Viete, aké je niekedy nevyspytateľné počasie. Slnko krásne svieti a za pár minút ho zastrú oblaky, z ktorých sa spustí nečakaný dážď. Ak práve sedíte s rodinou v záhrade a užívate si rodinnú pohodu, nemusíte hneď utekať dovnútra. Pred dažďom sa schováte aj v niektorom z našich prístreškov. S ním vás počasie už nikdy neprekvapí.

Prístrešok nie je len miesto, kde sa ukryjete pred neduhmi počasia, ale je to aj miesto, ktoré dokonale skrášli vašu záhradu. Užijete si pod ním leto trochu dlhšie, vychutnáte si tam rannú kávu a plnými dúškami si užijete pekné počasie. Prístrešok môže byť vaša oddychová zóna priamo pri dome. Koniec koncov, prístrešky a pergoly sú pre radosť, ktorú vám nepokazí ani jarný dážď.

Spôsob, akým budete definovať priestor v záhrade, môže mať veľký vplyv na to, ako sa v nej budete cítiť. Prístrešky, ktoré môžu byť vyrobené viacerými spôsobmi, vdýchnu vašej záhrade úplne iný život. Pri výbere by ste mali premýšľať o dizajne a materiáloch, ale takisto aj o rozpočte, pretože toto všetko bude mať vplyv na to, ako bude váš prístrešok alebo pergola vyzerať. Nielen novopostavený, ale aj po niekoľkých rokoch užívania. K dispozícii máte niekoľko možností.

Druhy prístreškov

Drevené prístrešky – môžu sa líšiť v závislosti od typu použitého dreva. Dizajn takéhoto prístrešku sa hodí do moderných domov v drevenom dizajne, v mediteránskom štýle alebo chát na vidieku. Ak si zvolíte správny materiál, starostlivosť oň sa môže obmedziť až raz za 8-10 rokov.

Hliníkové prístrešky – hodia sa viac k modernejším stavbám, pretože sú jednoduchšie, majú dlhšiu trvanlivosť, sú prakticky bezúdržbové a cenovo dostupnejšie.

Prístrešky s ťahavými rastlinami – tieto prístrešky patria medzi najtradičnejšie tieňové štruktúry v záhradách. Ako sme už zmienili tieto prístrešky sú ideálne na tieňovanie záhrady a dokážu dodať vašej záhrade nový exotický vzhľad.

Prístrešky – markízy  – skladajú sa z plachiet a stĺpov, používajú sa väčšinou na ochranu rôznych vonkajších priestorov pred slnečnými lúčmi.

Prístrešky so žalúziami – motorizované žalúzie sa dajú ovládať, a tým si môžete užiť množstvo slnečného svetla, ktoré necháte preniknúť do vnútra prístrešku. Moderné označenie týchto prístreškov sú bioklimatické pergoly.

Prístrešky s priehľadnými fóliami – tento spôsob je perfektný, ak chcete vytvoriť rôznu štruktúru odtieňov. Biele lakované dosky dodajú priestoru svetlý a vzdušný pocit. Takýto druh prístreškov pomôže pri štruktúrovaní neforemných záhrad.

Prístrešky s dočasnými tieniacimi záclonami – veľa domácností preferuje dočasné plachty na tienenie ich vonkajšieho priestoru počas horucich dní, ktoré sa dajú jednoducho demontovať. Materiál na tieto záclony môže byť z plátna, polyesteru, záclonovej tkaniny odolnej proti UV žiareniu, z ratanu alebo aj bambusu.

Ak hľadáte niečo unikátne, niečo, čo vám skrášli váš vonkajší priestor, čo vám bude slúžiť vo všetkých ročných obdobiach, zvážte prístrešky od nás. Máme ponuku od tradičnejších typov po luxusné moderné prístrešky. Ponúkajú úkryt pred slnkom alebo dažďom. Počas grilovacej sezóny sú v plnom prúde. Možno chcete prístrešok na vaše auto alebo motorku, aby neboli vystavené poveternostným podmienkam.

Naša kvalita a cena ponúka to najlepšie, čo môžete na trhu dostať. Neváhajte a kontaktujte nás.