Altánok Victoria stavba

dreveny altanok victoria

Prvý deň

Stavba jedného z našich najkomplikovanejších altánkov sa začala. A to viktoriánskeho altánku Victoria s kamennou strechou. Pripravujeme stĺpy na osadenie kovových pätiek a skompletovanie venca altánku. Presnosť a kvalita musí byť 100%. Použitím najmodernejších technologických výrobných postupov dokážeme vyrábať takto komplikované záhradné stavby. Predpokladaná doba montáže 7 až 10 dní.

 

 


Druhý deň

Postavili sme jednotlivé segmenty, ktoré sa spájajú k sebe samozrejme bez viditeľných spájacích prvkov. Zložitou časťou montáže záhradného altánku bolo osadzovanie osemuhlového venca, ktorý musel presne zapadnúť do drážky. Samotné osádzanie trvalo 5 hodín.


Tretí deň

Osadenie kovovej hviezdice, ktorá drží na vrchu krokvy altánku dokopy. Táto kovová hviezdica sa vkladá z hora do vyfrézovaných drážok. Úmysel bol dosiahnuť spoj krokvy bez viditeľných spájacích skrutiek na celom viktoriánskom altánku. Po vložení a presnom osadení hviezdice, čo trvalo 7 hodín, príde následne zalievanie drážok s vloženou konštrukciou, a to dvojzložkovým lepidlom.


Štvrtý deň

Osádzanie krokvy na altánok, celkovo 24 kusov.


Piaty deň

Na piaty deň sa začalo pribíjať podbitie, na ktoré sa potom medenými klincami pribíja prírodná bridlica. Ale to nás čaká až ďalší deň. Predpokladaná doba položenia bridlice na altánok je 2 dni.


Šiesty deň

Ďalšia výrazná časť montáže viktoriánskeho altánku je pokládka bridlicovej strechy. Každá jedna bridlica sa musí osekávať kladivkom. Rezaním karbobrúskou by sa znehodnotil bridlicový okraj, ktorý by sa časom začal lúpať. Predpokladaná doba pokládky je 2 dni.


Siedmy deň

Kamenná strecha viktoriánskeho altánku je už skoro celá hotová, zostáva len nasadiť na ňu kráľovskú korunu. Malú striešku so špičkou. Teraz už vyzerá altánok, ako keby bol kompletne hotový. Faktom je, že zostáva ešte podlaha v tvare hlavnej konštrukcie altánku a dolaďovanie detailov. Vidíme to tak na 4-5 dní.


Ôsmy deň

Zložitá pokládka dubovej podlahy altánku začala. Príprava podkladového roštu a na milimeter presná pokládka dubových dosiek bude trvať 2-3 dni.


Deviaty deň

Dokončujeme podlahu a detaily na viktoriánskom altánku.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Podobné príspevky

drevena pergola a ako ozivit vasu pergolu a zahradu
Hliníkové Pergoly
Fero

Ako oživiť staršiu pergolu?

Záhradná pergola je neustále vystavovaná nepriazni počasia. Či už je to mráz, dážď, sneh, slnečné žiarenie. Niet divu, že sa to po čase podpíše na

Čítaj Viac »
historia altankov
Altánky
Fero

Z histórie altánkov

Altánky nepochybne patria k najrozšírenejším stavbám v záhradách. A spolu s pergolami sú čoraz obľúbenejšie. Bolo to tak aj v minulosti? Aké boli prvé altánky Altánky boli pomerne bežné už

Čítaj Viac »
Scroll to Top