Ako sa postarať o altánok a pergolu pred začiatkom sezóny?

Altanok a pergola pred sezonou

Ako sa postarať o altánok a pergolu pred začiatkom sezóny?

O tom, že po skončení sezóny záhradných posedení a grilovaní je potrebné altánok zazimovať, sme si už písali. O záhradný altánok alebo pergolu sa ale treba postarať aj pred začiatkom jarného/letného obdobia. Teda predtým, ako ich začnete používať. Čo by ste mali urobiť ešte pred prvým posedením v altánku?

V altánku si upracte

Ak ste dôkladne upratali pred zimou, máte o starosť menej. Aj tak je ale vhodné zbaviť altánok a pergolu nečistôt, ktoré sa tu nahromadili počas obdobia, kedy sa nepoužívali. Môže ísť o napadané lístie, trávu alebo nečistoty, ktoré sem privial vietor.

Ak je váš altánok alebo pergola vybavená čalúnenými operadlami, predpokladáme, že pred zimou ste ich dobre uskladnili. Pred začatím sezóny je vhodné odstrániť z nich prípadné hrubé nečistoty jemnou kefkou a dočistiť ich vlažnou vodou so saponátom. Samozrejmosťou je pozametanie všetkých kútov altánku, utretie prachu zo záhradného nábytku, prípadne aj umytie podlahy.

Nepotrebuje altánok alebo pergola opravu?

Predtým, ako začnete záhradné posedenie používať, mali by ste ho dôkladne skontrolovať. Pozornosť venujte streche, samotnej konštrukcii, ale aj nábytku, ak je pevnou súčasťou posedenia.

V prípade, že je altánok alebo pergolu potrebné opraviť, môžete nás osloviť a my sa o opravu postaráme. Ak nemáte čas ani na kontrolu, Gazebo ju pokojne spraví za vás. Skontrolujeme stav altánku alebo pergoly a prípadné poškodenia opravíme. Stačí, ak nám zavoláte!

Pouvažujte o tienení

Svoj záhradný altánok a pergolu si môžete ešte viac vylepšiť, aby dokonale vyhovovali vašim požiadavkám. Ak máte napríklad polootvorený altánok, pouvažovať môžete aj o tienení. A to hlavne v prípade, ak si altánok chcete užiť ako úkryt pred slnečnými lúčmi. To isté platí pre pergolu. Čo tak použiť vonkajšie rolety z tkaniny, ktoré sú na tienenie záhradných posedení ako stvorené? Dostatočnú ochranu pred slnkom však môžu poskytnúť aj popínavé rastliny.

Upravte si posedenie podľa svojich predstáv

Aby ste sa v altánku alebo pod pergolou dobre cítili, môžete si ich akokoľvek upraviť podľa svojich predstáv. Nezabudnite umiestniť zeleň, nainštalovať exteriérové osvetlenie, prípadne ozdobné vankúše, ktoré vytvoria dokonalú pohodu a príjemnú atmosféru.

Starostlivosť o záhradný altánok alebo pergolu skutočne nie je zložitá. Stačí pravidelné upratovanie a údržba drobných poškodení. Na tie väčšie sme vám k dispozícii my v Gazebo. Sme si istí, že v altánku alebo pod pergolou z našej dielne sa budete cítiť perfektne. A perfektné budú aj posedenia s priateľmi, ktoré v nich budete organizovať!

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Podobné príspevky

drevena pergola a ako ozivit vasu pergolu a zahradu
Hliníkové Pergoly
Fero

Ako oživiť staršiu pergolu?

Záhradná pergola je neustále vystavovaná nepriazni počasia. Či už je to mráz, dážď, sneh, slnečné žiarenie. Niet divu, že sa to po čase podpíše na

Čítaj Viac »
historia altankov
Altánky
Fero

Z histórie altánkov

Altánky nepochybne patria k najrozšírenejším stavbám v záhradách. A spolu s pergolami sú čoraz obľúbenejšie. Bolo to tak aj v minulosti? Aké boli prvé altánky Altánky boli pomerne bežné už

Čítaj Viac »
Scroll to Top