa používajú rôzne materiály, ako sú drevo, hliník, kov alebo plast. Drevené pergoly sú tradičným riešením a v súčasnosti sú stále veľmi obľúbené. Hliníkové pergoly sú modernou alternatívou a často sa využívajú v modernejších záhradách.

Veľkosť pergoly závisí od veľkosti a umiestnenia vašej záhrady. Pre menšie záhrady sú vhodné menšie pergoly, kým pre väčšie záhrady sú ideálne väčšie pergoly. Je tiež dôležité zvážiť umiestnenie pergoly a jej vzdialenosť od domu alebo inej stavby v záhrade. Odporúča sa zvoliť pergolu, ktorá bude slúžiť ako prístrešok pre stôl a stoličky, ako aj miesto pre oddych a relax.

Zastrešenie pergoly by malo byť dostatočne odolné proti dažďu a slnečnému žiareniu. Bioklimatické pergoly s otočnými lamelami poskytujú možnosť regulovať množstvo svetla a tepla, ktoré prechádza cez zastrešenie. Hliníkové lamely sú tiež obľúbeným materiálom, pretože sú odolné proti poveternostným vplyvom a majú dlhú životnosť.

Som majiteľom firmy Gazebo s.r.o, ktorá sa špecializuje na návrh a výstavbu exkluzívnych altánkov a pergol. Roky skúseností a práce s drevom som postupne nadobudol v zahraničí. Vďaka čomu som si po návrate na Slovensko priviezlol veľa nápadov a technologických postupov používaných pri výrobe, ktoré tu ešte neboli.
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Podobné príspevky

Sledujte nás na Facebooku a Instagrame

Bioklimatická pergola s čiastočným zasklením #hliníková pergola#bioklimatická pergola #pergola #lamelová pergola www.gazebo-altanky.sk
13 0
Drevená pergola Miláno s prestrešením lepené bezpečnostné sklo. #drevená pergola#prístrešok#drevený prístrešok
9 0
Drevená pergola Rio Grande 2013 #drevená pergola #pergola #drevený prístrešok
12 0
Sme hrdí na to, že ako jediná firma sme mali možnosť inštalovať najexkluzívnejšiu Bioklimatickú pergolu na Slovensku. Pergolu pre najúspešnejšiu spoločnosť na svete McDonalds. Spoločnosť, ktorá je lídrom vo svojom obore a dlhodobo určuje trend nielen v stravovaní, ale aj špičkovým dizajnovým prevedením každej svojej prevádzky. Najnovšie a najkvalitnejšie materiály vždy ako prvá zapracuje do svojich interiérov po celom svete. Ďakujem ešte raz za príležitosť prispieť týmto exkluzívnym výrobkom v exteriéry McDonalds a pridať tejto výnimočnej spoločnosti pomyselnú čerešničku na torte.
Ďakujeme a želáme veľa úspechov a krásnych exteriérov
27 0
Drevená pergola Miláno #drevená pergola #prístrešok #samonosná pergola
11 0
Drevená pergola Miláno viac na www.gazebo-altanky.sk #drevená pergola #drevený prístrešok #pergola
10 0
zimná záhrada Top class #zimná záhrada #hliníková pergola #prístrešok
17 0
Drevená pergola Kartágo #drevená pergola #pergola #drevený prístrešok
12 0
Drevená pergola Kartágo #drevená pergola #prístrešok drevený
16 0
Drevená pergola Santorini #drevená pergola #drevený prístrešok #pergola
11 0
Zimná záhrada s obvodovým zasklením #zimná záhrada #drevená pergola #prístrešok
15 1
Drevená pergola Miláno #pergola drevená #prístrešok
8 0
Hliníková pergola s bočným tienením #hliníkový prístrešok #pergola
16 0
Hliníková pergola Basic class #pergola #hliníková pergola #prístrešok
11 0
Hliníková pergola Top class #hliníkový prístrešok #hliníková pergola #pergola
10 0
drevená pergola Kartágo #drevená pergola #pergola #drevený prístrešok
10 0

S výberom Vám ochotne poradíme

Bezplatná konzultácia

Kliknutím alebo potiahnutím súborov do tejto oblasti nahrajte súbory. You can upload up to 5 files.
Čítal som o podmienkach pravidiel ochrany osobných údajov
5/5

Čo o nás hovoria zákazníci

Často kladené otázky

To záleží od viacero kritérií ako je veľkosť, typ altánku a dostupnosť materiálov, z ktorých je vyrobený. V štandardných veľkostiach, ktoré sú 400 x 400 cm, sa dodacia doba pohybuje okolo 5 – 6 týždňov.

V cene altánku a pergoly je finálna povrchová úprava, kompletná montáž u zákazníka na kľúč s dovozom.
Montáž hliníkovej záhradnej pergoly trvá 1-2 dni, záleží od veľkosti.
Ceny altánkov patria k tým vyšším. Vždy záleží od doplnkovej výbavy altánku. Každý je umelecké dielo s výnimočným dizajnom a kvalitou spracovania.
Návrat hore