Altánok Victoria stavba

dreveny altanok victoria

Aktualizované

Altánok Victoria je klasickým a nadčasovým riešením pre váš vonkajší priestor, ktorý sa vyznačuje svojím elegantným dizajnom, vysokou kvalitou materiálov a precíznym spracovaním. Tento typ altánku prináša do záhrady nielen estetickú hodnotu, ale aj komfort a ochranu pred slnkom, vetrom alebo dažďom. V nasledujúcom blogovom príspevku sa pozrieme na stavbu altánku Victoria, jeho hlavné vlastnosti, postup pri jeho montáži a tipy na vytvorenie dokonalého priestoru pre relaxáciu a spoločenské stretnutia vo vašej záhrade.

Prvý deň

Stavba jedného z našich najkomplikovanejších altánkov sa začala. A to viktoriánskeho altánku Victoria s kamennou strechou. Pripravujeme stĺpy na osadenie kovových pätiek a skompletovanie venca altánku. Presnosť a kvalita musí byť 100%. Použitím najmodernejších technologických výrobných postupov dokážeme vyrábať takto komplikované záhradné stavby. Predpokladaná doba montáže 7 až 10 dní.


Druhý deň

Postavili sme jednotlivé segmenty, ktoré sa spájajú k sebe samozrejme bez viditeľných spájacích prvkov. Zložitou časťou montáže záhradného altánku bolo osadzovanie osemuhlového venca, ktorý musel presne zapadnúť do drážky. Samotné osádzanie trvalo 5 hodín.


Tretí deň

Osadenie kovovej hviezdice, ktorá drží na vrchu krokvy altánku dokopy. Táto kovová hviezdica sa vkladá z hora do vyfrézovaných drážok. Úmysel bol dosiahnuť spoj krokvy bez viditeľných spájacích skrutiek na celom viktoriánskom altánku. Po vložení a presnom osadení hviezdice, čo trvalo 7 hodín, príde následne zalievanie drážok s vloženou konštrukciou, a to dvojzložkovým lepidlom.


Štvrtý deň

Osádzanie krokvy na altánok, celkovo 24 kusov.


Piaty deň

Na piaty deň sa začalo pribíjať podbitie, na ktoré sa potom medenými klincami pribíja prírodná bridlica. Ale to nás čaká až ďalší deň. Predpokladaná doba položenia bridlice na altánok je 2 dni.


Šiesty deň

Ďalšia výrazná časť montáže viktoriánskeho altánku je pokládka bridlicovej strechy. Každá jedna bridlica sa musí osekávať kladivkom. Rezaním karbobrúskou by sa znehodnotil bridlicový okraj, ktorý by sa časom začal lúpať. Predpokladaná doba pokládky je 2 dni.


Siedmy deň

Kamenná strecha viktoriánskeho altánku je už skoro celá hotová, zostáva len nasadiť na ňu kráľovskú korunu. Malú striešku so špičkou. Teraz už vyzerá altánok, ako keby bol kompletne hotový. Faktom je, že zostáva ešte podlaha v tvare hlavnej konštrukcie altánku a dolaďovanie detailov. Vidíme to tak na 4-5 dní.


Ôsmy deň

Zložitá pokládka dubovej podlahy altánku začala. Príprava podkladového roštu a na milimeter presná pokládka dubových dosiek bude trvať 2-3 dni.


Deviaty deň

Dokončujeme podlahu a detaily na viktoriánskom altánku.

Som majiteľom firmy Gazebo s.r.o, ktorá sa špecializuje na návrh a výstavbu exkluzívnych altánkov a pergol. Roky skúseností a práce s drevom som postupne nadobudol v zahraničí. Vďaka čomu som si po návrate na Slovensko priviezlol veľa nápadov a technologických postupov používaných pri výrobe, ktoré tu ešte neboli.
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Podobné príspevky

Sledujte nás na Facebooku a Instagrame

Sme hrdí na to, že ako jediná firma sme mali možnosť inštalovať najexkluzívnejšiu Bioklimatickú pergolu na Slovensku. Pergolu pre najúspešnejšiu spoločnosť na svete McDonalds. Spoločnosť, ktorá je lídrom vo svojom obore a dlhodobo určuje trend nielen v stravovaní, ale aj špičkovým dizajnovým prevedením každej svojej prevádzky. Najnovšie a najkvalitnejšie materiály vždy ako prvá zapracuje do svojich interiérov po celom svete. Ďakujem ešte raz za príležitosť prispieť týmto exkluzívnym výrobkom v exteriéry McDonalds a pridať tejto výnimočnej spoločnosti pomyselnú čerešničku na torte.
Ďakujeme a želáme veľa úspechov a krásnych exteriérov
23 0
Drevená pergola Miláno #drevená pergola #prístrešok #samonosná pergola
9 0
Drevená pergola Miláno viac na www.gazebo-altanky.sk #drevená pergola #drevený prístrešok #pergola
9 0
zimná záhrada Top class #zimná záhrada #hliníková pergola #prístrešok
15 0
Drevená pergola Kartágo #drevená pergola #pergola #drevený prístrešok
12 0
Drevená pergola Kartágo #drevená pergola #prístrešok drevený
16 0
Drevená pergola Santorini #drevená pergola #drevený prístrešok #pergola
11 0
Zimná záhrada s obvodovým zasklením #zimná záhrada #drevená pergola #prístrešok
15 1
Drevená pergola Miláno #pergola drevená #prístrešok
8 0
Hliníková pergola s bočným tienením #hliníkový prístrešok #pergola
16 0
Hliníková pergola Basic class #pergola #hliníková pergola #prístrešok
11 0
Hliníková pergola Top class #hliníkový prístrešok #hliníková pergola #pergola
9 0
drevená pergola Kartágo #drevená pergola #pergola #drevený prístrešok
10 0
Samonosná hliníková pergola Economic class #hliníková pergola #pergola #hliníkový prístrešok
6 0
Drevená pergola Miláno #drevená pergola #drevený prístrešok #pergola
3 0
Hliníková pergola s čelným a bočným tienením. #hliníková pergola #pergola
9 0

S výberom Vám ochotne poradíme

Bezplatná konzultácia

Kliknutím alebo potiahnutím súborov do tejto oblasti nahrajte súbory. You can upload up to 5 files.
Čítal som o podmienkach pravidiel ochrany osobných údajov
5/5

Čo o nás hovoria zákazníci

Často kladené otázky

To záleží od viacero kritérií ako je veľkosť, typ altánku a dostupnosť materiálov, z ktorých je vyrobený. V štandardných veľkostiach, ktoré sú 400 x 400 cm, sa dodacia doba pohybuje okolo 5 – 6 týždňov.

V cene altánku a pergoly je finálna povrchová úprava, kompletná montáž u zákazníka na kľúč s dovozom.
Montáž hliníkovej záhradnej pergoly trvá 1-2 dni, záleží od veľkosti.
Ceny altánkov patria k tým vyšším. Vždy záleží od doplnkovej výbavy altánku. Každý je umelecké dielo s výnimočným dizajnom a kvalitou spracovania.
Návrat hore