Ako si vybrať altánok?

japonsky altanok hinode

Altánky sú perfektným doplnkom a vylepšením pre každú záhradu alebo dvor. Rozšíria životný priestor vášho domova a výrazne predĺžia váš pôžitok z vonkajšieho bývania, a to na tri, alebo dokonca štyri ročné obdobia. Okrem funkčnosti sú aj potešením pre oko.

Altánky sú voľne stojace stavby so strechou a otvorenými stranami. Altánok môže byť štvorcový, obdĺžnikový, okrúhly. Vari najobľúbenejší je šesťboká alebo osemboká formácia. Môžu spočívať iba zo strechy a podporných stĺpov, môžu byť aj nižšie. Je možné k nim pridať dvere a okná  a pripojiť lavice k stene na trvalé sedenie. Avšak, altánky môžu byť tiež dočasné štruktúry, známe ako sezónne altánky, kdekoľvek ich potrebujete.

Ako si vybrať Altánok

Čo môžem robiť s altánkom?

Použitie pre vonkajšie altánky je také rôznorodé, že je len na vašej fantázii. Altánok sa najčastejšie používa ako miesto odpočinku a relaxácie, povedzme na posedenie v tieni. V závislosti od jeho rozmerov môžete dať do altánku záhradný nábytok, ako sú lehátka, stoly a stoličky, alebo záhradnú lavičku s cieľom maximalizovať pôžitok a pohodlie. Takto tiež rozšírite časť obytného priestoru.

Záhradný altánok je miestom na organizovanie spoločenských podujatí – je ideálny na organizovanie grilovačiek alebo párty. Veľmi populárne využitie v dnešnej dobe majú altánky na záhradnú svadbu.

Niektorí ľudia dokonca používajú svoj vonkajší altánok ako fitness centrum, ďalší ako duchovné miesto modlitby a meditácie. Populárnejšie je doň umiestniť vírivku, domáce SPA, v dostatočnom súkromí. Pre záhradkárov je altánok skvelým miestom na presádzanie kvetov alebo na polievanie, pri čom sa treba vyhnúť priamemu a silnému slnku. Jednoducho, využitie je neobmedzené.

Čo je dôležité pri výbere altánku?

Správna lokalita

Od voľby správneho miesta pre váš altánok závisí, ako si ho potom užijete. Odpovedzte si na 3 otázky.

Na čo vám bude altánok slúžiť?

To je najdôležitejšia otázka. Práve využitie vám pomôže určiť, kde umiestnite svoj altánok. Ak by ste chceli používať altánok na vonkajšie stolovanie, potom by bolo múdre umiestniť ho bližšie k domu, aby ste nechodili ďaleko po jedlo.

Chcete pokojné miesto na čítanie a relax? Tak umiestnite altánok ďalej od domu, kde budete mať väčší pokoj. Altánky sú tiež bežne používané v blízkosti bazénov a vonkajších kuchýň, aby poskytli tieň v horúcich letných dňoch.

Aký výhľad by ste chceli mať z vášho altánku?

Rozhodnite sa, na čo sa chcete z altánku pozerať. Ak máte v blízkosti nejakú vodnú nádrž, umiestnite altánok do jej blízkosti, aby ste využili jej potenciál. Zvuk a krása vody s komfortom altánku výborne ladí. Umiestnenie altánku s výhľadom na záhradu, kvety alebo hory ma blahodárne účinky na človeka, ktorý ťažko pracuje a hľadá relax v domácom prostredí.

Z altánku sa môžete pozerať aj na váš dom, a zároveň kontrolujete aj na deti, ktoré sa pred ním hrajú.

altanok oasis

Aký by mal vyzerať váš ideálny altánok?

Ako chcete mať čo najlepší výhľad z altánku, rovnako chcete mať aj krásny výhľad na svoj altánok. Altánky sú štruktúry, ktoré pridajú na kráse vášho sídla.

Všetko je to otázka vašich priorít a ako chcete používať svoj altánok. Niekto si dokupuje altánok na vylepšenie vzhľadu svojho obydlia,  tak ho chce umiestniť tak, aby vyplnil prázdny priestor na záhrade.

Takže, ak plánujete inštaláciu altánku, nezabudnite si odpovedať na tieto 3 dôležité otázky. Pomôžu vám rozhodnúť sa pre najlepšie riešenie.

Všetky naše produkty môžete vidieť na stránke produktov. Môžete nás kontaktovať a my sa vám v ten deň ozveme.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Podobné príspevky

drevena pergola a ako ozivit vasu pergolu a zahradu
Hliníkové Pergoly
Fero

Ako oživiť staršiu pergolu?

Záhradná pergola je neustále vystavovaná nepriazni počasia. Či už je to mráz, dážď, sneh, slnečné žiarenie. Niet divu, že sa to po čase podpíše na

Čítaj Viac »
historia altankov
Altánky
Fero

Z histórie altánkov

Altánky nepochybne patria k najrozšírenejším stavbám v záhradách. A spolu s pergolami sú čoraz obľúbenejšie. Bolo to tak aj v minulosti? Aké boli prvé altánky Altánky boli pomerne bežné už

Čítaj Viac »
Scroll to Top