Ako si vybrať altánok?

japonsky altanok hinode

Aktualizované

Altánky sú perfektným doplnkom a vylepšením pre každú záhradu alebo dvor. Rozšíria životný priestor vášho domova a výrazne predĺžia váš pôžitok z vonkajšieho bývania, a to na tri, alebo dokonca štyri ročné obdobia. Okrem funkčnosti sú aj potešením pre oko.

Altánky sú voľne stojace stavby so strechou a otvorenými stranami. Altánok môže byť štvorcový, obdĺžnikový, okrúhly. Vari najobľúbenejší je šesťboká alebo osemboká formácia. Môžu spočívať iba zo strechy a podporných stĺpov, môžu byť aj nižšie. Je možné k nim pridať dvere a okná  a pripojiť lavice k stene na trvalé sedenie. Avšak, altánky môžu byť tiež dočasné štruktúry, známe ako sezónne altánky, kdekoľvek ich potrebujete.

Ako si vybrať Altánok

Čo môžem robiť s altánkom?

Použitie pre vonkajšie altánky je také rôznorodé, že je len na vašej fantázii. Altánok sa najčastejšie používa ako miesto odpočinku a relaxácie, povedzme na posedenie v tieni. V závislosti od jeho rozmerov môžete dať do altánku záhradný nábytok, ako sú lehátka, stoly a stoličky, alebo záhradnú lavičku s cieľom maximalizovať pôžitok a pohodlie. Takto tiež rozšírite časť obytného priestoru.

Záhradný altánok je miestom na organizovanie spoločenských podujatí – je ideálny na organizovanie grilovačiek alebo párty. Veľmi populárne využitie v dnešnej dobe majú altánky na záhradnú svadbu.

Niektorí ľudia dokonca používajú svoj vonkajší altánok ako fitness centrum, ďalší ako duchovné miesto modlitby a meditácie. Populárnejšie je doň umiestniť vírivku, domáce SPA, v dostatočnom súkromí. Pre záhradkárov je altánok skvelým miestom na presádzanie kvetov alebo na polievanie, pri čom sa treba vyhnúť priamemu a silnému slnku. Jednoducho, využitie je neobmedzené.

Čo je dôležité pri výbere altánku?

Správna lokalita

Od voľby správneho miesta pre váš altánok závisí, ako si ho potom užijete. Odpovedzte si na 3 otázky.

Na čo vám bude altánok slúžiť?

To je najdôležitejšia otázka. Práve využitie vám pomôže určiť, kde umiestnite svoj altánok. Ak by ste chceli používať altánok na vonkajšie stolovanie, potom by bolo múdre umiestniť ho bližšie k domu, aby ste nechodili ďaleko po jedlo.

Chcete pokojné miesto na čítanie a relax? Tak umiestnite altánok ďalej od domu, kde budete mať väčší pokoj. Altánky sú tiež bežne používané v blízkosti bazénov a vonkajších kuchýň, aby poskytli tieň v horúcich letných dňoch.

Aký výhľad by ste chceli mať z vášho altánku?

Rozhodnite sa, na čo sa chcete z altánku pozerať. Ak máte v blízkosti nejakú vodnú nádrž, umiestnite altánok do jej blízkosti, aby ste využili jej potenciál. Zvuk a krása vody s komfortom altánku výborne ladí. Umiestnenie altánku s výhľadom na záhradu, kvety alebo hory ma blahodárne účinky na človeka, ktorý ťažko pracuje a hľadá relax v domácom prostredí.

Z altánku sa môžete pozerať aj na váš dom, a zároveň kontrolujete aj na deti, ktoré sa pred ním hrajú.

altanok oasis

Aký by mal vyzerať váš ideálny altánok?

Ako chcete mať čo najlepší výhľad z altánku, rovnako chcete mať aj krásny výhľad na svoj altánok. Altánky sú štruktúry, ktoré pridajú na kráse vášho sídla.

Všetko je to otázka vašich priorít a ako chcete používať svoj altánok. Niekto si dokupuje altánok na vylepšenie vzhľadu svojho obydlia,  tak ho chce umiestniť tak, aby vyplnil prázdny priestor na záhrade.

