Vytvorenie krásneho dvoru môže byť veľmi ťažká úloha, pretože nie každý sme dizajnoví odborníci. Existuje mnoho faktorov, ktoré prichádzajú do hry či už chcete renovať alebo stavať úplne niečo nové. Ale so správnym plánovaním a zo skúsenými dodávateľmi, môžete premeniť váš dvorček do dokonalého vonkajšieho raja. Jednoduché dotyky a úpravy dizajnu a zimné záhrady môžu tiež pridať na hodnote svojho domova. Pobaviť sa zo svojími priateľmi pri bazéne, alebo pritúliť sa pri útulnom krbe. Toto všetko môžeme obrátiť, s obyčajného na niečo mimoriadne. Môže nás však odradiť pohľad na náklady, keď si nejsme istý aké zimné záhrady chceme.

Pred začatím altánku, zimné záhrady stavebným projektom, je všeobecne vhodné, aby ste si zistili čo najviac informácií, čo pomáha s plánovaním a zostavovaním rozpočtu projektu. Tiež existujú regionálne rozdiely, náklady sa môžu veľmi líšiť na základe toho kde majiteľ má dom. Taktiež niektoré väčšie projekty vyžadujú určité materiály, ktoré môžu byť pridané v nákladoch na dopravu.

Zimné záhrady a ich voľba veľmi záleží na vašich požiadavkách. Mali by ste vedieť, či budete využívať záhradu celoročne alebo len počas letních a teplých dní.

Vnútornajšia klíma taktiež rozhoduje o voľbe materiálov technického zázemia.

Rozhodujúca je aj veľkosť a tvar, vybavenie, členenie, či bude priestor prístupný s viacerých strán, aké bude otváranie alebo aj množstvo rastlín.

Zimné záhrady a ich orientácia ku svetovým stranám je dosť zásadná, pretože toto všetko určuje príjem svetla a tepla.

Zimné zahrady na sever sú viacej chladnejšie , zato južné sú vyhrievaná po celý rok a cez leto je dobré ich chrániť vhodnými roletami alebo závesmi pred vysokými teplotami.

Ideálna orientácia zimnej záhrady je juhozápad alebo juhovýchod, pretože týmto umiestnením nebude v poobedňajších hodinách priame slnko.

Ako si vybrať Zimnú záhradu? Ako si vybrať Zimnú záhradu?

Zimné záhrady a ich veľkosť

Ak sú zimné zahrady správne pristavané k rodinnému domu, vyzerajú akoby k nemu patrili odjakživa. Pri výbere veľkosti a tvaru musíme tiež zohľadniť štýl domu. Sklenená prístavba by mala byť útulná s vnútra a atraktívna s vonku. Veľkosť by ste mali určovať aj na základe počtu členov domácnosti a na základe toho k čomu vám zimná záhrada bude slúžiť, preto je dobré všetky tieto faktory zobrať do úvahy.

Rozmanitosť rôznych tvarov

Ponúkajú sa vám rôzne varianty, a preto sa oplatí pozreť si všetky do podrobna a naštudovať ktorá varianta je pre vás najideálnejšia. Dvere, či okná môžu byť otváracie alebo sklopovacie s možnosťou pákového ovládania, alebo môžu byť aj posúvacie, ktoré šetria priestor a sú oveľa praktickejšie.

Zimné zahrady sú ideálne kvety ku nim

Ak chcete pestovať tropické rastliny, zimné záhrady sú najlepší spôsob pretože tieto rastliny potrebujú vysokú vzdušnú vlhkosť a teplotu okolo 20 °C.  Doporučujeme niektoré s obľúbených , a to sú: fikusy, bromélie, orchideje, palmy alebo aj banánovníky.

Zo subtropických rostlín sa do zimnej záhrady hoodia rôzne citrusy, kaktusy, pomarančovníky ktoré krásne rozvonia celú záhradu.

Všetky naše produkty môžete vidiet na stranké produktov. Môžete nás kontaktovať a my sa Vám v ten deň ozveme.