5 hlavných dôvodov, prečo by ste si mali zaobstarať zimnú záhradu

zimne zahrady
Milujete prírodu a radi sa obklopujete zeleňou? V letnom období žiadny problém! No v zime vám prostredie plné rastlín môže chýbať. Relax v záhrade vám plnohodnotne nahradí vaša vlastná domáca zimná záhrada. Prečo by ste ju určite mali mať?
  1. Investícia do vašej pohody

Ak ste vášnivý záhradkár, pobyt v záhrade je pre vás určite balzamom na dušu. Užívať si chvíľky v obklopení prírody môžete aj počas dlhých zimných alebo jesenných večerov.

Skúste si predstaviť to príjemné bubnovanie dažďových kvapiek na okná vašej zimnej záhrady. A vy pritom sedíte pekne v teple a kocháte sa výhľadom na okolie, ale aj rastlinky v zimnej záhrade. Úžasná predstava, však? Zimná záhrada sa pre vás stane miestom, kde si dokonale oddýchnete a dostanete sa do fyzickej, ale aj psychickej pohody.

  1. Zhodnotenie nehnuteľnosti

Ak by ste sa niekedy v budúcnosti rozhodli svoj dom predať, môžete si byť istí, že zimná záhrada jeho cenu navýši. Je veľkým plusom nielen z estetického hľadiska, ale tiež z hľadiska rozšírenia obytného priestoru a tiež možností využitia, ktoré zimná záhrada prináša.

  1. Miesto, kde môžete pestovať svoje obľúbené rastliny

Nie všetky rastliny znesú naše podmienky. Vy si však vďaka zimnej záhrade môžete dovoliť pestovať aj také, ktoré sú menej odolné a náchylnejšie na zmeny počasia. V zimnej záhrade budú dobre chránené za každého ročného obdobia. A tak sa vašich záhradkárskych aktivít nemusíte vzdať ani vtedy, keď vonku sneží.

  1. Rozšírenie obytného priestoru

Chcete získať pár metrov štvorcových obytnej plochy navyše? Jednoduchá pomoc. Vďaka zimnej záhrade získate miesto, kde môžete nielen príjemne relaxovať, ale aj venovať sa rôznorodým aktivitám. Či už svojim koníčkom, ručným prácam alebo hoci aj chovu domácich miláčikov. Alebo si do nej môžete umiestniť hoci aj vírivku! Na čo tento priestor využijete, je len na vás.

  1. Možnosť úspory za vykurovanie

Ak je zimná záhrada orientovaná na juh a väčšinu dňa sa do nej opierajú slnečné lúče, váš domov nielen presvetlí, ale prinesie aj možnosť úspory za vykurovanie. Veď si len skúste predstaviť, ako teplo je v skleníku, keď naň zasvieti slnko.

Takéto príjemné teplo si môžete užívať v zimnej záhrade počas chladnejších dní. A nemusíte sa báť, že v lete vám v nej bude príliš horúco. Jednoducho zimnú záhradu otvoríte a necháte dovnútra prúdiť osviežujúci vánok. Zimná záhrada je proste miesto, kde vám bude pohodlne za každého počasia.

Sme si istí, že ak sa rozhodnete pre niektorú z našich zimných záhrad, stane sa dokonalou súčasťou vášho domova. A vy v nej budete s obľubou tráviť množstvo času.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Podobné príspevky

drevena pergola a ako ozivit vasu pergolu a zahradu
Hliníkové Pergoly
Fero

Ako oživiť staršiu pergolu?

Záhradná pergola je neustále vystavovaná nepriazni počasia. Či už je to mráz, dážď, sneh, slnečné žiarenie. Niet divu, že sa to po čase podpíše na

Čítaj Viac »
historia altankov
Altánky
Fero

Z histórie altánkov

Altánky nepochybne patria k najrozšírenejším stavbám v záhradách. A spolu s pergolami sú čoraz obľúbenejšie. Bolo to tak aj v minulosti? Aké boli prvé altánky Altánky boli pomerne bežné už

Čítaj Viac »
Scroll to Top