Takže, ak plánujete inštaláciu altánku, nezabudnite si odpovedať na tieto 3 dôležité otázky. Pomôžu vám rozhodnúť sa pre najlepšie riešenie.

Všetky naše produkty môžete vidieť na stránke produktov. Môžete nás kontaktovať a my sa vám v ten deň ozveme.

Som majiteľom firmy Gazebo s.r.o, ktorá sa špecializuje na návrh a výstavbu exkluzívnych altánkov a pergol. Roky skúseností a práce s drevom som postupne nadobudol v zahraničí. Vďaka čomu som si po návrate na Slovensko priviezlol veľa nápadov a technologických postupov používaných pri výrobe, ktoré tu ešte neboli.
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Podobné príspevky

Sledujte nás na Facebooku a Instagrame

Drevená pergola Miláno s prestrešením lepené bezpečnostné sklo. #drevená pergola#prístrešok#drevený prístrešok
8 0
Drevená pergola Rio Grande 2013 #drevená pergola #pergola #drevený prístrešok
11 0
Sme hrdí na to, že ako jediná firma sme mali možnosť inštalovať najexkluzívnejšiu Bioklimatickú pergolu na Slovensku. Pergolu pre najúspešnejšiu spoločnosť na svete McDonalds. Spoločnosť, ktorá je lídrom vo svojom obore a dlhodobo určuje trend nielen v stravovaní, ale aj špičkovým dizajnovým prevedením každej svojej prevádzky. Najnovšie a najkvalitnejšie materiály vždy ako prvá zapracuje do svojich interiérov po celom svete. Ďakujem ešte raz za príležitosť prispieť týmto exkluzívnym výrobkom v exteriéry McDonalds a pridať tejto výnimočnej spoločnosti pomyselnú čerešničku na torte.
Ďakujeme a želáme veľa úspechov a krásnych exteriérov
24 0
Drevená pergola Miláno #drevená pergola #prístrešok #samonosná pergola
10 0
Drevená pergola Miláno viac na www.gazebo-altanky.sk #drevená pergola #drevený prístrešok #pergola
9 0
zimná záhrada Top class #zimná záhrada #hliníková pergola #prístrešok
16 0
Drevená pergola Kartágo #drevená pergola #pergola #drevený prístrešok
12 0
Drevená pergola Kartágo #drevená pergola #prístrešok drevený
16 0
Drevená pergola Santorini #drevená pergola #drevený prístrešok #pergola
11 0
Zimná záhrada s obvodovým zasklením #zimná záhrada #drevená pergola #prístrešok
15 1
Drevená pergola Miláno #pergola drevená #prístrešok
8 0
Hliníková pergola s bočným tienením #hliníkový prístrešok #pergola
16 0
Hliníková pergola Basic class #pergola #hliníková pergola #prístrešok
11 0
Hliníková pergola Top class #hliníkový prístrešok #hliníková pergola #pergola
10 0
drevená pergola Kartágo #drevená pergola #pergola #drevený prístrešok
10 0
Samonosná hliníková pergola Economic class #hliníková pergola #pergola #hliníkový prístrešok
6 0

S výberom Vám ochotne poradíme

Bezplatná konzultácia

Kliknutím alebo potiahnutím súborov do tejto oblasti nahrajte súbory. You can upload up to 5 files.
Čítal som o podmienkach pravidiel ochrany osobných údajov
5/5

Čo o nás hovoria zákazníci

Často kladené otázky

To záleží od viacero kritérií ako je veľkosť, typ altánku a dostupnosť materiálov, z ktorých je vyrobený. V štandardných veľkostiach, ktoré sú 400 x 400 cm, sa dodacia doba pohybuje okolo 5 – 6 týždňov.

V cene altánku a pergoly je finálna povrchová úprava, kompletná montáž u zákazníka na kľúč s dovozom.
Montáž hliníkovej záhradnej pergoly trvá 1-2 dni, záleží od veľkosti.
Ceny altánkov patria k tým vyšším. Vždy záleží od doplnkovej výbavy altánku. Každý je umelecké dielo s výnimočným dizajnom a kvalitou spracovania.
Návrat hore