5 hlavných dôvodov, prečo by ste si mali zaobstarať zimnú záhradu

zimne zahrady

Aktualizované

Zimné záhrady sa stávajú stále populárnejšou voľbou pre majiteľov domov, ktorí chcú vytvoriť nový obytný priestor v svojom dome. Zimná záhrada nie je len miesto, kde môžete mať rastliny a kvety v zime, ale môže byť aj miesto, kde môžete tráviť čas so svojimi priateľmi a rodinou. V tomto článku vám predstavíme 5 dôvodov, prečo si zaobstarať zimnú záhradu.

Milujete prírodu a radi sa obklopujete zeleňou? V letnom období žiadny problém! No v zime vám prostredie plné rastlín môže chýbať. Relax v záhrade vám plnohodnotne nahradí vaša vlastná domáca zimná záhrada. Prečo by ste ju určite mali mať?

Zimné záhrady sa stávajú čoraz obľúbenejším trendom v oblasti bývania. Prečo by ste si mali zvoliť zimnú záhradu aj vy? V tomto článku vám predstavíme 5 hlavných dôvodov, prečo by ste mali zvážiť výstavbu zimnej záhrady, a ako vám môže pomôcť zlepšiť váš životný priestor a zvýšiť hodnotu vášho domova.

Zimná záhrada ponúka celoročné obytné miesto

Zimná záhrada je miesto, kde môžete využívať celoročne. Svetlo, teplo a ochrana pred nepriaznivým počasím umožňujú vytvoriť obytný priestor, ktorý je príjemný a útulný. Zimné záhrady sú vhodné na rôzne aktivity, ako sú relaxácia, štúdium, čítanie alebo posedenie s priateľmi.

Zimné záhrady ponúkajú priestor pre rastliny

Zimné záhrady ponúkajú priestor pre rastliny, ktoré nie sú odolné voči mrazu. V zimnej záhrade môžete pestovať exotické rastliny, ktoré sa inak nedajú vypestovať v našich klimatických podmienkach. Okrem toho, zimná záhrada umožňuje pestovanie rastlín aj v zime, keď sú vonkajšie teploty príliš nízke pre vonkajšie záhradné rastliny. 

Zimné záhrady sú miestom, kde môžete užívať výhody vonku a vnútri domu. Sú to priestory, ktoré vám umožňujú vychutnávať si krásu prírody bez toho, aby ste boli vystavení nepriaznivým poveternostným podmienkam. Okrem toho, zimné záhrady pridávajú hodnotu vášmu domu, pretože zvyšujú jeho obytný priestor a pridávajú mu estetickú hodnotu.

1. Rozšírenie životného priestoru

Zimná záhrada vám poskytne príjemné miesto, kde môžete tráviť čas so svojou rodinou, priateľmi alebo v tichu sami. Ide o ideálny priestor na oddych, čítanie, prácu, ale aj na oslavy a spoločenské stretnutia. Výstavbou zimnej záhrady získate dodatočný životný priestor, ktorý sa dá využiť počas celého roka.

2. Prírodné svetlo a teplo zimných záhrad

Zimné záhrady sú navrhnuté tak, aby maximalizovali prísun prírodného svetla a tepla do vášho domova. To nielen zlepšuje atmosféru a pohodu v interiéri, ale aj pomáha šetriť energiu a znížiť náklady na vykurovanie. Vďaka vysokokvalitným materiálom a izolácii môžete zimnú záhradu využívať aj počas chladnejších mesiacov.

3. Zvýšenie hodnoty nehnuteľnosti

Investícia do zimnej záhrady sa oplatí aj z dlhodobého hľadiska. Zvýšenie hodnoty vášho domova je jedným z hlavných dôvodov, prečo ľudia volia zimné záhrady. Navyše, zimná záhrada dodá vašej nehnuteľnosti jedinečný šarm, ktorý zaujme potenciálnych kupcov a zvýši šance na rýchly predaj.

4. Zdravý životný štýl

Prítomnosť rastlín a prírodného svetla v zimnej záhrade vytvára zdravé prostredie, ktoré pozitívne ovplyvňuje vašu náladu a celkové zdravie. Zimná záhrada je ideálnym miestom na relaxáciu, meditáciu a cvičenie

5. Estetika a komfort zimnej záhrady

Zimná záhrada je nielen funkčný, ale aj esteticky atraktívny doplnok vášho domova. Prídavok zimnej záhrady zvýši atraktivitu vašej nehnuteľnosti a pridá jej štýl a jedinečnosť. Okrem toho, zimná záhrada poskytuje príjemný a komfortný priestor, kde môžete užívať svoj voľný čas a relaxovať.

Zimná záhrada prináša mnoho výhod, ako je rozšírenie životného priestoru, zlepšenie vnútornej atmosféry, energetická úspora či zvýšenie hodnoty nehnuteľnosti. Preto sa oplatí zvážiť investíciu do zimnej záhrady ako skvelý spôsob, ako zlepšiť kvalitu vášho bývania a pridať hodnotu vášmu domovu.

