Altánky sú perfektným doplnkom a vylepšením pre každú záhradu alebo dvor. Nielen, že poskytujú atraktívne funkcie ale sú aj potešenie pre oko. Altánky vám umožnia rozšíriť životný priestor vášho domova a výrazne predĺžiť váš pôžitok z vonkajšieho bývania na tri, alebo dokonca štyri ročné obdobia.

Altánky sú voľne stojaca stavby so strechou a otvorenými stranami. Altánok môže byť štvorcový, obdĺžnikový alebo okrúhly, ale najobľúbenejší tvar je šesťboká alebo osemboká formácia. Môžu spočívať iba zo strechy a podporonými stĺpami, alebo môžu byť aj nižšie a vďaka vďaka tomu je možné pridať dvere a okná, a pripojiť lavice k stene k trvalému sedeniu. Avšak, altány môžu byť tiež dočasné štruktúry, známe ako sezónne altány, ktoré môžu byť postavené, kedykoľvek and kdekoľvek ich potrebujete.

Ako si vybrať Altánok

Čo môžem robiť s altánkom?

Použitie pre vonkajšie altánoky sú tak početné a rôznorodé a a je len na vašej fantázii ako ich využijete.  Altanok sa najčastejšie používa jednoducho ako miesto odpočinku a relaxácie, alebo ako posedenie v tieni. V závislosti na veľkosti, môžete dať do Altánku záhradný nábytok, ako sú lehátka, stoly a stoličky, alebo dokonca záhradnú lavičku s cieľom maximalizovať pôžitok a pohodlie. Týmto spôsobom sa tiež rozšíri časť obytného priestoru.

Záhradný altánok je ideálnym miestom pre organizovanie spoločenských podujatí – je to ideálne miesto pre organizovanie grilovačky alebo nejakej vonkajšie párty. Veľmi populárny využitie v dnešnej dobe majú altánky ako miesto pre záhradnú svadbu.

Niektorí ľudia dokonca používajú svoj vonkajší altánok ako fitness centrum, alebo ako miesto modlitby a meditácie. Stále populárnejšie využitie Altánku je umiestnenie výrivky, alebo domáceho SPA, poskytujúce dostatočné súkromie. Pre záhradkárov, altánok je dobré miesto kde presadzovať kvety alebo polievať a tím sa vyhnúť priamemu a silnému slnku. V skutočnosti, možnosti a využitia altánkov sú prakticky neobmedzené.

Čo je dôležité pri výbere altánku?

Lokácia, Lokácia!

Voľba správneho miesta pre váš altánok môže mať dramatický vplyv na to, ako veľmi ste schopní si to užiť. Po zodpovedaní troch jednoduchých otázok môžete rýchlo zúžiť možnosti a zamerať sa na to, kde váš altánok bude vyzerať a slúžiť pre vás najlepšie.

Na čo vám bude altánok slúžiť?

To je najdôležitejšia otázka, ktorú je potrebné odpovedať, pretože jeho využitie vám pomôže určiť, kde umiestnite svoj altánok. Ak by ste chceli používať svoj altánok pre vonkajšie stolovanie, potom by bolo múdre umiestniť ho bližšie k domu, takže nemusíte neustále bežať dovnútra a von pre zásoby. Ak to bude pokojné miesto na čítanie a relax, umiestnite altánok ďalej od domu, kde budete mať väčší pokoj. Altány sú tiež bežne používané v blízkosti bazénov a vonkajších kuchýň, ktoré slúžia hlavne ako tieň v horúcich letných dňoch.

Aký výhľad by ste chceli mať s Vášho altánku?

Je tiež veľmi potrebné sa rozhodnúť, na čo sa chcete dívať z vášho altánoku. Ak máte v blízkosti nejakú vodnú nádrž, umiestnenie vedľa by určite využilo maximum jeho potenciálu. Zvuk a krása vody s komfortom altánku výborne ladí. Umiestnenie altánku na mieste s výhľadom na záhradu, kvety alebo hory ma blahodárne účinky pre človeka, ktorý ťažko pracuje a hľadá kúsok pokoja a relaxu v domácom prostredí.

Voľba priestoru, ktorý má výhľad na váš dom vám dá príležitosť nielen obdivovať svoj domov, ale dávať pozor na deti keď sa hrajú.
Ako si vybrať Altánok

Aký by mal vyzerať váš ideálny Altánok?

Rovnako ako chcete mať čo najlepší výhľad z altánku, mnoho majiteľov chce mať aj krásny výhľad na svoj altánok. Altány sú štruktúry, ktoré pridajú na kráse vášho majetku.

Všetko je to otázka svojích priorít a ako chcete používať svoj altánok. Mnoho majiteľov domov jednoducho dokupuje altánok na vylepšenie vzhľadu svojho majetku tak ho chcú umiestniť tak, aby vyplnil prázdny priestor na záhrade.

Takže ak plánujete inštaláciu altánku, nezabudnite sa opýtať sami seba tieto 3 dôležité otázky. Pomôžu vám rozhodnúť sa najlepšie aké chcete využitie altánku.

Všetky naše produkty môžete vidiet na stranké produktov. Môžete nás kontaktovať a my sa Vám v ten deň ozveme.