Exotické dreviny

Merbau

Merbau

Má jedinečnú životnosť. Farba čerstvého dreva je červená. Pôsobením slnečného svetla však tmavne a môže získať až tmavo hnedú farbu. Je to tvrdá drevina s extrémne nízkym stupňom vysušenia. Je veľmi stabilná, nepodlieha žiadnym zmenám vlhkosti. Rastie samostatne v zelených a suchých tropických lesoch v juhovýchodnej Ázie, v Barme, Malajzii a Indonézii.

Bangkirai

Bangkirai

Má vynikajúcu trvanlivosť, a to aj bez povrchovej úpravy. Jeho výhoda spočíva v tvrdosti, životnosti a nemusí sa chemicky ošetrovať. Má svetlo až stredne hnedú farbu a časom šedne, čo ale nie je chyba.

Jatoba

Jatoba

Vďaka svojej kráse, bohatým farbám a tvrdosti patrí k najobľúbenejším exotickým drevám.
Pre svoju tvrdosť sa často používa na trvanlivé výrobky ako sú zábradlia, športové vybavenie a podlahy.

Teak

Teak

Teak je jednou z najvzácnejších, najodolnejších a najtrvalejších drevín sveta. Teakové drevo je stredne ťažké, dekoratívne, odolné proti hubám, hmyzu, kyselinám, trvanlivé v slanej vode, v mokrom prostredí, v styku so zemou. Ideálne na stavbu lodí a vodných konštrukcií. Vyskytuje sa v tropických lesoch v južnej a juhovýchodnej Ázii, Indonézii, Barme, Thajsku.

Wenge

wenge

Wenge je veľmi cenná a obľúbená dekoratívna africká drevina. Je to tmavé až čierne drevo, viditeľne pórovité so štrukturálnym zjavom. Drevo je veľmi tvrdé s vysokou odolnosťou často strojársky opracované, využíva sa v nábytkárskom sektore, na výrobu dyhy, podláh či v rezbárstve.

Zebrano

Zebrano

Tropické zebrové drevo s výraznými pruhmi, známe aj ako zingana. Svetlé, tmavé a stredne hnedé pruhy sú na radiálnych bokoch relatívne rovné, ale na čele a plochách rezaných naostro sú nádherne vlnité. Využíva sa najmä na rezanie dyhy z radiálnych rezov.

Scroll to Top