Do zimnej záhrady sa najlepšie hodia rastliny, ktoré majú radi vlhkosť a zvýšenú teplotu. Patria sem napríklad tropické kvety, ako sú orhideje, ibišteky a rôzne druhy fikusov. Ďalšie vhodné rastliny pre zimné záhrady sú citrusy, palmy a druhy kaktusov a sukulentov.

Aby ste udržali zimnú záhradu v dobrom stave, musíte ju pravidelne čistiť a udržiavať jej vykurovanie a vzduchotechniku. Rastliny v zimnej záhrade vyžadujú pravidelnú starostlivosť, ako je zavlažovanie, hnojenie a orezávanie. V prípade akýchkoľvek problémov so stavom rastlín v zimnej záhrade by ste mali kontaktovať odborníka na rastliny.

Áno, zimná záhrada je vhodná aj pre malé domy a byty. Existujú rôzne veľkosti a typy zimných záhrad, ktoré sa dajú prispôsobiť priestorovým obmedzeniam. Môžete si vybrať zimnú záhradu s rôznymi druhmi konštrukcií, ako sú napríklad balkónové zimné záhrady alebo zimné záhrady s rôznymi typmi okien a dverí.

Som majiteľom firmy Gazebo s.r.o, ktorá sa špecializuje na návrh a výstavbu exkluzívnych altánkov a pergol. Roky skúseností a práce s drevom som postupne nadobudol v zahraničí. Vďaka čomu som si po návrate na Slovensko priviezlol veľa nápadov a technologických postupov používaných pri výrobe, ktoré tu ešte neboli.
Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Podobné príspevky

Sledujte nás na Facebooku a Instagrame

Sme hrdí na to, že ako jediná firma sme mali možnosť inštalovať najexkluzívnejšiu Bioklimatickú pergolu na Slovensku. Pergolu pre najúspešnejšiu spoločnosť na svete McDonalds. Spoločnosť, ktorá je lídrom vo svojom obore a dlhodobo určuje trend nielen v stravovaní, ale aj špičkovým dizajnovým prevedením každej svojej prevádzky. Najnovšie a najkvalitnejšie materiály vždy ako prvá zapracuje do svojich interiérov po celom svete. Ďakujem ešte raz za príležitosť prispieť týmto exkluzívnym výrobkom v exteriéry McDonalds a pridať tejto výnimočnej spoločnosti pomyselnú čerešničku na torte.
Ďakujeme a želáme veľa úspechov a krásnych exteriérov
23 0
Drevená pergola Miláno #drevená pergola #prístrešok #samonosná pergola
9 0
Drevená pergola Miláno viac na www.gazebo-altanky.sk #drevená pergola #drevený prístrešok #pergola
9 0
zimná záhrada Top class #zimná záhrada #hliníková pergola #prístrešok
15 0
Drevená pergola Kartágo #drevená pergola #pergola #drevený prístrešok
12 0
Drevená pergola Kartágo #drevená pergola #prístrešok drevený
16 0
Drevená pergola Santorini #drevená pergola #drevený prístrešok #pergola
11 0
Zimná záhrada s obvodovým zasklením #zimná záhrada #drevená pergola #prístrešok
15 1
Drevená pergola Miláno #pergola drevená #prístrešok
8 0
Hliníková pergola s bočným tienením #hliníkový prístrešok #pergola
16 0
Hliníková pergola Basic class #pergola #hliníková pergola #prístrešok
11 0
Hliníková pergola Top class #hliníkový prístrešok #hliníková pergola #pergola
9 0
drevená pergola Kartágo #drevená pergola #pergola #drevený prístrešok
10 0
Samonosná hliníková pergola Economic class #hliníková pergola #pergola #hliníkový prístrešok
6 0
Drevená pergola Miláno #drevená pergola #drevený prístrešok #pergola
3 0
Hliníková pergola s čelným a bočným tienením. #hliníková pergola #pergola
9 0

S výberom Vám ochotne poradíme

Bezplatná konzultácia

Kliknutím alebo potiahnutím súborov do tejto oblasti nahrajte súbory. You can upload up to 5 files.
Čítal som o podmienkach pravidiel ochrany osobných údajov
5/5

Čo o nás hovoria zákazníci

Často kladené otázky

To záleží od viacero kritérií ako je veľkosť, typ altánku a dostupnosť materiálov, z ktorých je vyrobený. V štandardných veľkostiach, ktoré sú 400 x 400 cm, sa dodacia doba pohybuje okolo 5 – 6 týždňov.

V cene altánku a pergoly je finálna povrchová úprava, kompletná montáž u zákazníka na kľúč s dovozom.
Montáž hliníkovej záhradnej pergoly trvá 1-2 dni, záleží od veľkosti.
Ceny altánkov patria k tým vyšším. Vždy záleží od doplnkovej výbavy altánku. Každý je umelecké dielo s výnimočným dizajnom a kvalitou spracovania.
Návrat hore