Ako si vybrať zimnú záhradu?

drevena pergola

Vytvorenie krásneho dvora môže byť veľmi ťažká úloha, pretože všetci nie sme dizajnéri. Existuje mnoho faktorov, ktoré prichádzajú do úvahy, či už chcete renovovať, alebo stavať úplne niečo nové. Ale so správnym plánovaním a skúsenými dodávateľmi môžete premeniť váš dvor na dokonalý raj. Jednoduché úpravy dizajnu a zimné záhrady môžu tiež pridať hodnote vášho domova.  Musíte však vedieť, akú zimnú záhradu chcete.

Pred začatím budovania altánku, zimnej záhrady, záhradnej pergoly či stavebného projektu, je všeobecne vhodné, aby ste si zistili čo najviac informácií ohľadom plánovania a zostavovania rozpočtu. Do rozpočtu vstupujú aj regionálne rozdiely, náklady sa môžu líšiť podľa lokality.

Ako si vybrať Zimnú záhradu?

Zimné záhrady a ich voľba veľmi záleží od vašich požiadaviek. Mali by ste vedieť, či budete využívať záhradu celoročne alebo len počas teplých letných dní.

Rozhodujúca je aj veľkosť a tvar, vybavenie, členenie, či bude prístup z viacerých strán, ako sa bude otvárať a aj množstvo rastlín.

Zimné záhrady a ich orientácia k svetovým stranám je dosť zásadná, určuje príjem svetla a tepla.

Zimné záhrady orientované na sever sú chladnejšie. Južné sú zasa vyhrievané po celý rok a cez leto je dobré chrániť ich pred vysokými teplotami vhodnými roletami alebo závesmi.

Ideálna orientácia zimnej záhrady je na  juhozápad alebo juhovýchod, tým sa vyhnete v poobedňajších hodinách priamemu slnku.

Ako si vybrať Zimnú záhradu?

Zimné záhrady a ich veľkosť

Ak sú zimné zahrady správne pristavené k rodinnému domu, vyzerajú akoby k nemu patrili odjakživa. Pri výbere veľkosti a tvaru musíme tiež zohľadniť štýl domu. Sklenená prístavba by mala byť útulná z vnútra a atraktívna z vonku. Veľkosť by ste mali určovať aj na základe počtu členov domácnosti a na základe toho, čomu vám zimná záhrada bude slúžiť.

Rozmanitosť rôznych tvarov

Ponúkajú sa vám rôzne varianty a preto sa oplatí pozrieť si všetky dopodrobna a naštudovať ktorá varianta pergoly je pre vás najideálnejšia. Dvere, či okná, môžu byť otváracie, sklápacie, s možnosťou pákového ovládania, alebo aj posúvacie, ktoré šetria priestor a sú oveľa praktickejšie.

Zimné záhrady sú ideálne s kvetmi

Zimné záhrady sú dobrou voľbou na pestovanie tropických rastlín. Rastliny potrebujú vysokú vzdušnú vlhkosť a teplotu okolo 20 °C.  Odporúčame niektoré z obľúbených, a to je povedzme fikus, bromélia, orchidea, palma či banánovník.

Zo subtropických rostlín sa do zimnej záhrady hodia rôzne citrusy, kaktusy, pomarančovníky, ktoré krásne rozvoňajú celú záhradu.

Všetky naše produkty môžete vidieť na stránke produktov. Môžete nás kontaktovať a my sa vám v ten deň ozveme.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Podobné príspevky

drevena pergola a ako ozivit vasu pergolu a zahradu
Hliníkové Pergoly
Fero

Ako oživiť staršiu pergolu?

Záhradná pergola je neustále vystavovaná nepriazni počasia. Či už je to mráz, dážď, sneh, slnečné žiarenie. Niet divu, že sa to po čase podpíše na

Čítaj Viac »
historia altankov
Altánky
Fero

Z histórie altánkov

Altánky nepochybne patria k najrozšírenejším stavbám v záhradách. A spolu s pergolami sú čoraz obľúbenejšie. Bolo to tak aj v minulosti? Aké boli prvé altánky Altánky boli pomerne bežné už

Čítaj Viac »
Scroll to Top